Del/èpfitrtfi e ewv Uijzonol 7 REÜNIE ZILVEREN TIERNERKOOR Veel tienerkoren zijn er niet in Zeeland. Janny Dieleman richtte 25 jaar geleden een Tienerkoor op en het bestaat nog steeds. Bouw zonnepark Rilland loopt vertraging op www.verfbron.nl Het zilveren jubileum wordt zaterdag 14 april gevierd. Hoe? Met een reünie en zang natuurlijk.„Dertig jaar gele den begon ik met een kinderkoor en daaruit ontstond het Tiener koor. Ik heb me vanaf het begin gericht op een bijzonder en veel zijdig repertoire: musicalsongs, maar ook Bach, Purcell en heden daagse muziek. Vier jaar geleden bereikten we de tweede ronde tij dens het Nederlands Koor Festival. Mooi toch!" Janny Dieleman is docente aan de Zeeuwse Muziekschool Goes en haar leven draait rond muziek. Zij doceert en begeleidt de Chris telijke Oratoriumvereniging Goes bij repetities en uitvoeringen. Het Tienerkoor neemt in haar werk zaamheden een bijzondere plaats in. „Muziek is belangrijk en ik wil vooral dat de jeugd er vreugde aan beleeft." Het ledental wisselt omdat ve len buiten Zeeland gaan studeren. Een enkeling komt terug. Het oud- 5 ste lid is 25 en het jongste 12 jaar. Het leeftijds- en niveauverschil is groot, maar de onderlinge band is stevig en goed. Marit van Os (14) is al zes jaar lid en vertelt enthousiast dat ze na enkele jaren gezongen te hebben in het kinderkoor overgestapt is. „Die overstap was best spannend, ik was de jongste tussen een hele boel oudere meiden. Ik was ze nuwachtig, maar had er ook zin in. Eindelijk mocht ik die coole lied jes van het tienerkoor leren. Nadat ik AMV1 had afgemaakt, kon ik niet naar AMV 2 omdat ik op die avond sportte. Een instrument sprak me niet aan en Janny maakte me toen warm voor het zingen. Ze vroeg me mee te zingen in het kinderkoor. Ik vond het geweldig en ben blijven plakken." Marit heeft geen speciale voor keur voor liedjes. „Nou ja, als ik moet kiezen dan niet te lange lied jes in het Engels of Nederlands waar je emotie in kwijt kunt, bij voorbeeld Colours of the wind en Coloured coat. Ik zing graag de alt partij, door de stemwisseling zing Muziek is belangrijk en ik wil vooral dat de jeugd er vreugde aan beleeft ik lager dan vroeger. De altpartij is mooi, ik kan alle noten 'halen' en er mijn gevoel in kwijt." Ze heeft zin in de reünie. „Het wordt een leuke dag en ik ben be nieuwd wat oud-leden van mijn zang vinden, vooral de tienerkoor leden die mij zich alleen herinne ren als dat hyperactieve kind, dat niet stil kon zitten en altijd wel iets te zeggen had. Het leuke aan dit koor vind ik de vriendelijkheid en omdat we van alles mogen zin gen. Als we alleen kerkelijke lie den zouden zingen, zou ik me doodvervelen, maar alleen mo dern, pop of musical is ook stom." De reünie is zaterdag 14 april in de Muziekschool vanaf 12.00 uur. Vanaf 13.15 wordt er gezongen en om 16.00 uur is er in de Wester- kerk een presentatie (uitvoering) voor familie, vrienden en belang stellenden (toegang vrij). De bouw van Zonnepark Rilland loopt enkele maanden vertraging op. De bodem langs het Schelde- Rijnkanaal is slapper dan verwacht, waardoor speciaal voor het project 7.500 extra lange funderingspalen moeten worden gefabriceerd. In januari werd de symbolische eerste paal geslagen door initiatief nemer Chris Hopmans en verte genwoordigers van het Chinese be- drijfUnisun, dat het zonnepark gaat exploiteren. Door middel van een zogeheten trektest werd duidelijk dat palen van drie meter lang nood zakelijk waren. Hopmans verwacht dat de bouw van de 'tafels' over een maand be gint. Medio augustus worden de 45.000 panelen geïnstalleerd. Die klus duurt zo'n zes weken. De ak kerbouwer uit Woensdrecht is niet heel rouwig om de vertraging. „Dat geeft ons meer tijd om een volwaar dige grasmat aan te leggen. Morgen wordt een speciaal mengsel gezaaid, dat goed groeit in de schaduw." +0* Zijdeglans donderdag 12 april 2018 BE 'Leuk omdat we van alles zingen' Jeanette Vergouwen Hulst - Het Tiernerkoor van Janny Dieleman in Goes. fotomarcelledavidse - Janny Dieleman Joeri Wisse Rilland «KSSci l f/flicsËT RUBBOL BL REZISTO SATIN bouwverven i ZUDEGLANS AQUA De verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 CL Goes info@verfbron.nl www.verfbrofLnl i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63