Met balderman.nl naar Italië balderman.nl Oranje-kraker is ongewenst 20 DARTS PREMIER LEAGUE In een ruimte in Ahoy, pal naast de arena waar hij de ko mende twee avonden gaat spelen, vragen twaalf Neder landse verslaggevers Rob Cross het hemd van het lijf. De voormalig elektricien, die in zijn eerste jaar als prof de wereldtitel van Michael van Gerwen overnam, PREMIER LEAGUE Programma Rob Cross (27) denkt de nummer 1-positie van Michael van Gerwen over te kunnen nemen. Alleen al daarom had MVG de komende dagen in Ahoy graag een confrontatie met zijn uitdager gehad. voelt zich steeds beter op zijn ge mak in dit soort situaties. „Nog niet zo lang geleden was ik een man van weinig woorden, maar nu ben ik de spotlights steeds meer gewend. Een jaar geleden kon ik mij in een ruimte nog verstoppen en op de achtergrond blijven. Dat is volle dig veranderd. Begin dit jaar, vlak na mijn wereldtitel, was ik daar nog niet klaar voor. Nu wel." Naiëf Aan de vooravond van twee uitver kochte Premier League-speelron des in Ahoy noemt Cross zichzelf naïef. Toen hij op 1 januari Phil Tay- lor versloeg inde finale van het WK dacht hij dat zijn opwaartse lijn in het darts zou doorzetten. De aanval op de hegemonie van Michael van Gerwen was ingezet. Nu zegt hij dat hij de toegenomen gekte, de verplichtingen, de verwachtingen en de druk heeft onderschat. Nog geen toernooi won Voltage na het WK, maar hij begint wel steeds be ter te gooien. Zijn moeizame vervolg op de ver rassende winst in Alexandra Palace heeft hem niet doen twijfelen. Cross wil de beste worden. Niet al leen wereldkampioen zijn, maar ook Van Gerwen van de nummer 1- positie afstoten. Nu staat hij nog derde op de ranglijst. „Ik moet con stanter worden. Want dat is de kracht van Michael. Bij hem is het een zekerheid dat hij sterk is en normaal gesproken wint. Zo con stant, altijd in de aanval, dat mis ik nog." Hij gunt zichzelf de tijd. „Ik ben nog maar een jaar professional. Over vier a vijfjaar wil ik de num mer 1 zijn. Ook die Premier League doordeweeks haalde mij in het be gin erg uit mijn comfort zone. Maar ik leer snel." Tot een directe confrontatie met Van Gerwen komt het de komende twee avonden in Ahoy niet. Cross: „Ik geloof dat ik net zo goed ben als Michael, maar hij loopt nog jaren op mij voor qua ervaring." Aangetoond Als even later Van Gerwen plaats neemt achter de tafel en Cross even verderop video-items opneemt, lacht de man uit Vlijmen de aanval van Cross op zijn positie weg. In de eerste vijf maanden van 2018 heeft hij toch alweer aangetoond wie de beste is? „Ik hoef niet te bewijzen dat ik de beste ben", vindt Van Ger wen. „Ik bén gewoon de beste. Klaar." Hij is allesbehalve bang dat Cross zijn heerschappij doorbreekt. „Het is een fantastische speler. En ik denk inderdaad dat hij de nummer 2 van de wereld wordt. Maar eerste? Nee, dat zie ik niet gebeuren. Ik speel natuurlijk veel minder toer nooien, maar zodra er ook maar ie mand in de buurt komt, dan speel ik weer alles." MVG VS. RVB 8 dagen Venetië en omstreken 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Hoogtepunten van Toscane Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust woensdag 18 april 2018 GO Pim Bijl Rotterdam ROTTERDAM AHOY Vandaag (vanaf 20.00 uur) Smith - Anderson Cross - Gurney Van Barneveld - Whitlock Wright - Van Gerwen Cross - Anderson Morgen (vanaf 20.00 uur) Whitlock - Smith Gurney - Anderson Cross - Wright Van Gerwen - Van Barneveld Gurney - Whitlock Cross: Ik geloof dat ik zo goed ben als Michael' Rob Cross juicht tijdens zijn halve finale van het WK tegen Michael van Gerwen. fotogettyimages ROTTERDAM Michael van Ger wen tegen Raymond van Bar neveld, morgenavond in Ahoy. Het lijkt een topaffiche, maar niets is minder waar, vinden de hoofdrolspelers zelf. Van Barne veld: „Dit is voor mij niet leuk, voor Michael niet en volgens mij ook niet voor de mensen in de zaal en thuis. Die willen vol ach ter een Nederlander gaan staan en dat kan nu niet. Dit is alsof het Nederlands elftal tegen het Nederlands elftal speelt." Premier League Darts. Vandaag en morgen. Op TV: RTL7, 20.00 uur Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 nna /maan' boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdata: 23, 30 april 7 7,21 mei 2, 9,16 juli etc. Vertrekdata: 9 juli 7 6 aug 7 3 sept 71 okt etc. Vertrekdata: 7,21 mei 74,18 juni 7 2,16 juli 20 aug 7 3 sept etc. Vertrekdata: 5,19 mei 7 2,16 juni 78, 22, 29 sept. Vertrekdata: 14,21,28 mei 74, 11, 25 juni 72,16,30juli etc. Vertrekdata: 23, 30 april 7 7 mei 7 2, 9,16, 23 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20