Van poëzie tot passie op drums 4 Koor De leden van het Zeeuws Vocaal Ensemble hebben er zin in. Het koor bestaat 30 jaar en dat wordt gevierd met een uitvoering van de 'Hohe Messe' van Bach. De lat ligt hoog en het vertrouwen in de dirigent is eindeloos. Streven naar mooie balans Roffelend succes in heel Europa Dames proberen de wereld bij te houden moeten maken is geen probleem. Voor onze hobby hebben we veel over." Gerda Dousma is een van de le- jEr den van het eerste uur. Zij zong in de Christelijke Oratorium Ver- Gerda Dousma eniging en stapte 30 jaar ge leden over naar ZVE. „Ik ging naar de dag voor kleine koren en ensembles in Goes om te luisteren naar het koor. Ik was onder de indruk van de zui vere, verstilde klanken en ben op de eerstvolgende repetitie mee gaan zin gen. Er was gebrek aan een altstem en gelukkig paste de mijne goed, in de klankkleur. Ik mocht meteen lid wor den en ik voel me vanaf het begin thuis bij de muziek en de groep zan gers." In de afgelopen decennia is er wel iets veranderd, volgens Dousma. „We zongen onder leiding van Kees van Eersel meestal kleinere geestelijke werken en composities van zijn hand. Sporadisch waren er concerten met medewerking van een orkest of een ander koor. We zongen a capella wer ken die dan afgewisseld werden met instrumentale solo's. Op de lessenaars stonden liederen van Ars Musica, En gelse madrigalen en liederen in aller lei talen. We zongen regelmatig in verschillende Nederlandse kerken en er waren uitwisselingen met andere koren uit Litouwen en Engeland. Onze huidige dirigent, Patrick van der Linden, kiest voor de grotere werken. Het koor zoekt nu ook sponsors om orkest en solisten te kun nen betalen. Eén zaak is niet ver anderd in de af gelopen 30 jaar: de uitstekende onderlinge sfeer." Dirigent Patrick van der Linden leidt naast ZVE ook Kamerkoor Can- ticum Amicorum en is tevens chef dirigent van het Ars Musica Orkest - Concertkoor en -Kamerkoor. ZVE brengt het jubileumconcert samen met het Ars Musica Orkest: op 14 april in Goes en op 13 april in Dor drecht. „Het is gewoon fijn om het werk tweemaal te kunnen uitvoeren. We hebben twee jaar geleden al met Ars Musica samengewerkt en dat be viel goed", vertelt Mieke Fierloos. „Volgend jaar verstevigen we de sa menwerking. Dan gaan we de Schöp- Jung van Haydn uitvoeren. ZVE is ambitieus, we willen een koor zijn van topniveau in het amateurkoren- segment. We willen ons onderschei den op het gebied van artistieke kwa- Het is voor ons een bijzonder jaar, 2018. We bestaan 30 jaar. We hebben inten sieve repetities ge had, maar het is een feest om dit bijzon dere werk te mogen uitvoeren", ver telt Mieke Fierloos uit Terneuzen. Ie dere week rijdt ze samen met haar man Nico naar Kapelle-Biezelinge om te repeteren met het Zeeuws Vo caal Ensemble (ZVE). Mieke is tweede sopraan, Nico te nor „Er zijn verschillende 'koppels' in het koor: man en vrouw, moeder en dochter en vader en zoon. Nico heeft in de beginperiode ook gezon gen bij ZVE. „Hij is gestopt toen we naar Terneuzen verhuisden, waar we samen vele jaren lid zijn geweest van kamerkoor Vocalitas. We zongen ook in projectkoren in Zeeland en Bra bant. Nico werd in 2015 door koorlid Hans Murre uit Terneuzen gevraagd om weer bij ZVE te komen zingen. Zijn enthousiasme was aanstekelijk en ik heb toen ook auditie ge daan. Wij oefe nen samen veel thuis. Dat we elke keer de reis naar 'den overkant' M.eke Fierloos 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Dansmusical H Komedie donderdag 12 april 2018 voor roo Zeeuws Vocaal Ensem ble Goes werd in 1988 opgericht door cantor/ organist en componist Kees van Eersel. Hij wilde met dit ensemble wereldlijke- en geeste lijke koormuziek, van de middeleeuwse tot heden, uitvoeren op goed niveau. Gestreefd werd naar een mooie koorbalans. Van Eersel legde een stevige basis. Onder zijn leiding ont wikkelden de zangers een zuivere koorklank. Het niveau was hoog en er werden radio- en tv- opnames gemaakt. Tussen 2011 -2013 leidde Elisabeth van Duijn ZVE en daarna nam Patrick van der Lin den het stokje over. Patrick van der Linden Jeanette Vergouwen Ester Naomi Perquin geeft als Dichter des Vaderlands een lezing in de plaats waar ze opgroeide, Zierikzee. In CCXL brengt Tap Factory opzwepende ritmes en expressieve dans. Verder een Ne derlandse variant van Absolutely Fabulous en de eigenzinnige band Flying Horseman. De drum, ooit het instrumen tarium van de allerarmsten, van de slaven. Zo basic, dat het langzaam is opgeklommen tot een magisch instrument. Bijna alles wat ritme is, kan met een steeldrum intens en meesle pend klinken. Uptempo bij voor keur. Combineer dat met dans (vooral tapdans) en acrobatiek, en je hebt het concept van Tap Factory. Het olievat als concept voor een fantastisch industrieel decor, vol visuele effecten. Een ultiem artistiek duo van wereld kampioen tapdansen Gilles Gu- enat, en So you think you can dance finalist Jérémie Cham pagne uit Frankrijk. Hiphop en comedy als de smaakmakers. Zoals meestal in zulke gla- mourshows, heb je in Tap Fac tory geweldige dansacts van het ensemble en imponerende solo's. Dat betekent: werve lende precisie en verbluffende expressie. Dans en acrobatiek zijn van zo'n hoog niveau, dat je hoe dan ook diep onder de indruk zult raken. Vier jaar lang al een roffelend succes in heel Eu ropa. Vanavond, CCXL Vlissingen, 20.15 uur De inspiratiebron voor de cabaret komedie Echte Liefde laat zich mak kelijk raden. Actrice Lieneke Ie Roux en cabaretière Mylène d'Anjou heb ben zich laten inspireren door de Britse comedyserie Absolutely Fa bulous. Terwijl de wereld in razend snel tempo aan het veranderen is, proberen de dames dit op alle mogelijke manie ren bij te houden. Zaterdag 14 april, De Mythe Goes, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48