u 7 INTERVIEW ANDREW MORTON Het is een grootse liefde, zegt auteur Andrew Morton over Meghan en Harry. Vandaag verschijnt zijn biografie over Meghan Markle. Kabinet kijkt naar missie Moordzaak heropend 'Betere hulp verwarden' Royaltyschrijver Andrew Morton liet in 1992 Buckingham Palace al eens op zijn grondvesten schud den met zijn biografie Diana: Her True Story, waarin hij de pijnlijke huwelijksgeschiedenis van haar en prins Charles uit de doeken deed. Dat boek - zo bleek na de dood van Diana - was geschreven met haar medewerking. Dat is niet het geval bij Meghan - A Hollywood Princess: Meghan Markle weigerde te praten. In plaats daarvan sprak Morton met voormalig klasgeno ten, oude vrienden, kennissen en familieleden. Het resultaat is een boek over een intelligente, charmante en vooruitstrevende wereldverbeteraar, die een frisse wind doet waaien door het con servatieve Britse koningshuis. „Ik denk dat ze een aanwinst is. Ze brengt nieuwe energie, een ander perspectief: ze is goud waard voor de koninklijke familie. Meghan is slim: ze weet dat de Britse monar chie al 1.000 jaar bestaat, dus ze zal zich in het begin nog niet enorm willen laten gelden. Maar ze heeft een mening, en is niet bang die te laten horen. Ze had een veel gelezen blog, waarin ze schreef over eten en wijn, maar ook over vrouwenrechten en rassenschei ding. Ze steunde Hillary Clinton tijdens de presidentsverkiezingen, was kritisch op Donald Trump en andere politici. Het wordt interes sant om te zien hoe ze dat gaat combineren met haar nieuwe rol." „Hoe enorm activistisch Meghan al was op heel jonge leeftijd. Op haar 10de liep ze mee in een de monstratie tegen de Golfoorlog. Een jaar later schreef ze een brief naar Proctor Gamble omdat ze vond dat hun reclame voor wasta- bletten seksistisch was. Een maand later was die commercial veranderd. Ze schreef brieven naar voorvechters van vrouwenrech ten. Ze deed vrijwilligerswerk bij gaarkeukens. Allemaal toen ze heel jong was." „Diana was meer een verzorgend type, zette zich in voor gehandi capten en zieken, terwijl Meghan meer politiek activistisch is. Maar ze hebben gemeen dat ze beiden veel empathie hebben voor ande ren. Het zijn vrouwen die gepro grammeerd zijn om meer te geven dan te nemen. Meghan komt bin nen bij de koninklijke familie op Voormalige vrienden zeggen: 'Als Meghan klaar met je is, dan is ze klaar met je' daag de dag harder nodig hebben dan ooit. En Meghan en Harry zul len daar een grote rol inspelen." „Ja. Voormalige vrienden van haar zeggen: 'Meghan omringt zich al tijd met de juiste mensen. Als ze klaar met je is, dan is ze klaar met je en gaat ze verder met haar le ven.' Ze liet haar vrienden achter in Los Angeles toen ze naar To- ronto verhuisde. Nu er een nieuwe periode in haar leven aanbreekt en ze in Londen woont, wordt het in teressant hoe veel contact ze houdt met haar vrienden uit To- ronto. Ze kan wat berekenend zijn. Als ze geen actrice was geworden, dan was ze een goede politicus, di plomaat of journalist geworden. Ze is een uitstekende netwerker." „Ja, die waren allemaal erg vleiend over haar. Ze vonden haar heel lief, ze was heel populair op school. Toen ze 18 was, had ze al een soort fanclub van jongens uit de buurt. Ze maakte haar opwach ting in een toneelstuk van de theatervereniging, een Griekse tragedie. Normaliter trok dat niet zo veel bekijks. Maar toen zij erin speelde, was het uitverkocht. De organisatie