Bi II Humanitas zoekt nieuwe maatjes SERREDAGEN I 7 SCHELDEHOF BIOSCOOP Veel bewoners kunnen niet makkelijk meer naar buiten. Daarom haalt het Scheldehof de buitenwereld graag binnen. Bruynseels- Vochten nv ewoners uit de bin- i nenstad kunnen al vanaf de opening eind Inovember het nieuwe Vlissingse zorgcen trum Scheldehof zo binnenstap pen om een bak koffie te drinken of een maaltijd te gebruiken. Ze kunnen aan een 'eigen' tafel in de voormalige Zware Plaatwerkerij gaan zitten, maar ook aanschuiven bij bewoners. Het grote 'binnen plein' van het zorgcentrum in het Scheldekwartier heeft zich al be wezen als ontmoetingsplek voor bewoners en mensen van buiten, voor oud en jong. Maar personeel en bestuurders willen nog meer mensen binnen halen. De wintertuin; de biblio theek met leestafel; tentoonstel lingen in het aan het binnenplein grenzende atrium; een atelier waar soms ook mensen van buiten terecht kunnen én een binnenkort te openen bioscoop moeten de loop naar Scheldehof er nog meer inbrengen. De meeste bewoners van Schel dehof en die van de 'aanleunende' appartementen wonen al ruim vier maanden aan Het Dok in het Scheldekwartier. Het was dan ook rijkelijk laat om woensdag 11 april pas de 'officiële opening' te vieren, beseft voorzitter Jan de Graaf van de Raad van Bestuur van WVO Zorg, de koepel waar Scheldehof onder valt. „Maar behalve dat ie dereen een beetje gewend moet zijn, wil je ook een aantal genodig den op het feestje. En dan moet je toch ruim van tevoren een datum prikken." Nominaties voor prijzen maken me niet trots, tevredenheid van bewoners wel De eer van het verrichten van de openingshandeling was voor de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar en gedeputeerde Carla Schönknecht. De bestuurders vlochten twee scheepstouwen in elkaar. Niet om de boel in de knoop te draaien, maar om te laten zien dat verschillende uiteinden met elkaar worden verbonden in Scheldehof, legde De Graaf uit. De zorgtopman was ook blij dat de overheidsdienaren knopen had den durven doorhakken. De ruim twee miljoen die de provincie als subsidie bijdroeg, heeft net het be nodigde zetje gegeven voor de bouw van het nieuwe zorgcen trum, memoreerde hij. Woongenot Zelf kreeg De Graaf nog veel meer lof toegezwaaid. Hij durfde het aan om de Zware Plaatwerkerij over eind te houden in Scheldehof. Daar zijn niet alleen oud-werkne mers van de Schelde, maar bijna alle Vlissingers blij om. Hij vond een architectenbureau dat er een fantastisch, voor diverse prijzen genomineerd, gebouw van maakte. Maar belangrijker dan dat is de tevredenheid van de bewo ners, stelde architect Dorte Kris tensen. „Ik ben trots op dit ge bouw, omdat een bewoner me vertelde dat hij zo blij is dat hij hier mag wonen." Locatiemanager Hans Mulder haalde ook al aan dat Scheldehof een tehuis wil zijn waar 'mensen liefdevolle zorg krijgen in een he lende omgeving'. Dat helen lukt beter als mensen zoveel mogelijk midden in de maatschappij blijven staan. Omdat veel bewoners niet zo makkelijk de wereld intrekken, komt de wereld dus naar hen toe. In de bibliotheek, het restaurant, de wintertuin, de winkel, de bios coop of bij de kapper. De Graaf: „Ook halen we jonge studenten binnen. Studenten techniek en studenten verpleegkunde, die ook les kunnen volgen in lokalen in ons zorgcentrum." Gezellig een uurtje bowlen met mensen met een verstandelijke be perking. En als het bevalt, vaker sa men iets leuks doen. Dat is het doel van de bowlingmiddag die het Maatjesproject van Humanitas za terdag houdt in De Kruitmolen in Middelburg. Humanitas heeft nu 34 maatjes die regelmatig koffie drinken, klet sen, wandelen, fietsen, voetbal of een film kijken met een deelnemer aan het project. Maar er zijn meer verstandelijk gehandicapten die op zoek zijn naar een maatje. Alleen is contact leggen vaak moeilijk voor hen. De bow lingmiddag is een bedankje voor de huidige maatjes en Humanitas hoopt dat die dag ook nieuwe vrij willigers zich melden. Maatjes worden op verschillende manieren gesteund door Humani tas. Door trainingen en begeleiding, maar ook met een onkostenvergoe ding en een vrijwilligersverzeke- ring voor de uitstapjes die ze als maatjes maken. Het bowlen duurt van 14.00 tot 15.00 uur. Aanmelden kan bij Vicky Wiessner via 06-48907940 (Wal cheren) of Marianne Gillot via 06- 18194363 (Bevelanden). www.bruvo.be GRATIS ONTWERP VRIJBLIJVENDE OFFER' KOZIJNEN DEUREN SERRES TUINKAMERS WOONKAMERUITBREIDING "Samen realiseren wij uw droom met de meeste zorg en vakmanschap' donderdag 12 april 2018 Hele stad welkom in zorgcentrum René Hoonhorst Gedepu teerde Carla Schönknecht, burgemeester Bas van den Tillaar en top man Jan de Graaf van WVO Zorg proosten op het nieuwe zorgcentrum Scheldehof. FOTO LEX DE MEES TER - Dorte Kristensen, architect Maurits Sep Middelburg telkens van 10u - 17u Brasschaatsteenweg 292 2920 Kalmthout Leugenberg 68 a 2180 Ekeren T +323-666 57 86 E info@bruvo.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35