0) Humor blijft overeind tussen instortende wolkenkrabbers 6 Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Lady Bird Ready Player One Ausdem Nichts FILMNIEUWS 'Lady and the Tramp' niet in bios Cate Blanchett in horrorfilm Na de witte walvis in Moby Dick en de witte haai in Jaws kan de filmfan nu kennismaken met George, een witte gorilla van reusachtige afme tingen. In wezen is George een goed aardige reuzenalbino die geweld ver afschuwt sinds hij getuige was van de moord op zijn moeder door stro pers. Als George echter besmet wordt met genetisch gemanipuleerd mate riaal, verandert hij - evenals een wolf en krokodil - in een kolossale vecht machine die Chicago kort en klein slaat. Regisseur Brad Peyton weet hoe hij een metropool in een puinhoop kan veranderen. Voor het overige is de plot zwak, soms zelfs kolderiek. Maar Rampage probeert meer te zijn dan een doorsnee rampenfilm. Dat komt vooral door de band die George heeft met zijn oppasser Davis (Dwayne Johnson). Hun band stoelt op een wederzijds gevoel voor humor die zij door middel van gebarentaal delen. Dat maakt veel goed in deze pop- cornfilm. Voor het eerst acteert Emily Blunt onder regie van haar echtgenoot John Krasinski in een film. Het werd voor beiden de zwaarste filmklus ooit. De thriller A Quiet Place liet diepe sporen na bij het stel. mily Blunt The Girl on the Trainwerd door een vriendin ge waarschuwd toen zij bekendmaakte in een film van haar echtge noot John Krasinski, de horrorthriller A Quiet Place, te gaan acteren. „Of het wordt een echt scheiding, of jullie praten maanden lang niet meer met elkaar", luidde de weinig bemoedigende boodschap. Achteraf gezien kan Blunt er wel om lachen. Zeker omdat de voorspel ling niet uitkwam. Het tegendeel is het geval. „Deze film heeft ons dich ter bij elkaar gebracht", legt Blunt uit. „Niet dat ons huwelijk ooit in gevaar is geweest, maar wat het echtpaar in deze film meemaakt heeft ons wel aan het denken gezet over hoe be langrijk communicatie in een huwe lijk is." In A Quiet Place spelen Blunt en Krasinski een echtpaar dat in een uit zichtloze nachtmerrie is beland. Sa men met hun kinderen moeten zij overleven in een apocalyptische we reld waar ruimtemonsters de macht Meestal kies ik voor rollen die ver van mij af staan. Deze moederrol liet mij niet los in hun klauwen hebben. Zij reageren op het minste of geringste geluid. Wie in leven wil blijven, praat niet hardop, maar fluistert, beweegt zich blootsvoets voort en gebruikt geba rentaal, omdat dat de meest geschikte manier is om te converseren. „Een verhaal als dit grijpt je als ou der enorm aan", zegt Blunt, zelf moe der van twee dochtertjes. „Je beseft hoe groot je angst is als moeder als je de kinderen niet kunt beschermen. De gedachte dat je ze kan verliezen, liet mij de hele film niet los. Ik heb zelden een rol gespeeld die zo dicht bij mijn eigen gemoedsgesteldheid lag." „Meestal kies ik voor rollen die heel ver van mij af staan. In The Girl on The Train speel ik een alcoholiste. John en ik drinken 's avonds wel eens een whiskey, maar ik ben zeker niet Rampage donderdag 12 april 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Ready Player One €173.000 2 (3) Tomb Raider €80.000 3 (4) Bankier van het Verzet €77.000 4 (-) The Hurricane Heist €65.000 5 (-) LadyBird €56.000 DRAMA Actrice Greta Gerwig maakt een im ponerend regiedebuut met deze film over een explosieve verhouding tus sen een tienerdochter en haar moe der. Saoirse Ronan speelt de titelrol van een eigenzinnig meisje dat aan haar katholieke milieu wil ontsnappen. SCIENCEFICTION Steven Spielberg duikt in deze boek- verfilming in de wereld van computer games. De spectaculaire film zit vol verwijzingen naar de jaren 80 met ci taten uit films als The Shining en King Kong. Het verhaal draait om de jacht naar drie gouden sleutels die in video spelletjes verborgen zitten. DRAMA De voortreffelijke Diane Kruger speelt de echtgenote van een Turkse man die met hun zoontje bij een aanslag in Duitsland om het leven komt. De da ders, een neonazi-echtpaar, worden vrijgesproken. De hamvraag is: neemt zij het recht in eigen hand? DISNEY De klassieke animatiefilm Lady and the Tramp van Dis ney, over twee honden die voor elkaar vallen, wordt opnieuw gemaakt. De film wordt met acteurs opge nomen. Het wordt de eerste film die exclu sief wordt ver toond op de nieuwe abon neetelevisiezen der van Disney, die in 2019 ge lanceerd wordt. HORROR The House with A Clock In lts Walls is de vol gende film van horrorspecialist Eli Roth. Cen traal staat een 10-jarig jongetje (Owen Vaccaro) dat bij zijn oom (Jack Black) gaat wonen in een huis met een klok in de muur. Cate Blanchett en Kyle Mac-Lach- lan maken ook deel uit van de cast. RAMPENFILM Regie: Brad Peyton. Hoofdrollen: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Jeffrey Dean Morgan. -A.Z. Gorilla George heeft zelf het for maat van een halve wolkenkrabber. FOTO WARNER BROS PICTURES INTERNATIONAL Ab Zagt E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50