Zwijgen helpt mariniers niet Halve Maan wordt MFA <2^ Zl/oe/^e/ï Crocomotief EBs Zeeland doet mee aan fossielvrije tocht 2 Speeddaten met de techniek. Dat is wat 11.000 meisjes vandaag doen bij bèta-, technische en ICT- bedrijven. Ook in Zeeland is het 'Girlsday'. GIRLSDAY TECHNIEK Commentaar Iinister Ank Bijleveld van Defensie houdt Zeeland in on zekerheid. Dat is niet zo netjes. Na berichten over grote weerzin bij mariniers tegen de verhuizing van hun kazerne van Doorn naar Vlissingen, laat Bijleveld heel weinig van zich horen. Kennelijk wil de minister de mariniers niet tegen zich in het harnas jagen. Zij is mogelijk beducht voor een ver dere leegloop bij het korps. Ook Bijlevelds voorganger Jeanine Hennis hield al eens een slag om de arm toen dit dossier haar te lastig werd. Ondertussen groeit het ongeloof in Zeeland. Het besluit is toch genomen? Waarom dan zo moeilijk doen? Het helpt natuurlijk ook niet dat Zeeland door tegenstanders van de verhuizing wordt weggezet als uithoek. Dat wekt hier irrita tie. Burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen, de man die de mariniers straks ontvangt, blijft weg van de commotie. Hij wijst er rustig op dat de pap is gestort. De voorbereidingen zijn al een tijdje in volle gang. De regering zou zich volgens Van den Tillaar onbetrouwbaar tonen als het besluit nu nog wordt teruggedraaid. Het is hoog tijd dat minister Bijleveld zich net zo helder op stelt als Van den Tillaar. Om twee redenen. Een zwijgende mi nister helpt mariniers niet om goede keuzes te maken voor zichzelf en voor hun gezin. En Zeeland verdient beter. Bijleveld moet klip en klaar de keuze voor Vlissingen bevestigen. Het is hoog tijd dat minister Bijleveld zich net zo helder opstelt als Van den Tillaar OOSTKAPELLE De toekomst plannen voor de maatschappelijke gebouwen in de gemeente Veere krijgen steeds meer vorm. Het best is dat te zien in Oostkapelle Oostkapelle is samen met West- kapelle, Serooskerke en Aagtekerke een van de kernen waar als eerste gekeken wordt hoe sportaccommo daties, dorpshuis, scholen en derge lijke duurzamer gemaakt kunnen worden, of dat er misschien nieuw bouw nodig is. Is bundeling in een Multifunctionele Accommodatie (MFA) gewenst, zo ja, waar? Tijdens de commissie Maatschappelijke ontwikkeling werd dinsdag be kendgemaakt dat de locatie in de omgeving Halve Maan/sportvelden als enige plek is overgebleven na een ruimtelijke verkenning. Op 7 mei is er in Oostkapelle een infoavond over de plannen rondom de maatschappelijke gebouwen. Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 ALMANAK De verslaggever medische zorg had zich bij de aanschaf van een paar nieuwe schoenen laten in spireren door de doorgaans flam boyante stappers van de minister van Volksgezondheid. De kleur: fluorescerend groen met croco motief. Gedurfd. Dapper. Colle ga's vonden ze, van de eerste schrik bekomen, of fantastisch of afschuwelijk. You love them or you hate them. Toen hij het ene potje tafel voetbal na het andere won, ant woordde hij, gevraagd naar het schoenenmerk: „Van Bommel? Nee hoor, dit zijn de Wonder- sloffen van Sjakie." Scheldemond ook in Technum Walcherse laptops voor Malawi Samenwerking HZenuniAmbon De meiden rukken op in de tech niek, het hoger onderwijs voorop. Dat zegt Cocky Booij, directeur van VHTO, Landelijk expertisebureau meisjes/vrouwen en bèta/tech niek. „De interesse onder meisjes neemt enorm toe. Bij de bedrijven zelf zie ik dat vrouwen met open ar men ontvangen worden. Zeker grote en internationaal georiën teerde bedrijven lopen voorop als het gaat om randvoorwaarden die voor vrouwen belangrijk zijn. Denk aan gelijke beloning, diversiteit op de werkvloer en aandacht voor wensen van de werknemer, waar onder flexibele arbeidstijden." Voor de negende keer heeft VHTO nu Girlsday georganiseerd voor meiden van 10 tot 15 jaar die kennis willen maken met technische be roepen. Landelijk doen 350 bedrij ven de deuren voor hen open. In Zeeland ge beurt dat onder meer in het Zuidwest Radio therapeutisch Insti tuut (Vlissingen), bij Zeeland Refi- nery (Nieuw- dorp), Nemag (Zierikzee) en Dow (Terneu- zen). Een vrouw in de techniek hoeft geen mannelijk uiterlijk te hebben! De Elfwegentocht behoort tot de activiteiten van Leeuwarden Cul turele Hoofdstad van Europa 2018. In samenwerking met stichting Ur- genda wordt aandacht gevraagd voor het belang om over te stappen naar duurzame energie. Vanuit alle provincies wordt daarom een 'fos sielvrije' tocht op touw gezet naar Friesland. De Zeeuwen vertrekken vanaf Seafarm bij Kamperland, langs de getij dencentrale op de Stormvloed kering - waar een zonnetrein gaat rijden - en langs het Windpark Krammer. Daarmee wordt dus ook de schijnwerper gericht op projec ten waarmee Zeeland de doelstel lingen van het klimaatakkoord van Parijs hoopt te halen. In de Zeeuwse delegatie zitten in ieder geval gedeputeerden en studenten van Scalda en de HZ. De provincie verleent 15.000 euro subsidie aan de Elfwegentocht. Hoe precies naar Friesland wordt ge reisd, is nog niet bekend. donderdag 12 april 2018 e? Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN In de schoolgebouwen van het Scheldemondcol- lege zijn geen speciale technieklokalen voorhan den. Leerlingen van de middelbare school kun nen voor speciale tech niek- en praktijklessen wel naar Technum, bij Scalda aan de Edison- weg. De aanvraag om bijna een halve ton bij te dragen aan de financie ring van het gebruik van de Technumlokalen is door B en W van Vlissin gen gehonoreerd. VLISSINGEN Het inzamelproject Lap tops voor Malawi van de Zeeuws-Vlamingen Giel de Pooter en John de Windt breidt zich uit naar Walcheren. Piet Hendriks uit Vlissingen beheert nu een inzamelpunt op zijn adres Suze Groeneweg- laan 99. Oude laptops worden gereviseerd en voor kleine bedragen ver kocht aan arme Malinese studenten. Contact met Piet kan via 06-19805065 en pietrees@zeelandnet.nl. VLISSINGEN De HZ gaat samenwer ken met de Pattimura Universiteit op Ambon. Beide onderwijsinstellin gen ondertekenen daar toe morgen een overeen komst aan de HZ in Vlis singen. Studenten en do centen van de instituten willen via uitwisselingen onderzoek en onderwijs verder ontwikkelen, on der meer door het samen houden van symposia en colleges, vooral op me disch gebied. De samen werking vloeit voort uit de stedenband die Vlis singen en Ambon al drie decennia onderhouden. PLAFON DS Een nieuw plafond in één dag! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Roze schoen, maar wel met stalen neuzen Ondine van der Vleuten en Martijn de Koning Vlissingen - Elly Groenendijk, Nemag Om aandacht te vragen voor het klimaat reizen in juli delegaties uit alle provincies naar Friesland zonder een druppel diesel of benzine te gebruiken. Zeeland doet op 5 juli mee aan deze Elf- wegentocht. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30