Biljarter De Bruijn krijgt eigen cup EMM bittere noodzaak 13 De Jong, Oreel en Mol van start PRIMEUR SINDS 2008 dige vormpeil van de 21-jarige Aussie. Afgelopen zaterdag so leerde hij namelijk op impone rende wijze naar de winst in de beloftenversie van de Ronde van Vlaanderen. Australische vreugde Whelan ging er op twintig kilo meter van de finish van door en hield op de finish een marge van zes tellen over op het aanstor mende peloton. Zijn landgenoot Robert Stannard maakte de Aus tralische vreugde nog groter door derde te worden. Ook hij is er ko mend weekeinde bij. Lukt Whelan of Stannard het niet om te winnen, dan hebben de Australiërs nog wel twee andere renners in de ploeg die het in zich hebben om de eerste Australische winnaar van de ZLM Tour te wor den. Het team van ploegleider James Victor, dat vorig jaar overi gens niet deelnam, arriveert van daag in Goes om zich voor te be reiden op de Zeeuwse klassieker. Andere landen reisden al eerder naar de provincie af. Zo bivakkeert Slovenië sinds dinsdag binnen de provinciegrenzen. De Slovenen hopen hoge ogen te gooien met Ziga Jerman, dit seizoen winnaar van Gent-Wevelgem voor renners tot 23 jaar. Minstens even kansrijk als Jer man is Max Kanter. De Duitser werd afgelopen weekeinde tweede in de door Whelan gewonnen Ronde van Vlaanderen. Drie jaar terug toonde hij zijn klasse al eens op Zeeuwse bodem door de Junio ren Driedaagse van Axel op zijn naam te schrijven. Andere gegadigden voor de winst zijn de Fransman Pierre Barbier en de rappe Brit Jake Ste- wart. België, wiens ploegleider Ke vin de Weert het parkoers de voor bije weken tot twee keer toe kwam verkennen, heeft met Gerben Thijssen en Stan Dewulf twee sterke renners die voor een goede uitslag kunnen gaan. Wie er zaterdag ook winnen mag, besef bovenal dat het zomaar kan dat het opvangen van een glimp van één van de wielrenners over enkele jaren ineens als een enorm waardevol moment be schouwd kan worden. Nu is het nog eenvoudig om even een praatje met ze te maken of even met ze op de foto te gaan, maar als ze over enkele jaren tot de wereld top behoren, wordt dat ineens een stuk lastiger. Het initiatief voor het invitatie- toernooi komt van De Bruijn, die op elf locaties in de provincie groepslessen verzorgt voor ou dere biljarters. Een hiervan is in Koewacht. Wilfried Pilaet, voor zitter van OBV Den Vlasch haard, William Pauwels en Sjaak de Baar zijn de drijvende krach ten in de organisatie. Pilaet: „Ne gen van onze leden zijn naar aanleiding van een demonstratie van De Bruijn en Frédéric Cau- dron vorig jaar enthousiast ge worden. Ze volgen nu lessen om zo het eigen niveau op te krik ken, dan wel deel uit te maken van een sfeervolle groep. Dat zijn er verspreid over de provincie in middels heel wat. Dat heeft Jean Paul en ons op het idee gebracht een toernooi te organiseren om die mensen eens samen te bren gen." Jean Paul de Bruijn: „Er worden koppels samengesteld op basis van gemiddelde, zodanig dat de onderlinge sterkten elkaar zo min mogelijk ontlopen en span ning verzekerd is. Er wordt scotch doublés gespeeld, wat wil zeggen dat de spelers van een koppel om en om aan stoot zijn tot er gemist wordt en de tegen stander op dezelfde wijze verder gaat. Ik stel prijzen beschikbaar die bestaan uit biljartartikelen." Er doen 64 biljarters mee. Een partij duurt 20 minuten. de gezamenlijke vrouwentak van HC Zeeland, een samenwerking tussen EMM/Olympus, Orion/GSC en Delta Sport. Geboren uit pure noodzaak om vrouwenteams in Zeeland op de been te houden. HC Zeeland bracht in haar eerste