O O) 0 20 ZE Tolhoek vreest voor deelname aan Giro Siebe Schets maakt debuut voor Eagles Landsplicht roept voor duo van Goes Als PSV morgen van Ajax wint, is de 24ste landstitel binnen voor de Eindhovenaren. Her en der in de provincie wordt uitgekeken naar de mogelijk beslissende kraker. Zeeuwse fans van PSV vertellen over hun hartstocht voor de Brabantse club. Het is de vraag of wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke kan meedoen aan de Ronde van Italië. De Zeeuwse coureur van LottoNL- Jumbo kampt met een zogenaamde runners knee. Tolhoek vertelde zijn verhaal aan cy- clingonline.nl. De heuvelklassiekers moet hij sowieso aan zich voorbij laten gaan. „Ook de Ronde van Romandië komt te vroeg, dus mijn Giro-deelname is ook uiterst onzeker." Zonder de nodige kilometers in de benen is deelname aan een drie weken durende grote wielerronde niet te doen. Tolhoek: „Als je een grote ronde met ambitie wil rijden moet je ze ker een uurtje of vijf, zes per dag kunnen fiet sen en dat kan ik nu simpelweg niet." Voetballer Siebe Schets (Vlissingen) heeft gis teravond zijn eerste minuten voor Go Ahead Eagles gemaakt in de Jupiler League. De 20-ja- rige aanvaller viel twintig minuten voor tijd in voor de Engelsman Aaron Nemane. De thuisploeg uit Deventer keek toen al tegen een 3-1-achterstand aan tegen FC Eindhoven, met Augustine Loof (Koewacht) in de basis, en kon die achterstand niet meer rechtbreien. De andere Zeeuwse spelers in de Jupiler League hadden weinig reden tot juichen. Zo wel Istvan Bakx (FC Oss) als Julius Bliek (FC Dordrecht) moest een nederlaag incasseren. Trainer Roy Hendriksen maakte het NEC met Helmond Sport aardig lastig (1-2). Raymond Wolff en Rick de Punder stappen op 25 april weer op het vliegtuig naar Sint Maarten. De twee voetballers van Goes woon den de afgelopen jaren beiden op het Caribi sche eiland en werden in die periode zowel in de zaal als op het veld international. Nu de na tionale ploeg zich voorbereidt op drie duels in de ConcacafNations League, is het duo op nieuw gevraagd naar Sint Maarten te komen. Op 3 mei keren Wolff en De Punder weer te rug naar Nederland. Door de trip naar Sint Maarten missen ze de uitwedstrijd van Goes tegen Baronie op zondag 29 april. Sint Maar ten speelt later dit jaar in de Nations League tegen Haïti, Bermuda en Dominica. zv, Tieleman Steen Eryürük PSV ZEEUWSE FANS Zijn vader was al een tijd aanhan ger van de club en zo werd Kevin Schot een jaar of tien geleden ook besmet met het PSV-virus. Als jong ventje was de nu negentien jarige inwoner van Zierikzee eerst nog niet echt met een club bezig. „Ik keek gewoon lekker voetbal." Sinds 2007 volgt hij de Eindho- vense club als een trouwe fan. „Toen speelde Phillip Cocu nog, in een ploeg met de Braziliaanse kee per Gomes en Ibrahim Afellay. Dat was een leuk team." Zijn eerste wedstrijd in het Phi lips Stadion zag Schot een paar jaar later. In de zomer van 2013 was hij live getuige van de afscheids- wedstrijd van Mark van Bommel. „Zlatan Ibrahimovic deed mee met zijn team, net als Arjen Rob ben. En bij PSV een toen nog jonge Memphis Depay. Ik weet nog dat ik de supportersruimte uitkwam, de tribune opliep en het stadion vooral heel groot vond. Ja, het maakte veel indruk op me." De afgelopen jaren is hij erach ter gekomen dat PSV een club is die bij hem past. „Feyenoord-sup- porters zijn wel anders, denk ik. Wat harder misschien. Met Ajax heb ik helemaal niks. Wat dat be- Echt, morgen is PSV landskampioen. Ik weet het zeker. treft had mijn vader wel gelijk, toen hij zei dat ik voor PSV moest worden." Een seizoenkaart heeft hij niet, maar Schot probeert wel geregeld wedstrijden in het stadion mee te pikken. Zo heeft hij kaarten voor de laatste wedstrijd van het sei zoen, op 6 mei thuis tegen FC Gro ningen. Hij hoopt wel dat PSV dan al een tijdje kampioen is. Tegen Ajax gaat de ploeg het morgen af maken, weet Schot, die zeifin het vijfde van MZC'11 speelt. „PSV wordt morgen kampioen", klinkt het overtuigend. „Ik vind ze veel beter dan Ajax. Ze vechten er nu ook voor, dat zag je vorige week te gen AZ toen ze na een 2-0-achter- stand met 2-3 wonnen. Echt, mor gen is PSV landskampioen. Ik weet het zeker." Kevin Schot zaterdag 14 april 2018 WIELRENNEN VOETBAL Raymond Wolff (midden) en Rick de Pun- der (rechts) vertrekken op 25 april naar Sint Maarten, foto johan van der heijden VOETBAL Driebander Marcel Hopmans schitterde met een serie van twaalf voor kampioen 's Lands Welvaren 2 AVH/VSS. Zijn ploeg won in de derde divisie met 8-0 bij De Distel Biljarts 7. In de vierde divisie won Reseda de drieban denderby tegen 3BSD Hydrozorg met 6-2. Peter Baetsle, Hans de Witte en Carlo van Dam wonnen voor Reseda. Sluiskil won gisteravond in de vijfde klasse met 2-5 bij Schoondijke. Hasan Basagnac was de gevierde man met drie doelpunten. Daniël de Putter en Kai Holtus maakten de andere treffers voor Sluiskil. Namens Schoondijke, dat een offday had, scoorde Nouredine Zaha. 1-2 Voetbalster Sha- rona Tieleman uit Terneuzen is ge strand met ADO Den Haag in de kwartfinale van de KNVB-beker. Kort na rust viel Tiele man in, maar ook zij kon niet voor komen dat de Am sterdamse ploeg met 0-2 won. Vierdeklaser Steen slaagde er gisteren voor de zesde keer op rij niet in om op eigen veld een driepunter te be halen. Tegen het laag geklasseerde Vivoo, waarvan half oktober in Huijbergen nog met 5-0 werd ge wonnen, bleef het nu 0-0. Morgen speelt Steen een uitduel bij Groede. I Voetballer Ibrahim Eryürük kijkt uit naar een ander club. De midden velder heeft John Karelse, zijn trai ner bij Vlissingen, laten weten dat hij de club na dit sei zoen verlaat. Hij is de negende ver trekker. Het is nog niet bekend waar- naartoe. In Zeeland is ook Barry van der Hooft en Roeland van Vliet Kevin Schot O o. V) 'Het Philips Stadion maakte indruk op me' Kevin Schot met PSV-speler Hirving Lozano.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56