De grootste modeflater is plots hip: Vader Sharleyne: haal van moord verdachte 'mama' van grafsteen 7 sokken kopen. Hij kocht ge woon een voorraadje bij Zee man. „Ik hou van mode, maar je moet je sokken wel gewoon in de was kunnen doen. Dat is ook het leuke aan de terugkeer van de sportsok: iedereen kan meedoen. Je hoeft niet het al lerduurste merk te kopen om op een eenvoudige manier te laten zien dat je iets van mode afweet." Maar waarom wordt de meest bekritiseerde sok op aarde in vredesnaam weer ra- zendpopulair? Van Schaik: „Dat kan omdat een ontwer per als Gucci dit opeens ge bruikt in een show, of omdat een ster erop loopt." Wat ook meetelt, denkt Fred van Leer: de jaren 90 maken een comeback. Denk aan schoenen met klittenband, spijkerbroe ken met hoge taille (momjeans), een Ruca- norpak én... schoudervullin gen! Al is dat laatste geen kopie van de Dolly Dots met hun vierkante jas jes. Van Leer: „Het verschil met de ja ren 80/90 is dat de schoudervullin gen toen in de breedte gingen. Nu gaan ze veel meer in de hoogte. Dat is vaak zo met de terugkeer van dit soort items. De snit is net iets anders. Het heeft dus geen zin om je kleding te bewaren tot die weer hip is." Misschien heeft u hem al gezien: de witte sportsok is terug. Nét op het moment dat de laatste vijftigers hun afgedragen paren vaarwel hebben gezegd, blijken ze weer hip. Hoe kan dat nou? ren. Daar is niks meer an." Volgens collega-stylist Bastiaan van Schaik werd 's werelds bekendste modefla ter weer hip nadat het Spaanse mo dehuis Balenciaga vorig jaar de Triple S-schoenen op de markt bracht: on flatteuze, brede gympen die vroeger alleen door a-modieuze vaders wer den gedragen - vandaar ook de bij naam 'dad-sneakers'. Leeuw of draak Omdat de schoenen te lomp waren voor de populaire skinny jeans, kwa men er iets kortere en wijdere broe ken die de enkel blootlegden. Een hit was geboren. „Hierdoor werd ook de sok belangrijker. Daar is Gucci verle den jaar op ingesprongen door een sportsok uit te brengen met een leeuw of draak aan de bovenkant. Slim, want niet iedereen kan Balenci- aga's van 670 euro betalen, maar die Gucci-kous van 90 euro is nog wel te doen. Die combineer je gewoon met een goedkopere sneaker of een bad- slipper." Overigens zou Van Schaik nooit zulke 'hysterisch dure' sport- De grootste modeflater die een man lange tijd kon maken was het dragen van witte sportsok- ken onder een net pak. Van die dikke badstof exemplaren. Maar daar denken de grootste ontwerpers ter wereld - Gucci, Prada, Tommy Hilfiger - inmid dels weer heel anders over. Hun webshops barsten van de sport- sokken: van witte klassiekers met het rode of blauwe randje tot ka nariegele kousen. De witte sportsok is hot, be aamt ook stylist Fred van Leer. Mits je weet hoe hij dient te worden gedragen. „Als hij af en toe onder een broek uit piept, dan klopt het niet. Het gaat om de complete look. Draag de sportsok als mode item. Dus: onder een opgerolde spij kerbroek met een sneaker, zodat je hem goed ziet." En, beslist niet on belangrijk: hou hem maagdelijk wit. „Witte sokken die tien keer ge wassen zijn, moet je wegdende- Sharleynes moeder Hélène J. zit in de cel omdat zij ervan wordt ver dacht het 8-jarige meisje in 2015 van de tiende verdieping van een flat te hebben gegooid. Advocaat Sébas Diekstra, die de vader van Shar leyne bijstaat, zegt dat door een ge specialiseerd advocaat wordt on derzocht welke juridische moge lijkheden er zijn om de grafrechten nog op te eisen. Dit om naast de moeder ook de ouders van de moe der van de grafsteen te kunnen ha len. „Niet alleen staat de vader niet op de grafsteen, ook Sharleynes achternaam staat er niet op en dat is nu net de naam van de vader", zegt Diekstra. Sharleynes ouders leefden na hun scheiding in onmin met el kaar. Sharleyne Remouchamps over leed in juni 2015 na een val van de tiende verdieping van de flat in Hoogeveen, waar ze woonde met haar moeder. De moeder werd pas definitief voor de rech ter gesleept nadat Sharleynes va der Victor Remouchamps via een artikel 12-procedure het Openbaar Ministerie daartoe dwong. Moeder Hélène werd aangehouden en zit vast. Het bewijs tegen haar wordt inmiddels groter. Zo lijkt Shar leyne te zijn gewurgd, was de moeder dronken in de nacht van het drama en zou de knuffel van Sharleyne van de flat zijn ge gooid. De inhoudelijke rechts zaak tegen Hélène moet echter nog komen. Zij ontkent het meisje te hebben vermoord, maar heeft nooit willen verkla ren wat er volgens haar dan is ge beurd. De grafrechten liggen echter bij de moeder van het meisje, die die rechten weer heeft overge dragen aan haar eigen ouders. Op het graf staat dat 'mama, oma en opa' eeuwig Sharleynes naam zullen noemen. De naam van de vader wordt niet genoemd. BEVEILIGING zaterdag 14 april 2018 FOTO'S GETTY EN SHUTTERSTOCK De witte sportsok! Hanneke van Houwelingen De vader van de onder zeer ver dachte omstandigheden overle den Sharleyne Remouchamps eist dat het woord 'mama' van de grafsteen van het meisje wordt afgehaald. Victor Schildkamp Hoogeveen INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service Erkend BORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectiebedrljf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl vanaf 1099' vanaf 1612 vanaf 2215 Langkawi The Danna Langkawi***** 9-daagse strandvakantie reiscode: vwlkwOl Avontuurlijk Maleisië 12-daagse privé rondreis (incl. gids/chauffeur) reiscode: vqmy704 Het mooiste van Maleisië 12-daagse autorondreis (zelf rijden) reiscode: vqmy802 Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen www.dejongintra.nl/maleisië S, rf*. Relssomexd.€19^0reservermgskosten, tjggj vvav eventuele vluchttoeslagen en Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur €2,50Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7