MIJN HOBBY 4 11 Bert Allewijn uit Stavenisse verzamelt dinkytoys en modelautootjes. Op zijn zolder staan vitrines vol, gerangschikt op merk. „Toen ik een jaar of vijf, zes was. Ik haalde oud papier op en als ik daar mijn rijksdaal ders voor kreeg, kocht ik er een autootje van bij speelgoedzaak Langeveld in Goes." „Modelletjes zijn mooi. Daarnaast vond ik het altijd al leuk om auto's op straat te herkennen. Ik wilde er alles van weten. Omdat je ze nooit allemaal in het echt kunt hebben, heb ik ze in miniaturen." „Vier uur in de week. Helaas te weinig. We hebben een drukke baan als eige naar van bar-eetcafé Het Keeten in Stave nisse." „Ongeveer 200 euro in de maand." „Ik ben veertig jaar lid van de Neder landse Algemene Miniatuur Automo biel Club (NAMAC). Dat wordt spottend wel eens 'namaak' genoemd." „Via tijdschriften en af en toe via inter net. Ik heb er ook aardig wat boeken over. Aan informatie kom ik niets tekort." „Erna vindt het ook leuk. Ze steunt me. Ze kan niet alle autootjes opnoemen, maar wel heel veel." „Sowieso met mijn vrouw. Maar mijn kleinkinderen beginnen het nu ook mooi te vinden. En vroeger deelde ik het ook nog met mijn vader, die inmiddels is overle den." „Een Peugeot 403 die doormidden is. Een opengewerkt model, zodat je alles goed kunt zien. Vroeger stonden auto's ook zo op de AutoRai, zodat toekomstige kopers ze goed konden bekijken." „Sommigen wel. Het hangt er ook wel vanaf hoe je er zelf mee om gaat. Ik loop er niet hele dagen mee te koop. Als het ter sprake komt, dan kan ik er wel leuk over pra ten." „Ik heb zo'n tweeduizend modelle tjes, maar ben nog steeds bezig met uitbrei den. De grens ligt op de beschikbare ruimte. Als ik volgend jaar met pensioen ga, wil ik wat meer naar de beurzen. Daarnaast wil ik ongeveer tweehonderd vrachtwagens uit mijn collectie opruimen. Daar heb ik niet zo veel mee. Het is een andere tak van sport en het is veel van hetzelfde. Dan heb ik wat meer ruimte voor autootjes." donderdag 12 april 2018 GO Een zolder vol autootjes Michiel Bouwman 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor IJgek? "1 "1 Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Bert Allewijn: „Ik heb zo'n tweeduizend modelletjes, maar ben nog steeds bezig met uitbreiden." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39