Mijn ouders kunnen toch best een dag op ons kindje passen? Ik uil geen stomme collega's op mijn afscheid Joost mag weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Dat hoor je altijd van grootouders: 'We ge nieten nog meer van onze kleinkinderen dan we vroeger deden van onze kinderen. Want nu hebben we het plezier van de jeugd zonder alle verantwoordelijkheid en zorg.' Maar in de praktijk is het oppassen hier, baby sitten daar, blij als de kleintjes komen logeren, nog blijer als ze weer vertrekken. En naar de bioscoop met het spul, zoals ik on langs deed, want Artis hadden ze al gezien. Lange rij voor de kassa, geen goede plaatsen meer, het oudste kleinkind eigenlijk al te oud voor de film, het jongste nog iets te jong. 'Opa wanneer is het afgelopen?' Schatten van kinderen, maar toch: ellende. Maar zie, daar zijn uw ouders. Ze beginnen er niet aan. 'Jij wilt kinderen? Prima, zorg er lekker zelf voor.' Want daar komt het geloof ik op neer. Wat zou ik graag diezelfde moed hebben. Zodat te hoog gegrepen museumbezoek, 'opa wanneer krijgen we een ijsje' en 'thuis mogen we altijd lan ger opblijven' mij bespaard zouden zijn gebleven. Heimelijk bewonder ik de opa en oma die graag de lusten hebben, maar de lasten aan een ander laten. Al moet ik het hen nog zien vol houden als die schatten er eenmaal zijn. Ik vraag me af of opa en oma dan nog steeds zo sterk in hun schoenen staan. Wanhoop niet, aanstaande moeder! Voor uw vraag geldt het bekende gezegde: de vraag stellen is hem beantwoorden. Ik verbaas me nogal eens over vragenstellers die wel een omelet willen bakken, maar geen eieren willen breken. En die dan hopen dat ik een ei-van-Columbus-truc in huis heb. Als u niet wilt dat ze komen, moet u hen niet uitnodigen. Toch raad ik u dat af. Ik denk dat u daar spijt van krijgt. Het geeft vóór de receptie al onrust op de werkvloer. Geruchtenmachine. Ge fluister: 'Kees en Annemiek schijnen niet uitgeno digd te zijn.' Op zo'n receptie komen een hoop mensen. Doorgaans op vrijdagmiddag, doorgaans een leuk begin van het weekend. Kees en Annemiek zijn lang niet de enige gasten. Dus zo storend zal hun aanwezigheid niet zijn. Weet u wat u zich eigenlijk moet afvragen? Hoe u uw werkende leven wilt afsluiten. Als een altruïstisch iemand die de wijste is geweest, of als iemand die op de valreep nog even 'lekker puh' heeft gezegd. Die keuze is zo moeilijk toch niet? Niet gedacht dat ik toch die Columbus-truc in de binnenzak had! II magazine 45 KINDEROPVANG. Mijn man ik verwachten ons eerste kindje. Onze inkomens hebben we hard nodig om rond te komen. Kinderopvang is duur, daarom vind ik dat ik een beroep mag doen op mijn ouders. Ze zeggen dat ze heel blij zijn met een kleinkind, maar ze willen geen vaste dag oppassen, omdat ze dan niet 'vrij' zijn. Ik vind dat nogal egoïstisch. Ze kunnen ons toch helpen? AFSCHEIDSBORREL. Binnenkort ga ik (man, 66) na 38 jaar bij hetzelfde bedrijf, met pensioen. Met een paar collega's heb ik al jaren een onpret tige werkrelatie. Ik heb dan ook geen zin om ze op mijn afscheidsreceptie uit te nodigen. Hun aanwezigheid zou mijn feestje bederven. Hoe zorg ik dat ze wegblijven? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109