Ricciardo stelt na zege in China eisen aan Red Buil €25,- 21 WIELRENNEN WAALSE PIJLA Tennistoernooi afgeblazen Verhoeven treft Brestovac KNSB start trainingsgroep 779,- 959,- Wéér tweede. Wéér achter Alejan- dro Valverde. Voor de tweede keer al. En Dan Martin was in 2016 in de Waalse Pijl ook al derde geworden achter de Spaanse recordwinnaar. Zijn vijfde zege boekte Valverde vo rig jaar exact zoals in de vier ervoor: door als snelste de Muur van Hoei op te rossen. Voorspelbaar? Zeker. Maar iets doen aan de aankomst van de Waalse Pijl, liever niet zegt Martin. „Als de finish drie kilome ter verderop wordt gelegd, zou Val verde ons ook kloppen in de sprint", zegt hij. „Dat dezelfde renner steeds wint, betekent niet dat er iets mis is met het parkoers", stelt Martin, die van daag opnieuw zal proberen om de hegemonie van Valverde te door breken. „Tegenwoordig passen veel organisatoren hun koers aan, maar dat gaat ten koste van de eigenheid. De Muur van Hoei is het handels merk van de Waalse Pijl." Voorspelbaarheid Bij de Amstel Gold Race leidde de voorspelbaarheid van de wedstrijd tot een steeds minder aanspre kende deelnemerslijst, vertelt orga nisator Leo van Vliet. Hij besloot twee jaar geleden tot een flinke par koerswijziging en schrapte de Cau- berg uit de finale. Bij de Waalse Pijl lijkt de voorspelbaarheid juist een verklaring voor de aantrekkings kracht. De Muur van Hoei is een be proeving waar elk jaar weer de be ste klimmers op afkomen. Igor Astarloa was in 2003 de laat ste renner die vanuit een kopgroep naar de winst reed, maar in de jaren daarna werd de Waalse Pijl altijd beslist in de lange sprint bergop. En ondanks de overmacht van Val verde (Movistar) kiezen ook ploe gen als Quick-Step (met favorieten als Alaphilippe en Gilbert) en Sky (met Henao en Kwiatkowski) er voor om te wachten tot aan de voet van de Muur van Hoei. Tactisch vernuft is dus geen ver eiste. Wel is het zaak dat op zo'n vijf kilometer voor de finish de laatste vluchters zijn bijgehaald. Daarna moeten de renners langs de Maas op weg naar Hoei vechten voor hun plek. Want wie met nog anderhalve kilometer te gaan als dertigste rechts afslaat naar het centrum, is eigenlijk al kansloos. Na de vol gende rotonde is het nog eenmaal linksaf en in de laatste kilometer begint het grote spierballen rollen. De Muur van Hoei -1,2 kilometer, maximaal stijgingspercentage tot 20 procent - liegt niet. Wie goed ge positioneerd aan de voet komt en beschikt over de sterkste benen, die wint de Waalse Pijl. Topnotering Wout Poels was twee jaar geleden vierde en de laatste Nederlander met een topnotering. „Ik ben rede lijk explosief en kan steile klimmen goed aan. Dat wachten op de Muur van Hoei, ik vind het gaaf." Voor de beklimming heeft Val verde nog geen drie minuten nodig. Zijn snelste tijd klokte hij in 2014 met 2 minuten en 41 seconden. Maar als hij tien seconden langza mer is, wint hij de Waalse Pijl ook, zo bleek in de jaren erna. „Het komt er toch op neer dat ik volle bak naar boven rijd." UITSLAGEN „Ik wil in de beste auto rijden. Ik denk dat ik dit weekend heb bewezen dat ik het in mij heb om te win nen", zei de 28-jarige Ricciardo te gen het Australische Channel 10. „Ik laat zien dat ik kan omgaan met de druk en alle andere zaken die bij de Formule 1 komen kijken. Als we met Red Buil nog wat meer zeges kunnen pakken, dan ziet het er erg aantrekkelijk uit voor mij. Maar als dat niet het geval is, denk ik dat er andere opties zul len zijn. Deze overwin ning helpt, maar als we nu in alle andere races zesde eindigen, dan zal dat de zaak veran deren." Ricciardo kende voor zijn triomf in China een moeilijke start van het seizoen. „We zullen ook wat meer moeten laten zien, voordat we kunnen zeggen dat Red Buil een auto heeft om mee te kunnen strijden om het kampioenschap." 