FietsoDstaDDun Zonder hindernissen voortaan overal langs het water fietsen Freek de Jonge gunt Porgy Bess primeur Team Roompot rijdt in shirt met Koos Konijn 2 MAIKEL HARTE Column Gisteren zag ik de beelden van het eerste fietsopstap- punt dat in Zeeland werd geopend. Dat zag er geinig uit. Het is een apart bouwwerkje waar je overdekt kan picknicken, je elek trische fiets kan opladen en er hangt een touchscreen waarop je kan internetten. Door zonnepane len op het dak is het zelfvoorzie nend. Det eerste opstappunt staat in Cadzand, er volgen er nog tien. Het scherm dat er hangt geeft ook tips. Het kan je route uitstip pelen, maar ook wijzen op activi teiten die er te doen zijn. Het is de bedoeling dat Zeeland zo steeds meer op de kaart komt te staan als fietsprovincie. boerke, of café De Dulle Griet ne men ze er even hun moment van rust. ons lachen als ze die Nederlandse fietsers zich zien laven aan de iso- tone dorstlessers, cola of fruitsap pen, terwijl ze zelf rustig vier tri pels achterover kiepen, om vervol gens nog even zestig kilometer te rug naar huis te fietsen. Ik denk niet dat deze fietsers gebruik zul len maken van zo'n fietsopstap- punt. Misschien als je er een bier automaat neerzet, maar dan nog verwacht ik dat zij de ravitaillering toch gewoon bij het café op de hoek zullen doen. DESTELLING Vandaag: Ik verheug me op het Zeeuwse festivalseizoen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 6LAS ALCOHOL KOST 30 MINUTEN VAN JE LEVEN NOU EN HET HUWELIJK MET HENK KOST ME 30 JAAR VAN MN LEVEN. Akkoord Vroon over schulden Nominatie Zeeuwse Vier Vrijheden Nucleaire oefening Stralende lente Middelburg Op vakantie als je diabetes hebt Er waren op zeven plaatsen nog ontbrekende schakels. In 2016 heb ben de drie overheden gezamenlijk 900.000 euro uitgetrokken om deze weg te werken. Vorig jaar juni werd bij Gorishoek (Tholen) het start sein gegeven. Gistermiddag werd bij Ossenisse het project officieel opgeleverd. Bij Gorishoek en in de omgeving van Ossenisse zijn buitendijkse routes aangelegd. Bij de Huisdijk in de buurt van Kats en bij Roelshoek in Krabbendijke zijn binnendijkse fietspaden gekomen. In de omge ving van Nummer Een en de Pauli- napolder bij Hoofdplaat zijn slechte stukken aangepakt. Bij de Biezelingsche Ham is een verbin ding gemaakt tussen de binnen- en buitendijkse route. Dankzij de nu uitgevoerde werk zaamheden kan zonder hindernis sen overal langs het water worden gefietst. Dat gebeurt zo veel moge lijk buitendijks. Op plaatsen waar dat niet kan, bijvoorbeeld omdat er een natuurgebied is, kunnen de fietsers binnendijks hun weg ver volgen. De aanpak van de laatste knel punten past in het streven van om Laatste knelpunten in routes langs Ooster en Westerschelde zijn weggewerkt Zeeland nog meer als dé fietsregio van Nederland op de kaart te zetten. De provincie heeft al wel de maxi male vijf sterren, maar staat lande lijk nog op de derde plaats. Afgelo pen donderdag werd in Cadzand- Bad ook al het eerste fietsopstap- punt van Zeeland geopend. Daar kunnen fietsers hun route plannen, picknicken en elektrische fietsen opladen. Behalve Sluis hebben ook andere gemeenten interesse. Freek de Jonge gunt Porgy Bess in Terneuzen een primeur. Voordat hij begin juni in Carré in Amsterdam optreedt met 'Freek doet Neerlands Hoop', brengt hij de voorstelling eerst zondagmiddag 6 mei in het Terneuzense cultuurcafé. Freek (inmiddels 73) heeft een speciale band met Porgy Bess die is terug te voeren op de tijd dat hij als jongeling in Goes woonde. Hij nam in die jaren geregeld de boot vanuit Hoedekenskerke naar Ter neuzen, want daar was (toen al) veel meer te beleven. Later zou Freek met Bram Vermeulen be roemd worden als het cabaretduo Neerlands Hoop (1968-1979) dat on der meer scherp actie voerde tegen deelname van het Nederlands elftal in 1978 aan het wereldkampioen schap voetbal in de militaire dicta tuur Argentinië. In zijn show graaft Freek het verleden van Neerlands Hoop op, begeleid door de band De Jonges. De voorstelling in Porgy Bess begint zondag 6 mei om 15.00 