5 Advies collectief New Babyion 3: werk samen met Vlaanderen! 6 Handhavers druk in nieuw centrum Oostburg m. Een auto die pontificaal naast een parkeervak stond, rijdt weg op de Markt van Oostburg. Adviseur par keerbeheer Erik van den Heuvel snelt er naartoe. „U mocht hier niet staan, meneer." De meneer had het niet gezien. En zo zijn er veel men sen, die vanaf volgende week toch echt een boete krijgen. „Van 104 euro." Honderden waarschuwin gen hebben weggebruikers de afge lopen weken gekregen op de Markt en het Ledelplein. „Er wordt volop gecontroleerd, twee keer per dag." Op de hoek tussen het Ledelplein en de Markt, sta je midden in het nieuwe centrum. Er is veel groen, ruimte voor voetgangers en het oogt rustig en overzichtelijk. Het is een wereld van verschil in vergelij king met het grijze straatbeeld van weleer waar acht verschillende soorten paaltjes te tellen waren. Er wordt volop gecontroleerd, twee keerperdag „Drie jaar geleden zeiden we dat het centrum klaar zou zijn in het voorjaar van 2or8", zegt Mark Ver- hoosel van de gemeente Sluis. En inderdaad, precies volgens plan ning wordt de laatste hand gelegd aan het Ledelplein. Er zijn vorige week bomen ge plant en de bestrating wordt daar nog op aangesloten. Ook nieuwe 'verhoogde zitelementen', net zoals die op de Markt ter hoogte van het Eenhoornplantsoen, en beplanting worden nog afgewerkt. Als volgende maand de groene lantaarnpalen vervangen worden voor de statige exemplaren die nu al op de Markt staan, is het plaatje compleet. Flaneerstrook Op diezelfde straathoek zie je ook waarom de controleurs het zo druk hebben. Er wordt veel fout gepar keerd op het Ledelplein, waar nu één hoofdrijbaan is en parkeerstro- ken met een rijbaan aan weerszij den. Er zijn net zoveel parkeerplekken als vroeger in de blauwe zone en er staan genoeg borden die aangeven waar geparkeerd mag worden, ver telt Van den Heuvel. Maar toch zet ten mensen hun auto ook op de stoep aan de kant van De Smicke- laer. „Het is een 'flaneerstrook'. Maar er wordt massaal geparkeerd." Macht der gewoonte De macht der gewoonte blijkt nog sterker dan de nieuwe rijrichting op de Markt. Sommige automobilisten rijden tegen het verkeer in, on danks het verbodsbord. Of ze gaan achterlangs de kiosk, 'net als vroe ger' en rijden daarbij doodleuk over de stoep. Ook op de Markt zelf is nog niet voor iedereen duidelijk dat er alleen in de, onlangs verduide lijkte, vakken geparkeerd mag wor den. De meneer komt er nu nog mee weg, volgende week niet meer. NB3 timmert de afgelopen tijd flink aan de weg. De groep publiceerde een manifest over de toekomst van de Zwinregio en werkt met specia listen aan concrete ontwikkelingen. Zo bekijkt NB3 momenteel hoe een grensoverschrij dende horecaoplei- ding kan worden opgezet. NB3 werkt toe naar een toekomst waarin de Zwinregio zich ontwik kelt tot een 'groen hart' tussen een Vlaamse en een Nederlandse ste- denrand. Om dat goed voor elkaar te krijgen, moet in (gemeentelijk) beleid wel samenhang en een lange termijnvisie zitten, schrijft voorzit ter Jacques Legrand aan de raad. Vakantieparken moeten kunnen uitbreiden als dat nodig is Toeristen en forensen moeten daarom ruim baan krijgen, vindt NB3. Woningbouw mag niet aan banden worden gelegd, en vakan tieparken moeten kunnen uitbrei den als dat nodig is. Wel moet dat gebeuren met veel aandacht voor het landschap en de cultuurwaar den van de streek. Daarnaast moet de politiek niet krampachtig proberen om West- Zeeuws-Vlamingen binnen de Ne derlandse gezondheidszorg te hou den. Het is beter om in te zetten op sa menwerking tussen ZorgSaam enerzijds en Vlaamse ziekenhuizen in Knokke, Brugge en Eeklo ander zijds. Ook in het onderwijs is ac ceptatie van 'Vlaanderengangers' en