sei zoen twee teams op de been. Hoe wel het eerste team in de eerste klasse haar eerste punten pas op de laatste speeldag wist te pakken, staat HC Zeeland volgens Wiele- maker inmiddels aardig op de rails: „Ik denk dat we met deze samen werking voorbeeldgedrag verto nen, waarbij we alle verenigingen in hun waarde laten. In het begin was het een beetje onwennig, maar inmiddels is het goed geland. Het ziet er zelfs naar uit dat er volgend seizoen een derde vrouwenteam bij komt. Mochten er nog meer ge stopte meiden zijn bij wie het weer gaat kriebelen, er is dus nog ruimte..." De mannentak van EMM/Olym pus komt sinds afgelopen seizoen samen met Delta Sport uit in de Ik denk dat we met deze samenwerking voorbeeldgedrag vertonen hoofdklasse. Onder de naam Delta Sport/EMM. Zonder Olympus dus. „Die naam leek ons lang genoeg en het spreekt denk ik ook vertrouwen uit", zegt Wielemaker. „Komend seizoen wordt dat natuurlijk Delta Sport/EOC", vult Douma aan. Op de vraag of er niet gewoon één Zeeuwse handbalvereniging moet komen antwoordt Wielema ker resoluut met 'nee'. „Als jeugdlid moet je op je fietsje naar de sporthal kunnen. En als je nog maar één club in Zeeland hebt speel je alle uit wedstrijden buiten de provincie, ook met de jeugdteams. Daarom ben ik ook blij dat ze in Zeeuws- Vlaanderen de handen ineen heb ben geslagen om na een handbal- loze-periode Novitas op te richten. Dat zijn toch weer twee wedstrij den in Zeeland in plaats van naar Raamsdonkveer, Rijen of Eindho ven." „Maar", vervolgt Wielemaker: „dat neemt natuurlijk niet weg dat je op seniorenniveau wel prima kunt samenwerken. HC Zeeland en de samenwerking bij de mannen zijn daar de sprekende voorbeelden van. Dat geeft ook wel aan dat er op dit moment met alle verenigingen goede contacten liggen." donderdag 12 april 2018 2V als springplank naar top VLISSINGENMet de Goesenaren Timo de Jong en Lars Oreel (foto) en We- sley Mol uit Kapelle staan er zaterdag liefst drie Zeeuwen aan het vertrek van de ZLM Tour. Dat kwam nog nooit voor sinds de wedstrijd in 2008 een internatio naal karakter ver kreeg door toe te treden tot de Nati- ons Cup. De afgelo pen jaren deed er doorgaans één Zeeuw mee aan de beloftenwedstrijd. Het grote aantal Zeeuwse deelne mers bij de editie van dit jaar is vooral te danken aan de deelname van de districtsploeg Zuid- West Nederland, dat als 25e team aan de deelnemerslijst is toegevoegd. Oreel en Mol zullen voor het gelegenheids team uitkomen. Het idee om een ploeg met renners uit de streek aan de start te krijgen van de ZLM Tour be stond al langer, maar het lukte de organi satie de afgelopen jaren telkens niet om het ook in de praktijk te brengen. Ad Polak van ZRTC Theo Mid delkamp fungeert als ploegleider. Hij verwacht dat zijn zestal een zware koers tegemoet gaat. „Het niveau van de ZLM Tour was al hoog en is de voorbije jaren alleen maar gestegen. Het gaat een taaie dag voor ons als ploeg worden. Ik hoop dat we een paar renners aan de finish kunnen brengen, dan zijn we al blij." De derde Zeeuwse deelnemer, Timo de Jong, komt uit namens de Ne derlandse selectie. Ouderen Biljart Vereniging Den Vlaschhaard in Koewacht houdt op 15 mei onder leiding van en in samenwerking met Jean Paul De Bruijn een invi- tatietoernooi bandstoten voor koppels. Het evenement krijgt de naam 'Jean Paul de Bruijn-cup'. Joop van den Oudenhoven Koewacht - Ilona Wielemaker (39) A De D-jeugd speelde afgelopen seizoen al in de nieuwe zwart-roze clubkleuren van HV EOC. foto erikvan dijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41