moest tegen haar fans zeggen dat ze niet mochten ap plaudisseren als zij opkwam." „Sommige vrienden wel. Maar halfzus Samantha wacht nog op een uitnodiging. Halfbroer Tom zegt dat hij de hoop heeft opgege ven. Ik heb haar ouders niet ge sproken, die komen wel. Het is in teressant dat er meer beroemdhe den komen dan leden van haar fa milie. Het is een gebroken gezin: al voordat Harry en Meghan elkaar ontmoetten, waren ze niet hecht." „Ik denk oprecht dat dit een grootse liefde is. 24 uur na hun eerste date stemde ze in met een vakantie met Harry naar Bots wana. Wat moeten ze op Bucking ham Palace wel niet hebben ge dacht toen? Ik denk dat ze hun wenkbrauwen optrokken, en dachten: dit is het vierde meisje dat Harry meeneemt op safari. Maar ik sprak onlangs met mensen in het paleis, en die zeiden alle maal hetzelfde: Harry is gek van Meghan, heel verliefd. Hij lacht de hele tijd. Het is echte liefde." een sleutelmoment in de geschiedenis. Iedereen denkt serieus na over wat er met ons land gaat gebeuren nadat de Queen over lijdt. Waar staat Groot-Brittannië na de brexit? We leven in een wereld vol veranderingen en uitdagingen. Ik denk dat wij onze monarchie van- donderdag 12 april 2018 'Meghan goud waard voor de monarchie' WASHINGTON Het kabinet onderzoekt de mogelijkhe den om de bijdrage aan de missie in Afghanistan aan te passen. Daarbij wordt 'nadrukkelijk' gekeken naar samenwerking met Duits land. Minister Ank Bijleveld (Defensie) sprak gisteren in Washington met haar Amerikaanse ambtgenoot James Mattis. Die vroeg haar opnieuw om extra troepen voor de missie Resolute Support. Neder land heeft in Afghanistan ongeveer 100 militairen voor advieswerk. Dat ge beurt onder leiding van de Duitsers. Vorige zomer be sloot het kabinet geen sub stantiële uitbreiding van de missie te willen. GRONINGEN Het Open baar Ministerie stelt alsnog een nieuw onderzoek in naar de liquidatie van de Groningse onderwijzer Ge- rard Meesters in 2002. Aanleiding voor de herope ning is informatie die is bin nengekomen. De 52-jarige Meesters werd in de deur opening van zijn huis dood geschoten met zeven ko gels. Hiervoor is de Brit Daniël S. tot levenslang veroordeeld, medever dachte en landgenoot Steven B. kreeg acht jaar cel. Ze zouden van Mees ters hebben willen horen waar zijn criminele zus was, zij zou drugs hebben gestolen. Het nieuwe on derzoek zou gaan om de mogelijke opdrachtgever. Suse van Kleef Londen Wat brengt Meghan teweeg in het paleis? Wat verraste je het meest? Zie je daarin gelijkenissen met prinses Diana? In je boek noemen mensen Meg han een 'social climbeh. Heb je ex-vriendjes gesproken? Is Meghan nog altijd bevriend met jouw bronnen? Zijn ze uit genodigd voor het huwelijk op 19 mei? Meghan is ai eens gescheiden. Hoe lang denk je dat dit huwelijk standhoudt? DEN HAAG Een 'harde kern' van zo'n 13.000 verwarde personen zorgt voor veruit de meeste overlast. Voor het eerst is duidelijk dat de meeste zorgen over een relatief kleine groep gaan, constateert het Schakel team Personen met Ver ward Gedrag. In totaal krijgt de politie zo'n 80.000 meldingen in een jaar tijd. Volgens het schakelteam, dat overlegt met gemeen ten, schiet de hulp nog al tijd tekort. „De aanpak van gemeenten staat mooi op papier, maar als we door vragen blijkt het nog niet zo goed geregeld", zegt Onno Hoes van het schakelteam. - Schrijver Andrew Morton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7