Kampioen PSV biedt Ajax schijn van 'Geef kerk niet langer gegevens' Schade door aanval valt mee en Bashar al-Assad oogst lof bij Arabieren Vaders worden buitengesloten in de zorg voor hun kinderen ps Stichting Privacy First wil dat overheid stopt met verstrekken gegevens van personen Ietsje eerder insturen. Let op de achterkant van de caravan! Instructeur Bert Treurniet geeft aanwijzingen tijdens de Veiligheidsdag op het oefenterrein van rijschool Dek in Goes. Heel wat caravanbezitters kwamen op de dag af. Want het caravanseizoen is alweer even bezig. Omdat de door de Amerikanen in gelichte Russen Al-Assads gene raals vooraf vertelden waar het zou knetteren, viel de materiële schade reuze mee. De Syrische luchtmacht bleef heel, want vliegtuigen en he likopters waren veilig gestald bij de Russen. De Arabische wereld ziet de drie westerse landen die zater dag in alle vroegte het vuur open den als de agressors, zo vertelde de president zijn Russische visite. En o ja, de Verenigde Naties kunnen ook nog klachten tegemoetzien. 'De coalitie heeft niet geleerd dat een westerse aanval op een Arabi sche hoofdstad nooit juichende burgers op straat zal brengen, hoe despotisch de leider ook is', schreef de Israëlische commentator Jack Khoury. Hij stelt dat veel Arabieren Bashar al-Assad bewonderen, om dat hij simpelweg niet buigt voor het door menigeen gehate Westen. Ondanks het meervoudig gebruik van gifgas, ondanks de martelingen, Al-Assad weet dat hij nog maar even moet volhouden voordat er vredesberaad komt ondanks de talloze aanklachten we gens oorlogsmisdaden en ondanks misdaden tegen de menselijkheid rijst zijn ster en is hij aan de win nende hand. Dankzij grootschalige hulp van Russen in de lucht en Ira- niërs op de grond. Een gasaanval op Douma was vanuit Al-Assads optiek geen teken van zwakte, maar juist van kracht. „Hij weet dat hij nog maar even moet volhouden om straks als be langrijkste speler te worden uitge nodigd voor onvermijdelijke vredes onderhandelingen. In Syrië heerst een strijd van uitersten. Al-Assad mag nu niet verslappen. Door gru weldaden te begaan, vermijd je compromissen op het laatste mo ment en behoud je de controle", zegt militair historicus Christ Klep. 'De Slager', een van Al-Assads bij namen bij zijn tegenstanders, had nog een reden het weekeinde te vie ren. De allerlaatste rebellen verlieten gisterochtend Douma, zodat een Sy rische generaal kon melden dat de stad 'volledig heroverd' is. Dat werd met Syrische, Russische en Iraanse vlaggen gevierd. De op het laatst met gif en gas verslagen rebellenstad is de grootste van de oostelijke voor steden van Damascus, die bekend staan als Oost-Ghouta. Vanuit Douma konden de rebellen de hoofdstad bijna zeven jaar lang be stoken met mortieren en raketten. Nu niet meer. Sommige waarne mers noemen de herovering van Douma zelfs Bashar al-Assads grootste militaire overwinning. »P4 Nieuwsmedia www.opisopvoordeelshop.nl Si c? Sport 1 t/m 5 ZEELAND 2 Leider Syrië voelt zich machtig Bashar al-Assad is goed ge luimd. Russische parlementsle den die de Syrische president gisteren ontmoetten, spreken van een sterke leider, vol ver trouwen. Hij lijkt allerminst aan geslagen, maar juist tevreden over een geslaagd weekeinde. Bob van Huët Damascus/ Rotterdam Christ Klep, militair historicus De wolken verdwijnen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Zwitsal Billendoekjes Lotion 72 stuks of Sensitive 63 stuks voordeelshop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1