Verkrachter knipte lastige enkelband gewoon door 699 Ben jij mijn mama? II HART VAN EUROPA 16 pharosreizen CzechRepublic C. stond donderdag terecht voor de verkrachting van een jonge Rotterdamse vrouw, op 4 maart 2017. Ook moest hij zich verant woorden voor de mislukte bero ving van een studente, drie dagen eerder. Het Openbaar Ministerie eiste de maximale gevangenisstraf van 21 jaar en 4 maanden, en tbs met dwangverpleging. Voordat hij deze feiten pleegde, zat de Rotterdammer een jaren lange gevangenisstraf uit voor een verkrachtingspoging in een Haags hotel. Toen hij op 12 december 2016 voorwaardelijk werd vrijgelaten, kreeg hij een enkelband, maar die zat hem al snel in de weg. C., die ver buiten de Randstad in een kli niek zat, liet de batterij telkens leeglopen, was onbereikbaar voor de reclassering en knipte de band twee weken na zijn vrijlating zelfs door. Diezelfde dag zat hij weer achter de tralies. Risico Het Openbaar Ministerie wilde hem daar een jaar houden, van wege het grote risico op herhaling en zijn uitgebreide strafblad. C.'s advocaat bepleitte met succes een veel kortere straf. Volgens haar vormden de voorwaarden waar aan C. zich moest houden, 'een on acceptabele beperking van het fa milieleven'. In de vrije uren die C. had gekregen van de reclassering, kon hij de reis naar zijn oma in Rotterdam-Zuid simpelweg niet maken. Ook kon hij zijn drie min derjarige dochters amper bezoe ken. De rechtbank was daar gevoelig voor. C. had zijn enkelband niet Met een bekende verblijfplaats en een enkelband had hij niet kunnen reizen mogen doorknippen en hij had zijn ongenoegen over de regels op een andere manier moeten uiten, maar dat zijn familiebezoeken in de knel kwamen door het beperk te aantal vrije uren, zag de rechter als een verzachtende omstandig heid. C. kwam na de uitspraak op 28 februari 2017, opnieuw voor waardelijk vrij. Omdat de Rotterdammer niet meteen bij de reclassering terecht kon voor een slaapplaats en nieuwe enkelband, reisde hij - zonder toezicht - naar zijn oma in Rotterdam. Maar voordat hij daar aankwam, probeerde hij in de om geving van het station een stu dente te beroven. Drie dagen later gijzelde, bedreigde en verkrachtte hij een Rotterdamse vrouw (26) urenlang in haar eigen huis. Voorkomen Advocaat Richard Korver, die de verkrachte vrouw bijstaat, denkt dat het drama voorkomen had kunnen worden als C. meteen na zijn vrijlating onder toezicht was gesteld. „Met een bij de reclasse ring bekende verblijfplaats en een enkelband had hij niet naar Rot terdam kunnen reizen." De advocaat overweegt de Ne derlandse staat aansprakelijk te stellen voor de carrièreschade die zijn cliënte heeft opgelopen. De vrouw is door haar trauma voorlo pig niet in staat fulltime te werken. p.p. i 13- of 15-daagse rondreis Tsjechië en Duitsland zaterdag 14 april 2018 GO O BABYNEUSHOORN Licht getrippeltrappel ver stoort zachtjes de rust op de sa vanne in Burgers Zoo als de kleine Naomi voor het eerst naar buiten gaat. Vanuit de hoogte kijkt een giraffe goedkeurend neer op het stevig gebouwde meisje, alsof ze beseft hoe mooi het is dat er weer een bijzondere baby is geboren in het Arn hemse dierenpark. Een beetje wankel, maar nieuwsgierig dan send op haar pootjes zet Naomi haar eerste stappen. Met een zonnige week voor de boeg zal de kleine breedlipneushoorn het nog druk krijgen met bezoekers. FOTO ANP/PIROSCHKA VAN DE WOUW Kijk op de site bij /video naar de eerste stapjes van Naomi AUTOVAKANTIES VAN ANWB De Rotterdamse zedendelin quent Arthur C. (33) heeft eind 2016 zijn enkelband doorge knipt omdat die hem belem merde bij familiebezoekjes. Door de sabotage belandde hij in de cel, maar omdat de recht bank verzachtende omstandig heden zag, stond hij snel weer buiten. Kort na zijn vrijlating verkrachtte hij een vrouw. Sander van Werff Rotterdam Arthur C. in de rechtbank, illustratie ericelich —Advocaat Korver van slachtoffer Y Berlijn 'DUITSLAND Éi Hameien POLEN Warschau Wroclaw Katowice fPraag TSJECHIË Krakau leské Budéjc vanaf JE LOGEERT in comfortabele hotels in natuurgebieden in/bij de stadscentra van Erfurt, Ceske Budejovice, Mariënbad, Praag en (15-d) Hameien. Zie pharosreizen.nl INBEGREPEN 12 of 14x overnachting met ontbijt 4x driegangendiner 1x viergangendiner (bij 15-daagse Hameien) 1x koffie en lekkernij Mariënbad 1x entree stadhuis Liberec 1x massage (ca. 30 min rug- of voetmassage) 1x bezoek brouwerij Budweiser Budvar entree wellness Frydlant 1x stadswandeling met gids Hameien (bij 15-daagse) ANWB extra Praag (1 exemplaar per reservering) PRIJZEN 13-d 15-d 06/05 - 23/06 789 24/06 - 23/08 769 24/08- 31/10 797 20/10- 01/11 699 918 899 918 LandofStories Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20) en kosten Calamiteitenfonds 2,50). www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen 023 - 55 42 870 I ZOEKCODE15018 >®(§s Een ontdekkingsreis door Midden-Europa. Je bezoekt de meest bezongen parels van de regio, zoals Praag en kasteelstadje Cesky Krumlov. Maar ook verrassende steden, zoals de Duitse Bachstad Erfurt en het aristocratische Tsjechische kuuroord Mariënbad (Marianské Laznë). Hier treed je in de sporen van keizers, koningen en kunstenaars. Stad en natuur zijn mooi in evenwicht in deze reis. Zo verblijf je in het Tsjechische IJzergebergte en het natuurgebied Vysocina, op de grens van Bohemen en Moravië. Bezoekje ook het Boheemse paradijs, met zijn spectaculaire rotsformaties?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16