OZCAN AKYOL Minister wil weten of flexwerk de lonen drukt BOEK MET EXTRA KORTING! 088 - 70 70 6uu StlP 6 AL V.A. 1299, 1549, 1299, 1599 Column In Amsterdam zijn twintig wo ningen gekraakt door uitgepro cedeerde asielzoekers, van wie we dus zeker weten dat ze géén verblijfsstatus in ons land zullen krijgen. De eigenaar van de pan den, Woningcorporatie Ymere, wil dat er onmiddellijk ontruimd wordt, desnoods met harde hand, maar het Openbaar Ministerie geeft de krakers acht weken de tijd. weerstand: het kraken van ander mans bezit is immers bij wet ver boden en als dat dan ook nog eens door illegale asielzoekers gebeurt, zou er normaal gesproken, in een gemeente die de wet naleeft, met een moeten worden opgetreden. Maar niet in Amsterdam, waar waarnemend burgemeester Jozias van Aartsen, op verzoek van de linkse gemeenteraad, een brief aan de pandeigenaar schreef met daarin het verzoek om geen vorde ring tot ontruiming in te dienen. Hij had deze wens ook kunnen ne geren. Ondertussen bemoeit de Tweede Kamer zich ook met deze kwestie. Arno Rutte (WD) vindt de situa tie in Amsterdam vreselijk en he kelt merkwaardig genoeg de waar nemend burgemeester: 'Hij staat inmiddels zo ver boven de partijen dat hij geheel losgezongen lijkt te zijn van de WD.' Hij kreeg tijdens na deze uitspraak een goedkeu rend knikje van een PW'er - dat zegt veel. Maar een burgemeester is niet aangesteld om een partijlijn uit te dragen, dus Rutte bezondigt zich aan demagogische priet praat. wet res pecteren, iets wat hij niet lijkt te doen, volgens insiders, omdat hij zich wil verzetten tegen het 'platte populisme' van zijn partij. Maar daar is een burgemeester óók niet voor aangesteld. Heel leuk en aardig dat hij de koers van de WD in twijfel trekt, maar laat hem dat lekker doen tijdens een congres, of een andere partijbijeenkomst, als zijn periode als waarnemer voor bij is. Hij maakt zich nu eveneens schuldig aan populisme, precies datgene wat hij zijn vakbroeders verwijt. Als de autoriteiten in Amster dam hun geloofwaardigheid niet willen verliezen, moeten ze per direct een einde aan de praktijken van de illegale asielzoekers maken. Op het moment dat hun wets overtredingen oogluikend worden toegestaan, zal er vanzelf een pre cedent ontstaan voor andere over treders. En dat lijkt me niet de be doeling. Per direct einde maken aan praktijken van illegale asielzoekers Hoewel de economie dit jaar met 3,2 procent groeit, stijgen de cao- lonen maar mondjesmaat. De eerder voorspelde loongolf blijft uit, tot frustratie van de Tweede Kamer, die vindt dat bedrijven de portemonnee moeten trekken nu zij zelf recordwinsten boeken. SP- Kamerlid Bart van Kent dringt zelfs aan op een loonmaatregel, om werkgevers wettelijk tot sala risverhoging te dwingen, maar Koolmees wil niet ingrijpen in cao-onderhandelingen. Volgens Koolmees is de koop krachtsituatie minder somber dan het lijkt. De lonen stijgen weliswaar minder hard dan ge hoopt, maar tegelijkertijd is ook het inflatiecijfer naar beneden bijgesteld, waardoor de eerder ge raamde koopkrachtstijging van o,6 procent gehandhaafd blijft. Volgend jaar houdt de doorsnee Nederlander i,6 procent meer over in de portemonnee. Die koopkrachtstijging komt vooral door een slordige 5 miljard euro aan lastenverlichting die dit kabi net in petto heeft. De Nederlandsche Bank stelde begin dit jaar vast dat er samen hang bestaat tussen het fors ge stegen aanbod van flexwerk en de gedaalde arbeidsinkomensquote, dat uitdrukt welk deel van de koek die in Nederland verdiend wordt bij werknemers terecht komt. Een mogelijke verklaring hiervan is de zwakkere onder handelingspositie van werken den in de flexibele schil ten op zichte van werknemers met een vast dienstverband, aldus DNB, maar hard bewijs voor die stelling ontbreekt. i De Tweede Kamer vindt dat de lonen moeten stijgen Het CPB gaat nu nader onderzoek doen. De resultaten moeten er voor de parlementaire behande ling van de begroting Sociale Za ken liggen. Het CPB gaat ook kij ken of naast de toegenomen flexi bilisering ook het onbenutte ar beidspotentieel van mensen die thuiszitten effect heeft op de lage loonontwikkeling. Incl. €100 korting p.b. Italië - Caribbean Italië - Caribbean Italië - Caribbean Barcelona - Rio de Janeiro COMPLETE PAKKETREIZEN! Bij al deze cruises zijn tenminste de vliegreis/ transfers en topcruise o.b.v. volpension inbegrepen! Europa - Caribbean 1949J Florida V y 10 JAAR reizen nl donderdag 12 april 2018 GO @ÖzcanAkyol Krakers Deze beslissing stuit op veel Jozias van Aartsen moet ge woon de Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken gaat onderzoe ken of de toename van flex werk ervoor zorgt dat de lonen amper stijgen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het Centraal Planbureau en moet er over een half jaar liggen. Laurens Kok Den Haag Grand Voyage Cruises €1299 17 DAGEN 17 DAGEN Vertrekdatum: 30 november 2018 O.a. St. Maarten, Antigua Martinique per 4* Costa Pacifica. Incl. fooien aan boord en eilandtour Guadaloupe. Vertrekdatum: 22 november 2018 O.a. Barcelona, Tenerife, Bridgetown, St. John's Philipsburg per 4*+ MSC Preziosa. 22 DAGEN 17 DAGEN Vertrekdatum: 1 december 2018 O.a. St. Maarten, Antigua Martinique per 4* Costa Magica. Incl. fooien aan boord en eilandtour Guadaloupe. Vertrekdatum: 26 november 2018 O.a. Recife, Salvadore Rio de Janeiro per 4* Costa Fascinosa. Incl. fooien aan boord 2 hotelnachten in Rio de Janeiro. 22 DAGEN /nu v.a!\ Vertrekdatum: 30 november 2018 O.a. Spanje, Antigua Puerto Rico per 4* Costa Deliziosa. Incl. fooien aan boord 2 hotelnachten in/nabij Miami. Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6