24 M ANGELA KIJKT TV De dood is niet langer een obstakel voor een muzikant die op tournee wil. Vanavond treedt André Hazes op in de Ziggo Dome. Over twee weken is Roy Orbison in Rotterdam. Beiden als hologram. Hoe de geprojecteerde artiest de wereld verovert. r Weet u wie John de Mol goed zou kun nen gebruiken in zijn masterplan om van Talpa TV de grootste te maken? Jan Slagter. Niet alleen zou hij daarmee concur rent NPO een gevoelige slag toebrengen, be langrijker is dat hij daarmee iemand binnen haalt die feilloos aanvoelt waar een groot deel van Nederland graag die ouderwetse televisie voor aanzet in dit Netflix-tijdsgewricht. En Slagters gewone-mensen-programma's passen ook nog eens naadloos bij het van oudsher volksere SBS 6. Mr Max is inmiddels de onbetwiste koning Midas van Hilversum. Alles wat hij aanraakt, verandert subiet in goud. Neem nou donder dagavond. Geen van de andere zenders kwam ook maar in de buurt van de kijkcijferscores van Dokter Deen (1,4 miljoen) en Van Onschat bare Waarde (1,1 miljoen). Tijd voor Max levert al wel een paar dagen ach ter elkaar in, maar handhaaft zich met 800.000 tot 900.000 kijkers vooralsnog reuzeknap op het DWDD-tijdslot. Helemaal omdat Sybrand en Martine nog steeds hun gezellige, rustige zelf zijn en zich niet laten verleiden om ineens hip te gaan doen of snel te gaan praten. Ze hebben inmiddels hun eigen Lucky TV, in de vorm van Animal Crackers. Als Sybrand en Martine niet zulke nette mensen waren, zou ik bijna denken dat het een middelvinger is naar de hypercor recte smaakpolitie die na de eerste aflevering smeekte om de terugkeer van Matthijs. Van Onschatbare Waarde is ook zo'n verdu veld ingenieus format. Het lijkt op het eerste gezicht tamelijk suf, maar het bezit dezelfde angel als het koffertjesspel van Miljoenenjacht. Eerst leef je intens mee met de persoon die een antiek object wil verkopen aan een van de vier handelaren. Maar daarna hoop je als kijker toch stiekem dat hij of zij net iets te snel heeft toege hapt en dat een andere expert triomfantelijk vertelt dat hij er nóg meer voor over had gehad. Slagter heeft een neus voor de juiste pro gramma's. Desnoods vist hij ze bij andere om roepen uit de mottenballen, zoals We Zijn Er Bijna. Dat is goud waard voor iemand als De Mol. Alleen vrees ik dat de kans dat Slagter zijn Max zou verlaten nog kleiner is dan dat Ro- naldo bij een volgend doelpunt zijn shirt aan houdt. Bovendien zou dat grote deel van Ne derland dat hij zo feilloos aanvoelt hem een overstap nooit vergeven. De ambities van Jan zijn torenhoog, maar ik heb hem er nooit op kunnen betrappen de nieuwe Jack Spijkerman te willen worden. Quote van de dag Ik wil niet dat ik als mama in de Playboy heb gestaan Lubach in de race voor award CliffRichard krijgt 8 ton CONCERT HOLOGRAM Hij plukte nerveus aan zijn jaspanden, blies een kus handje naar de tweede ring en zette toen de eerste re gels van Zij gelooft in mij in: Ze lag te slapen/'k vroeg haar gister avond/Wacht op mij. Heel even zweeg de tap in de hoofd stedelijke Ziggo Dome. De held van de concertreeks Holland zingt Hazes was weer even terug. Met ringbaardje en hoed over de ogen stond de volkszanger als hologram op uit de dood. „Mensen stonden erbij te huilen. Zo emotioneel vonden ze het weerzien met André", zegt Maurice Wijnen, crea tief adviseur van MediaLane, het bedrijf dat het Hazes-hologram naar Neder land haalde. Voor de vanavond te begin nen zesde editie van Holland zingt Hazes bestelde hij opnieuw een virtuele Hazes bij het Franse bedrijf EISKO. „Het pu bliek vroeg massaal om een tweede keer. Maar dit hologram wordt beweeg lijker. André zingt een vrolijker num mer, kan bewegen en zal om interactie uit de zaal vragen." Gorillaz Wijnen signaleert een 'duidelijke op mars van het hologram' op het concert podium. Sinds 2006 maakt de techniek 3D-achtige projecties in de concertzaal mogelijk. Na een eerste poging van vir tuele band Gorillaz verdringen de over leden popiconen zich nu in digitale vorm op de podia. „De techniek ont wikkelt zich razendsnel", aldus Wijnen. „Er wordt steeds meer mogelijk met 3D-modellen. En die mogelijkheden zullen zeker benut worden." In de rij met overleden popsterren die zaterdag 14 april 2018 Slaate Fajah Lourens vertelt in Nieuwe Revudat ze welis waar niet terugdeinst voor gewaagde foto's, maar dat er wel grenzen zijn. GO TELEVISIE Het filmpje Ne- therlands Se- cond uit Zondag met Lubach is genomineerd voor een Webby Award, een 'Oscar' voor in ternetfilmpjes. Lubach maakte voor president Trump een in troductiefilmpje van Nederland. MUZIEK Cliff Richard (77) heeft een schadevergoe ding van ruim 810.000 euro gekregen van de politie omdat agenten de BBC hadden getipt over een inval in zijn huis. De zanger werd verdacht van kindermisbruik, maar ging vrijuit. Smartlap vanuit de hemel Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24