samenwerking met België on vermijdelijk, meent NB3. De groep zet zich in voor een duurzame toekomst, maar keert zich tegen de plaatsing van wind molens en zonnepanelenparken op het land - dat rijmt niet met de am bities op toeristisch niveau. IN DE REGIO Rocktalent in Porgyen Bess Humorcollege Ledeltheater Stekjesmarkt MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG donderdag 12 april 2018 Nu zijn het nog waarschuwingen Handhavers van de gemeente Sluis hebben het razend druk in het nieuwe centrum van Oost burg. Foutparkeren, tegen de richting inrijden: automobilisten moeten wennen aan de nieuwe situatie. Sophie Stockman Oostburg - Erik van den Heuvel, adviseur parkeerbeheer gemeente Sluis Deze rollatorgebruiker wordt gedwongen naar het rijgedeelte uit te wijken vanwege foutgeparkeerde auto's, fotocamileschelstraete Geef recreanten en deeltijdbe woners de kans om neer te strij ken in West-Zeeuws-Vlaande- ren, en werk binnen de Zwinre gio onbeperkt samen met Vlaamse partners. Dat adviseert collectief New Babyion 3 (NB3) aan de nieuwe gemeenteraad in Sluis. Martijn de Koning Oostburg -Advies collectief NB3 TERNEUZEN Rocktalent uit Zeeuws-Vlaanderen treedt zaterdag op in Porgy en Bess Terneuzen. De main-act is Hun- terStreet. De ope ning wordt verzorgd door de rockers van the Flow en Dust- sücker. Van 20.00 uur tot middernacht is ie dereen welkom. Kaarten kosten in de voorverkoop 4,50 euro. Aan de deur kosten tickets 6 euro. Meer infor matie is te vinden op podiuminterneu- zen.nl. OOSTBURG Renate Reijnders geeft morgen een humorcollege in het Ledeltheater in Oostburg. Je leert er alles over humor. Het doel van de avond is niet alleen je te laten lachen, maar ook ook het ontdekken van je eigen humorstijl. De show begint om 20.15 uur, entree 16 euro, 65-plus en Le- delvrienden 15 euro. TERNEUZEN Groei en Bloei afde ling Zeeuws-Vlaan- Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; 14.00 uur: Bieden BRESKENS Oranjeplein, 08.00 uur: Weekmarkt CLINGE Malpertuus, 14.00 uur: Hobbymiddag HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten HENGSTDIJK 't Jagershuis, 13.30 uur: Kaarten HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, koers- bal HULST De Serre, 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 13.00 uur: Biljarten; Brasserie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Spelle tjesmiddag LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: deren houdt zater dag een stekjes- markt. Er zijn stek jes van vaste plan ten, eenjarigen, groenten en krui den. Daarnaast worden er onder meer bollen en zaden verkocht. Kinderen kunnen een houten konijn maken. Belangstel lenden zijn van 09.30 tot 12.00 uur welkom bij de Prins Willem van Oranje- school, Leeuwen laan 29. Deelname aan de workshop houten konijn maken kost 7,50 euro, aanmelden kan via defeijter- marjan@gmail.com of 06-24471080. Biljarten, koersbal SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Biljarten; St.Albert, 13.30 uur: Inloopmiddag De Sasse Brug TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Hand werken, sjoelen; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen, jeu de boules; Rivierenhuis, 10.00 uur: Creatijd Steunpunt Terneu zen WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.30 uur: Koersbal. SCHILDERBEURT j -LTprr De stad Gent is één van de populairste bestemmingen in de regio, maar niet alle riviercruiseschepen varen daar hele maal heen. Sommige leggen al in Terneuzen aan, zoals deze week de Serenade 2. De passagiers laten zich per bus naar Gent vervoeren. En wat doe je dan als bemanningslid? Je pakt een kwast en geeft de boeg een kennelijk hoognodige verfbeurt. foto adrivandewege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65