uur. Kaarten kosten 15 euro. De optredens in Carré in Amster dam zijn 'pas' zaterdagavond 2 juni en zondagmiddag 3 juni. KAMPERLAND Wielerploeg Roompot-Nederlandse Loterij vraagt zondag tijdens de Amstel Gold Race aandacht voor hulpbe hoevende gezinnen. Het team draagt tijdens de wielerwedstrijd eenmalig een speciaal shirt met het logo van de Koos Konijn Founda tion. De Foundation zet zich in voor gezinnen die het moeilijk hebben en met behulp van de goede doe lenorganisatie kunnen genieten van een welverdiende vakantie. Kopman Pieter Weening is trots dat hij het shirt mag dragen in de enige Nederlandse wielerklassieker die voor de 53ste keer wordt verre den. „Ook als renners dragen wij de Koos Konijn Foundation een warm hart toe. De Amstel Gold Race voelt dit jaar voor ons dan ook extra spe ciaal met dit unieke shirt om onze schouders." De komende jaren zullen diverse Koos Konijn Foundation-huizen geopend worden om gezinnen die te kampen hebben met ziekte of fi nanciële problemen de kans te bie den om gratis op vakantie te gaan. Het eerste huis staat op vakantie park Weerterbergen. De tweede woning wordt binnenkort ge bouwd op vakantiepark Hunzedal en is ontworpen door leerlingen uit Groep 8 van basisschool De Kirre- weie uit Burgh-Haamstede. Zij wonnen de ontwerpwedstrijd van de Koos Konijn Foundation. Een apart bouwwerkje waar je overdekt kan picknicken natuurlijk. Als ik zie hoeveel Bel gen er door Zeeuws-Vlaanderen fietsen, het zijn soms complete pe lotons. De Belgische wielertoeris ten zijn bekende verschijningen oponzeter- rassen. In hun i tenues van Beenhouwe- 1- rijVanKem- zeke, 't Ijs— fietsopstappunt wel makkelijk zijn voor de Vlaamse toeristen. Het is immers al een paar keer gebeurd dat er één de Westerscheldetunnel in is gefietst. En laatst schijnt er een Belgische automobilist naar de tunnel gebeld te hebben met de vraag hoe vaak hij nu eigenlijk tol moest betalen voor hij in Vlissin- gen was, want op het bord stond Goes (Tol), Middelburg (Tol), Vlis- singen (Tol)... zaterdag 14 april 2018 Ik heb altijd het idee dat ze om Reageer op pzc.nl Gisteren: Een politicus moet altijd netjes gekleed zijn 874 reacties BREDA Rederij Vroon heeft af spraken gemaakt met zijn schuldeisers over herstructurering van de schulden. Het bedrijf raakte eind 2016 in finan ciële problemen, mede door de slechte oliemarkt waardoor het minder off- shoreklussen kreeg. Het verhuisde z'n hoofdkan toor van Breskens naar Breda. De reder heeft 3.100 mensen in dienst en 200 schepen in ei gendom. VLISSINGEN De Zeeuwse mensen rechten- en genderacti- viste Eveline van de Putte (foto) is één van de twaalf mensen of organi saties die zijn voorgedra gen voor de Zeeuwse Vier Vrijheden. Tot 23 april kunnen kandidaten worden opgegeven via viervrijheden@gmail.com. Vanaf 24 april kan ge stemd worden op de ge nomineerden. Op 16 mei wordt bekend wie ge wonnen. Meer informatie: www.fourfreedoms.nl VLISSINGEN De Veiligheidsregio Zee land doet vanaf maandag mee aan Shining Spring (stralende lente), een oe fening waarbij een nucle air incident wordt nage bootst. Het publiek zal er niks van merken. Ministe ries, hulpdiensten en communicatiespecialis ten gaan kijken hoe snel en zorgvuldig er bij een incident of ramp beslui ten worden genomen en hoe verschillende instan ties die met elkaar af stemmen. Ook België oe fent mee. Op twee locaties, Hof van Buren aan de Oran jelaan 19 in Middelburg en in Borrendamme aan de Scheldestraat 2 in Zierikzee, worden deze maand diabetescafés gehouden. In Middel burg is dat op 18 april en in Zierikzee een dag later, beide avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Thema is vakantie, rei zen en uitstapjes. Fietsen in Zeeland is nog wat leuker geworden. Provincie, wa terschap en Rijkswaterstaat hebben met vereende krachten de laatste knelpunten in de rou tes langs de Ooster- en Wester- schelde weggewerkt. Rolf Bosboom Ossenisse Harmen van der Werf Terneuzen Stiekem zijn we dat al een beetje Toch kan de informatie van zo'n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2