Naar de ideale werknemer? Ir j Nieuw zeegras als oase voor waterdieren 'Geen rommel in Krabbbendijke' Vosjes 2 HAARWERKEN EVENEMENTEN SEIZOEN Het festivalseizoen is geopend. De grootste evenementen zullen opnieuw vele duizenden bezoekers trekken. Maar daarnaast zijn er nog veel meer festivals die een bezoek zeker waard zijn. Commentaar Even ontspannen op de werkvloer. Weg werkdruk, een schoon hoofd, nieuwe concentratie. Je kunt er weer tegen. Dat kan met yoga. Daarom bieden Zeeuwse instel lingen als de University of Applied Sciences, Orionis en de Pro vincie Zeeland yogalessen aan. De resultaten zijn goed, men taal en fysiek. Mooi, dan geven we die yogalessen toch overal? De volgende stap is dan de conclusie dat geen werknemer zich aan zoiets nuttigs mag onttrekken. Dit gaat te ver. Yoga kan heel goed zijn. Dit geldt ook voor sporten in de tijd van de baas. Even met je lijf bezig zijn in plaats van met je hoofd, prima. De werkgever ziet graag gezonde werknemers, dus hij stimuleert fitness op de werkvloer. En hij deelt fitness trackers uit die precies bijhouden hoeveel iemand beweegt. Mensen die te weinig sporten worden erop aangesproken. Ook dit is een stap te ver. Een politieman die te zwaar is om achter een boef aan te rennen, daar moet echt iets aan worden gedaan. Bij zo'n direct verband tussen fitheid en functioneren mag de werkgever best sporten verplichten. Maar verder is het beter als bazen zich niet al te veel bemoeien met de fysieke of geestelijke staat van hun mensen. Vrijwillig naar fitness of yoga? Dat kan. Maar ver plicht? Beter van niet. Werknemers leveren al ruim voldoende vrijheid in. Bij een direct verband tussen fitheid en functioneren mag werkgever sport verplichten Als er een verbod op het voeren van eenden in Yerseke komt, kan dat wellicht ook meteen worden inge voerd in Krabbendijke. De vijver daar ligt bezaaid met oud brood. Voor de meeuwen, want de laatste eend is al weer een tijd geleden ver trokken uit de 'vieze put' zoals wet houder Jaap Sinke de vaete kwalifi ceert. Hij hoopt dat de rommel bin nenkort tot het verleden behoort. Het centrum, inclusief de vijver, wordt begin volgend jaar flink onder handen genomen. „We hebben wat vertraging opgelopen, de raad moet vóór de zomer een klap geven op het plan", zegt Sinke. „We doen er alles aan om het centrum daarna heel netjes te houden. Dat moet er ge woon spie en span bijliggen." Aan pak van de rommel rond de muziek tent is ook onderdeel van het herin richtingsplan. makelaar» Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd: VMiMA EVJ ALMANAK De verslaggeefster is fier op haar af komst. Als het aan haar had gele gen, had de redactie niet in Terneu- zen maar een stuk meer naar het oosten gestaan. Nu zit ze toch elke dag twee keer twintig minuten in de auto om haar stukjes te kunnen tikken. Daarom neemt ze graag een stukje Hulst mee naar Terneuzen. Deze week hing ze haar jas aan de kapstok. Haar blouse verraadde al les. Het blauwe kledingstuk was bezaaid met een honderdtal vosjes. Op de vraag of ze vosjes 'droeg' om dat het toevallig het symbool van de Reynaertstad is, antwoordde ze bevestigend. „Want mijn lieve lingsdieren zijn konijnen." CU: geen extra geld werkplaatsen M Subsidies voor koor en OVM 4100 euro voor de voedselbank Voor de 27e keer is het feest nabij Bath, op de grens van Zeeland en Brabant. Het festival Dijkrock, dat gisteravond traditiegetrouw werd ingeluid met een open podium, wordt wel gezien als het offici euze startsein van het Zeeuwse festivalseizoen. De kunstliefhebbers, en dan vooral de muziekfans, hebben veel om naar uit te zien. Het aan tal