i —f Brave Sam en avontuurlijke Julia zijn vier pootjes op één buik 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND Ruud van der Meulen (57) is contrabassist en speelt regelmatig in Zeeland. Als lid van kamerorkest TY is hij tweemaal van de partij bij het concert 'Tears trom Heaven':inHulstenin Middelburg. Zeeuwse Brabander „Ik voel me Brabander, ik woon in Eindhoven, maar ik ben ook een beetje Zeeuw. Ik speelde al in het Zeeuws Orkest tijdens mijn laatste jaar op het conservatorium. Ik heb geen moment geaarzeld toen er een vaste plek vrijkwam. Ik speel al 25 jaar bij HZO en ben nu aanvoerder van de bassen" Contrabas „Ik volgde als kind van acht jaar AMV-lessen en blokfluit. Ik wilde vi ool leren spelen, omdat ik enorm van het vioolconcert van Mendelssohn hield. In de pubertijd begon de gitaar me aan te trekken. Ik heb van alles gespeeld: Sacksioni, Bach en poplied jes. Na een tussenjaar Israël ver huisde ik naar Eindhoven en begon met de EIBO-opleiding Jeugdwel- zijnswerk. Ik deed veel aan muziek- jeugdtheater en ging steeds meer bassen op mijn gitaar. Een goede vriend raadde me toen aan basgitaar te gaan spelen. De overstap naar de contrabas, was logisch. Die leent zich zowel voor klassieke als lichte mu ziek. Ik ben naar het conservatorium gegaan om de klassieke opleiding contrabas te volgen. Die opleiding was pittig, maar sindsdien zijn mijn contrabas en ik onafscheidelijk." Zeelandgevoel „Zeeland heeft een speciale plek in mijn hart, omdat ik hier vaak in een orkest speel. Ik heb ook een aantal ja ren een vriendin gehad in Goes. Ik kwam en kom dus vaak in Zeeland en ik houd van het open landschap, de lucht, de rust, de kust en de Delta werken. Even wandelen langs het water en een terrasje pikken in Mid delburg of Hulst. Ik voel me een beetje een halve Zeeuw. Ik moet er heel wat kilometertjes voor rijden. Met liefde hè, om muziek te maken en vanwege de sfeer. Als ik een con cert heb in Veere of Zierikzee, loop ik - Ik heb van alles gespeeld: Sacksioni, Bach en popliedjes met mijn bas naar de kerk en dan daalt er een deken van rust op me neer. Heerlijk, dat is mijn Zeelandge voel. Ik kan Zeeland geen dag missen. Als ik op vakantie ben in Frankrijk of Limburg kijk ik elke dag even naar de app van Omroep Zeeland." Muziekkoning „Als professioneel musicus speel ik, naast Het Zeeuws Orkest en Kamer orkest TY, ook in ad hoe ensembles en Concerto Brabant, waarmee ik Bach Passionen speel. Ik geef daar naast contrabasles, en een beetje bas gitaar op de CKE-muziekschool in Eindhoven. En in Den Bosch heb ik mijn eigen Bass Academie. De jong ste leerling is 7 en de oudste 84 jaar. Op CKE ben ik ook de Muziekko ning. In die hoedanigheid geef ik op basisscholen ludieke muzieklessen aan de groepen 4 tot en met 6. Ik speel in het gelijknamige muziek theaterstuk, dat ik samen met een zangcollega heb geschreven, de hoofdrol. Ik schrijf en arrangeer graag muziek. Voor het Zeeuws jeugdor kest heb ik De Zee, een symfonisch werk, voor jeugdsymfonieorkest en 15 contrabassen geschreven. Het is vier keer in Zeeland en twee keer in Brabant uitgevoerd." Hemelse tranen „Het project Tears ofHeaven bevat hele mooie muziek (werken van Anerio, de Morales, Farrant, Caldara, Purcell en declamaties, red.). We spe len ook in België, tijdens de 11-no- vemberherdenking van de Eerste Wereldoorlog. De titel doet me den ken aan het liedje Kraanvogels van de Russische zanger Mark Bernes. Vo gels die hoog in de lucht vliegen, en elke vogel is een gesneuvelde sol daat." Zie jij ook in elke muis een Stuart Little na het zien van de gelijknamige film? Na het zien van het Muizenhuis, zie je in elke muis misschien wel een Sam of een Ju lia. Even daargelaten of we het over tamme muizen of vaak onge node wilde muizen hebben. In elk geval hebben Sam en Julia een eigen huis. Zo woont Julia op zes hoog middenachter en woont Sam midden voor. Julia houdt van avontuur, is ontzettend nieuwsgierig en lekker eigenwijs. Sam is juist een ontzettend brave muis en heel verlegen. Met Julia doet hij din gen die hij anders nooit zou durven, maar Julia kan tegelijkertijd weer van Sam leren. Het zijn de allerbeste vrienden en ze delen alles sa men. Ze hebben bij voorbeeld een geheime hut onder het trappen huis waar ze uren kun nen spelen. Of ze gaan spontaan helpen bij de voddenboer en krijgen dan een zakcentje. Mariska Simon trekt in een muzikale voor stelling de bezoekers mee in het verhaal van Sam en Julia. Ze richt zich nu voornamelijk op jeugdtheater, na eerst aan de weg te hebben getimmerd in de wereld van muziek theater, elektronische rockopera en als singer- songwriter. Het Mui zenhuis is gebaseerd op het gelijknamige boek van Karina Schaapman en een ander boek in de serie, namelijk Sam Julia in het theater. Het boek Het Muizen huis werd vanwege de afbeeldingen van het zelfgebouwde en zeer gedetailleerde muizen huis van Schaapman lovend ontvangen. Over de verhaallijn wa ren de recensenten minder positief. Wel licht komen de muizen beter uit de verfin het theater. donderdag 12 april 2018 GO 'Ik kan Zeeland geen dag missen' Jeanette Vergouwen Ruud van der Meulen Ruud van der Meulen: „Als ik een concert heb in Veere of Zierikzee, loop ik met mijn bas naar de kerk en dan daalt er een deken van rust op me neer." foto hans colijn Tears ofHeaven is een project ter herdenking van het einde van de Eerste Wereldoorlog. Het slotcon- cert wordt verzorgd door de Can- tory der Basiliek, Kamerorkest TY en een solistenkwartet o.l.v. Anton de Kort. Uitvoeringen op 15 april in basiliek Hulst om 15.00 uur en op 20 april in de koorkerk in Middelburg om 20.00 uur. Naam voorstelling: Het Muizenhuis Wie: Mariska Simon Genre: Jeugdtheater Leeftijd: vanaf 3 jaar Waar: Scheldetheater, Terneuzen Wanneer: woensdag 18 april, 15.00 uur Sam en Julia doen en delen alles samen. FOTO EDDO HARTMANN Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53