13 Deze sessies helpen me om dingen loste laten Afgelopen week lagen we in de Statenzaal. Dat was gaaf! In een half uur haal ik ze uit hun hoofd, zodat ze helemaal tot rust komen oefening blijf je gewoon aan tafel zit ten. Je leert je aandacht te richten: af wisselend gaan we naar dingen bui ten jezelf, zoals een geluid, en in je zelf, zoals gedachten of gevoelens. Zo leer je te kiezen of je reageert op een prikkel die zich aandient, of die doel bewust negeert omdat je ergens an ders op gefocust wilt zijn." Blijvertje Jan Krijn Coppoolse uit Kapelle was vandaag de enige man. Zelf kan hij ook niet altijd, zegt Coppoolse. Drukke baan. Ziedaar zijn motivatie om mee te gaan doen, anderhalfjaar geleden. „We hebben hier een les programma waarop je kunt inschrij ven. Timemanagement bijvoorbeeld. Dit stond er ook bij. Ik had geen spe ciale verwachtingen, maar dacht: een beetje ontstressen, wat meer balans kan geen kwaad. Ik ervaar die dins dagen als een rustmoment. Het ont laadt even. Al weet ik dat ik die ont spanning straks, als ik de vergadering weer in ben, snel kwijt ben." Deson danks: de yogasessies zijn een blij vertje, zegt de 56-jarige beleidsadvi- seur financiën. Sascha Pfeifer is niet de enige yoga- docent die werknemers helpt weer in balans te komen. Bij Orionis Walche ren geeft yogadocente Atyna Janse uit Vlissingen twee keer per week tussen de middag bedrijfsyoga. „Tussen de tien en vijftien werknemers doen mee aan mijn stoelyoga. In een half uur haal ik ze uit hun hoofd, zodat ze helemaal tot rust komen. Naast ont spanningsoefeningen doen we ook een paar pittige oefeningen die de aandacht helemaal naar je lichaam brengen. Dat is ook een manier om uitje hoofd te komen. Bij de Rabo bank in Vlissingen zijn we nu aan het kijken hoe het de deelnemers bevalt. En ik geef bij vrouwelijke onderne- mersgroep Stichting ZigZag eens per week een half uur yoga na de net- werklunch." Meest opvallende nieuwkomer in het rijtje: „In mei geef ik een yogales aan de districtschefs van de politie. Vooralsnog alleen een proef, of het bevalt. Ze hebben me zelf opgezocht. Hartstikke leuk toch!" zaterdag 14 april 2018 GO - Fina Pattiruhu, medewerkster HZ - Sascha Pfeifer, yogadocent - Atyna Janse, yogadocente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49