3 0 Cd Een nieuwe Johan Speelfilmdebuut Inhettussenhuisje White wekt verbazing m Dvd Boek Cd hobbymuzikant geweest. Ik vond daar de bevestiging dat ik verder kon met muziek. Net als veel muzi kanten ben ik onzeker van mezelf. Ik heb die bevestiging nodig." „Ik had in hun voorprogramma ge speeld en in 2016 verliet Joey Hay- nes de band. De anderen vroegen of ik erbij wilde komen als sessiemuzi kant. Ik kon stug mijn eigen ding blijven doen óf hun nummers in studeren en op tour gaan met één van de coolste bands. Die kans kon ik natuurlijk niet laten liggen. En dit heeft mijn carrière heel erg gehol pen. Ik leerde managers en promo tors kennen, had tijd om mijn eigen muziek te schrijven en deed veel podiumervaring op. In plaats van voor tien man speelde ik voor dui zend man." „Op een podium staan vond ik nooit erg, maar ik moet bekennen dat ik toen een hele tijd last heb ge had van angstaanvallen. Het eerste wat ik deed als ik een podium op liep, was kijken waar ik er weer af kon." „Dat ik fouten zou maken. Ik moest presteren, want ik speelde de mu ziek van anderen. Zo voelde ik dat. Ik had soms het gevoel dat ik moest overgeven. En in mijn hoofd werd dat steeds groter, omdat ik er met niemand over sprak. Uiteindelijk heb ik het de anderen in de band wel verteld. Zij toonden begrip en toen zakte de angst weg." „Nee, helemaal niet. Maar dan speel ik mijn eigen nummers. Als ik een fout maak, kan ik alleen boos zijn op mezelf. Dat is niet erg." „Nee, haha. Ik ben al blij als er tien staan." „Het kan inderdaad eenzaam zijn als je solo speelt. Maar ik hou van die kleine plekken. Ik blijf geloven in spelen, terugkomen, spelen, te rugkomen, spelen, om zo steeds meer publiek te trekken. Paradiso uitverkopen, het zou mooi zijn als dat volgend jaar of het jaar daarna lukt. Maar volgend jaar gaan we ook weer op tour met Bear's Den. Dan heb ik minder tijd voor mijn eigen ding. En ik wil toch ook bij de band blijven." „Ik haal inspiratie uit reizen, touren, leven in Londen, liefdes, vriend schappen. Over politiek zou ik ook wel eens willen schrijven. Als het maar subtiel is. Het mag een beetje geheim blijven waar de tekst echt over gaat. Zodat iedereen er zijn ei gen verhaal in vindt, en ik het mijne. Ik ben nu de balans aan het vinden tussen metaforische teksten en simpele teksten. Het hoeft niet altijd moeilijk te zijn." „Ik heb nog geen miljoenen hits op internet, maar ik weet dat dit album een slow burner is. Het zal langzaam bekender worden. Ik vind het inte ressant dit op te bouwen en te zien waar ik over een jaar sta. En dan sta ik trouwens graag wéér in de Klove niersdoelen. Voor weer meer men sen. Ik hou erg van wederkeren." donderdag 12 april 2018 GO Deze week verschijnt er een heus nieuw album van Johan, de band uit Hoorn die in 2009 ophield te be staan. De opwarm- show in Utrecht, afge lopen zaterdag, toonde nog maar eens aan dat de formatie rondom zanger gitarist Jacco de Greeuw zeer bedreven was (en is) in het creëren van ragfijne, sprankelende popliedjes. Pull up verschijnt morgen De schrijver van de roman, de inmiddels 88-jarige Remco Cam- pert, laat nog maar mondjesmaat van zich horen. Wel maakte hij zowaar zijn speelfilm debuut in deze verfil ming van Het Leven is Vurrukkulluk, over de vrienden Mees en Boelie, die op een mooie dag in het Vondelpark kennisma ken met de aantrekkelijke Panda. Verschijnt 17 april op dvd Na het verlaten van zijn vrouw woonde schrijver Henk van Straten twee jaar in een krappe behui zing: een smalle afsplit sing van een woning. Hiervandaan ging hij mid dels drank, vrouwen, kick boksen, skateboarden en een hagedis de eenzaamheid te lijf. Hij schreef erover in Berichten uit het tussenhuisje. Nijgh Van Ditmar, €19,88 Voorspelbaar is Jack White nooit geweest, maar met zijn laatste album verbaasde hij zelfs de meest doorge winterde poprecensen ten. Vertrouwde ingrediënten als country en blues spelen een marginale rol. Te horen is een curieuze cocktail van electronica, vervormde gitaren, funk, spoken word, krautrock en hiphop. Boarding House Reach is net verschenen naar Kloveniersdoelen In 2011 ging je naar Londen en - nu moeten we het toch over ze hebben - daar kwam je bij Bear's Den. Tienduizenden! Je stond ineens op festivals als Pinkpop, Glaston- bury, Lollapalooza. Waar was je bang voor? Heb je die angst ook als je solo op het podium staat? Je bent gewend geraakt aan een publiek van duizenden. Zo veel kunnen er niet in de Kloveniers doelen in Middelburg. Is een groot publiek niet versla vend? Morgen verschijnt je eerste al bum: Empty handed. Waar gaan de nummers over? Drie van de tien nummers zijn al uitgebracht. Hoe zijn de reacties? Christof van der Ven, Kloveniers doelen Middelburg, zondag 15 april, 15.30 uur. Kaarten via De Drvkke- ryin Middelburg en drukkerijmid- delburg.nl FOTORAYUSCATA Christof van der Ven: „Ik blijf geloven in spelen, te rugkomen, spelen, terugko men, spelen, om zo steeds meer publiek te trekken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47