festivals is de afgelopen jaren alleen maar gegroeid. Een inven tarisatie van de komende zes maanden leidt al snel tot zo'n vijf tig Zeeuwse evenementen op het gebied van muziek, film en beel dende kunst. Daaronder zijn uiteraard de grote, populaire festivals met in drukwekkende line-ups, zoals Hrieps, Bevrijdingsfestival, Vest- rock, Middelburg Vólkoren, Con cert at Sea, Onderstroom, City of Dance, Dancetour, Zeeland Nazo merfestival, Film by the Sea, Jazz by the Sea en Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij zijn dit jaar naar verwachting samen al goed voor zo'n 330.000 bezoe kers. Maar er is meer, zoals kleinere festivals, jonge initiatieven en evenementen die juist een andere weg zijn ingeslagen. Welke daar van mogen zeker niet worden ge mist? De kunstliefhebbers hebben veel om dit seizoen naar uit te zien VLISSINGEN Rijkswaterstaat is deze week begonnen met het zaaien van groot zeegras in het Gre- velingenmeer. Daarmee moet een soort oase ontstaan die een belang rijke paai- en schuilplaats voor het onderwaterleven vormt. Rijkswaterstaat werkt hierin sa men met Staatbosbeheer en Na tuurmonumenten om de kwaliteit van het water in Zeeland te verbe teren. Met de aanleg van de Brou- wersdam in 1971 werd de verbin ding tussen de Grevelingen en de Noordzee afgesloten. Het Grevelin- genmeer en het Veerse Meer wer den zoeter, waarna maatregelen zijn genomen om weer voldoende zout water in te laten. Zeegras kon deze verandering niet aan en ver dween grotendeels uit de Zeeuwse wateren. In 2016 werd een poging gedaan om weer zeegras in te zaaien, om dat het gewas nodig is voor een ge varieerd leefmilieu voor planten en dieren. De proef lukt; daarom wor den op drie nieuwe locaties in het Grevelingenmeer een miljoen za den in de kale zandbodem ge bracht. Volgend jaar wordt ook in het het Veerse Meer zeegras inge zaaid. De zaden komen van planten uit de Duitse Waddenzee. De onderzoekers brengen, lig gend op een vlot, de zaadjes onder water in de bodem met een kits- puit. Kapsalon de Jonge zaterdag 14 april 2018 e? Joeri Wisse Krabbendijke TA M2 LENTEACTIE!! - Monumentale panden - Eengezinswoningen - Vrijstaande woningen - 2^1kapwoningen - Appartementen Bij een nieuwe opdracht ontvangt u een videopre sentatie geheel gratis!! Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN De Christenunie in Rei- merswaal vindt het on verantwoord dat het col lege van B&W 278.000 extra uit wil geven aan de bouw van nieuwe werk plaatsen in Yerseke en Krabbendijke. Volgens raadslid Huib Bouwman kan de overschrijding van 37,5 procent niet geheel worden toegeschreven aan de oververhitte bouwsector, zoals B&W deden. Bouwman wil dat Sinke met een nieuw voorstel komt dat wel binnen het budget past. THOLEN Het Interkerkelijk Man nenkoor Tholen (IMT) krijgt 1000 euro van de gemeente Tholen om een oratorium, een bij bels muziekstuk, te kun nen houden. Het koor staat sinds de oprichting in 2013 onder leiding van dirigent Mark Westdorp en telt 42 leden. Muziek vereniging OVM uit Oud- Vossemeer ontvangt van de gemeente het dub bele aan subsidie om een cultuurreis te maken. GOES Voedselbank De Beve- landen krijgt een donatie van 4100 euro van ABAB Accountants in Goes. Het bedrijf heeft eind vorig jaar 5 euro per medewer ker beschikbaar gesteld voor de voorziening. Per soneelsleden konden ook vanuit het kerstpak ket nog een donatie doen. festivals mag je (ook) niet missen Rolf Bosboom Vlissingen Voor een overzicht van alle fes tivals in Zeeland, kijk op pzc.nl. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis, Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 124