FC Twente geeft nu wél 18 Bas Dost (28) stopt als international 'Ik kijk hoe iemand speelt, niet hoeveel hij verdient' Het probleemhuwelijk tussen Oranje en Bas Dost is ten einde. De 28-jarige spits stopt per direct als international. „Ik ben op het moment gekomen dat ik zeg 'tot hier en niet verder.' Het werkt gewoon niet." Kort Oranje Langeler wordt directeur Art Langeler (foto) stopt als bondscoach van Jong Oranje. Hij gaat bij de voetbalbond KNVB verder als directeur voetbalontwik keling, een nieuwe functie binnen het di rectieteam dat met de benoeming van de 47- jarige Langeler nu compleet is. Operatie voor Agüero Sergio Agüero (29) van Manchester City is door een knie-operatie niet zeker van deel name aan het WK met Argentinië. Hoewel hij al enige tijd niet fit is, viel Agüero vorig week nog in tijdens de verloren kwartfinale in de Champions League tegen Liverpool. Hertzberger weer bij Oranje Hockeyer Jeroen Hertzberger (foto) keert na anderhalfjaar terug in de selectie van de Ne derlandse hockeyers. Bondscoach Max Cal- das heeft de 196-voudig international (89 doelpunten) bij de groep gehaald die zich gaat voorbereiden op de Champions Trophy van komende zomer in Breda. KV Mechelen in beroep KV Mechelen legt zich niet neer bij de de gradatie uit de hoogste klasse in België. De club van de Nederlandse trainer Dennis van Wijk tekent beroep aan tegen de licentie van Excelsior Moeskroen en wil zelf als zeven tiende club worden toegevoegd aan de eer ste klasse. Mechelen plaatst vraagtekens bij de licentie van Moeskroen, waar voetbalma kelaars de club zouden runnen. Flitsen Quotevandedag -*< Kromo Lopez et de pest in zijn lijf stapte de man die bij de Sporting Clube de Portugal de ene na de andere goal maakt vorige maand het vliegtuig in na weer een mislukte expeditie met het Nederlands elf tal. „Ik had me er veel van voorge steld", zegt Dost, die tegen Enge land geen poot aan de grond kreeg en tegen Portugal op de bank bleef. „Maar toen ik naar huis vloog dacht ik bij mezelf'wat ben ik in hemelsnaam aan het doen?' Doe ik dit omdat het moet? Omdat het nou eenmaal zo hoort dat je naar het Nederlands elftal gaat?" Dost doet zijn verhaal op de avond, of beter gezegd de nacht, na de bizarre uitoverwinning bij Be- lenenses (3-4). Slapen kan na hij na een wedstrijd toch nooit. Dus duikt hij met zijn bezoek nog een paar uur zijn man cave in voor on der meer een potje biljart nadat hij zijn vriendin welterusten heeft gewenst. Hangend over de indruk wekkende tafel van wedstrijdfor maat heeft hij amper oog voor de tv die op de achtergrond de wed strijd uitzendt waarin hij - uiter aard - weer eens heeft gescoord. Zijn 25ste van het seizoen. Ik hebtegen Engeland meer achter de bal aangelopen dan dat ik ballen heb geraakt Het is een pijnlijk contrast met zijn productie in Oranje - slechts één goal in 18 interlands. „Bij Spor ting word ik optimaal benut", zoekt hij naar een verklaring. Bij Wolfsburg is het er ook bij vlagen uit gekomen." Maar bij Oranje vrijwel nooit. Dost is de eerste om toe te geven dat hij wel eens beter heeft ge- 'V' speeld dan tegen Engeland. „Het gaat niet alleen om mij in zo'n wedstrijd, maar ik heb tegen Enge land meer achter de bal aangelo pen dan dat ik ballen aangeraakt heb." Koeman Toen hij in de tweede interland onder Ronald Koeman, nota bene tegen Portugal, geen speeltijd meer kreeg, wist hij feitelijk al ge noeg. Maar Dost wilde eerst zijn emoties laten zakken voor hij een weloverwogen beslissing kon ne men. „Dat ik me een week lang echt verrot gevoeld heb, heeft wel de doorslag gegeven. Ik had na deze trip het gevoel dat er we derom niets ging veranderen." Onder Koemans voorgangers Dick Advocaat en Danny Blind werd het ook geen succes. Dost en Daar liggen ze dan, een voor een. Geveld door de kramp, bevangen door de spanning. Joël Drommel, de keeper, is op het laatst een van de weinige spelers die niet omvalt bij het piepende en krakende FC Twente. Het pakken van de laatste kans maakt vele slachtoffers op deze avond. Maar wat maakt dat pijn lijden uit? Het maakt de ontla ding even later des te mooier. De Grolsch Veste ontploft na 94 in tense minuten van opluchting en vreugde. Eindelijk. Eindelijk is daar de eerste driepunter van het jaar, de eerste overwinning sinds 12 decem ber 2017 en de eerste thuiszege na de 3-0 winst op Roda JC een eeu wigheid geleden, op 21 oktober om precies te zijn. De winnende trainer van toen is de lachende coach van nu, Marino Pusic. De dreiging van degradatie is uiteraard nog lang niet geweken, maar op het moment dat FC Twente al dood leek, en bijna begraven, plukt het elftal het laatste beetje zuurstof uit de lucht. Het kan nog. De basis van de eerste, van de drie ontsnappingen die nodig zijn, ligt woensdag 18 april 2018 GO VOETBAL VOETBAL HOCKEY VOETBAL Atleet Churandy Martina komt op 3 juni weer naar Hengelo voor de FBK Games en doet mee aan de 200 meter. De vereniging van Europese voetbalcom petities ziet niets in uitbreiding van het deel nemersveld van het WK 2022 in Qatar. De Zuid-Amerikaanse bond Conmebol had vo rige week voorgesteld om al over vier jaar het WK uit te breiden van 32 naar 48 landen. Bayern München speelt de rest van het seizoen zonder Arturo Vidal. De Chileen herstelt van een operatie aan de knie. Manll-coach José Mourinho (55) gaat de bezem door zijn elftal halen I De Neder landse voetbal sters zijn num mer één van de Europese ranglijst gewor den. Op de co- ëfficiëntenlijst die de UEFA bijhoudt, heeft Europees kam pioen Oranje de eerste plaats overge nomen van En geland. De Neder landse zwem ploeg bij de EK (gehouden van 3 tot en met 12 augustus) wordt aange voerd door Ra- nomi Kromo- widjojo (foto) en bestaat voorlopig uit 25 zwemmers. l De tweede etappe van de Ronde van de Alpen is ge wonnen door de Spanjaard Miguel Angel López van Astana. Het was een rit van Lavarone naar Fiemme. O fi. <0 'Oranje maakte mij niet gelukkig' Wietse Dijkstra Lissabon - Bas Dost (28) Bas Dost - hier tijdens Zweden - Nederland op 6 september 2016 (uitslag 1-1) - heeft zich zelden gewaardeerd gevoeld bij Oranje. t'"*i '-Ml MF1 U.. t, Hi gj FC Twente PEC Zwolle Het moest, het zou en het ge beurde. FC Twente pakte gister avond tegen PEC Zwolle de al lerlaatste strohalm (2-0). Het gaatje op weg naar de vrijheid is er nog steeds. Leon ten Voorde Enschede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18