7 EXTRA 1 VOORDEEL v KORTINGV Last Minutes 82ste Waalse Pijl 2018198,5 km woensdag 18 april 2018 ALPHEN AAN DEN RIJN TEAN International, het tennistoernooi van Alphen aan den Rijn, gaat dit jaar niet door. De organisatie heeft bevestigd dat het challengertoernooi de fi nanciën voor de negen tiende editie niet rond heeft gekregen. Het toer nooi, vorig jaar gewonnen door Jürgen Zopp uit Est land, zou in de eerste week van september plaatsvin den. ■fefPI KICKBOKSEN Rico Ver hoeven (foto) neemt het op 2 juni in de Engelse stad Birmingham op tegen de Kroaat Mladen Brestovac. Voor Verhoeven zal die partij over drie rondes die nen als voorbereiding op het weerzien met Badr Hari. De wereldkampioen wil in september op Neder landse bodem weer vech ten tegen de 33-jarige 'bad boy' uit Amsterdam. HILVERSUM De schaats bond KNSB start een trai ningsgroep voor toppers die geen ploeg hebben. De federatie wil met de Top sport Trainingsgroep de schaatsers een mogelijk heid bieden om zich goed voor te bereiden op het nieuwe seizoen. „Hiermee bieden wij een vangnet voor schaatsers die nog geen team hebben gevon den", zegt td Arie Koops. 'Wachten op Hoei, gaaf In de finale van de Waalse Pijl moeten de klimmers vandaag hun spierballen laten rollen. Na 197 kilometer hard fietsen wacht de Muur van Hoei. Daan Hakkenberg Seraing Alejandro Valverde is als eerste boven op de Muur van Hoei en wint in 2017 de Waalse Pijl. fotocorvos Waalse Pijl. Vandaag. OP TV: NP01 en Sporza, 14.15 uur TENNIS Mannen, Monte Carlo, 1ste ronde: Simon (Fra) - Mannarino (Fra/16) 6-3 4-6 6- 2, Lopez (Spa) - Paire (Fra) 5-7 7-6 (5) 6-4, Fognini (lta/13) - Ivashka (Wit-R) 6-4 7-5, Struff (Dui) - Sugita (Jap) 6-3 6-2, Cecchi- nato (Ita) - Dzumhur (Bos/H) 6-3 6-2, Ver- dasco (Spa) - Cuevas (Arg) 5-7 7-6 (4) 6-1, Kohlschreiber (Dui) - Sandgren (VS) 6-2 6- 2, Schwartzman (Arg/10) - Pella (Arg) 0-6 6-2 6-3, Gasquet (Fra) - Chardy (Fra) 6-4 7- 6 (5), Seppi (Ita) - Edmund (Gr.-B) 6-3 5-7 6-2.2de ronde: Thiem (Oost/5) - Roeblev (Rus) 5-7 7-5 7-5, M. Zverev (Dui) - Pouilee (Fra/7) 2-6 6-17-6 (3), Dimitrov (Bul/4) - Her- bert (Fra) 3-6 6-2 6-4. WIELRENNEN Mannen. Ronde van de Alpen, 2de etappe: 1. Angel López (Col) 145,5 km in 3.56.30,2. Pinot (Fra), 3. Ramiro Sosa (Col), 4. Froome (Gr.-B), 5. Pozzovivo (Ita), 6. Cic- cone (Ita), 7. Hirt (Tsj), 8.0'Connor (Aus), 9. Hermans (Bel), 10. Aru (Ita) allen z.t., 15. Bouwman 1.03. Algemeen klassement: 1. Ramiro Sosa (Col) 7.22.09,2. Pinot (Fra) 0.06,3. Angel López (Col) z.t. LONDEN Zijn zege bij de Grote Prijs van China geeft voor Da niël Ricciardo (foto) nog geen garantie dat hij zijn contract bij Red Buil zal verlengen. De verbintenis van de Aus tralische teamgenoot van Max Verstappen loopt na dit seizoen af. y^B^erlengd t/m *8 apnl^ Fietsvakantie Dolomieten Zuid-Tirol I O-daagse busreis - Italië gevarieerde fietstochten in eigen tempo o.a. oude Romeinse route Claudia Augusta, Dolomieten, Brennerpas oad.nl/BFITOI vanaf Wandelvakantie Ierland I O-daagse busreis - Ierland wandeltopper met Nederlandse begeleiding o.a. Cliffs of Moher, Killarney NP en The Burren oad.nl/BWIEOI vanaf Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de actievoorwaarden en deelnemende reizen op oad.nl/actie2018 Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. Beklimmingen Cöte de La Vecquée Cöte de la Redoute Cöte de Mont Cöte d'Amay Muur van Hoei (3x) Cöte d'Ereffe (2x) Cöte de Cherave (2x) Winnaar 2017 Alejandro Valverde Recordhouder Alejandro Valverde (5x) Laatste Ned. Joop Zoetemelk (1976)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21