ZLM Tour springplank naar de top Na damherten ook reeën op de korrel Burgemeester Van den Tillaar heeft genoeg van fout beeld van de stad Toppers van later zijn nu nog benaderbaarzeeland 12 Faunabeheerplan voorziet in afschot honderden dieren Maria Bij de Vaate heeft gisteren de typemachine en het noodbijbeltje van haar vader aan het Watersnoodmuseum geschonken. Tinus Bij de Vaate was de legendarische hoofdredacteur van de Zierikzeesche Nieuwsbode die, hoewel zijn gezin geëvacueerd was, verslag bleef doen van de Watersnoodramp. Op zijn typemachine schreef hij vele verhalen en columns over Schouwen-Duiveland. Na nieuwe berichten over het als nog afblazen van een Vlissingse marinierskazerne liet Van den Til laar gedecideerd weten dat de ka zerne er wel degelijk komt. „We zijn de oriëntatiefase kilo meters voorbij. Dat de marinierska zerne naar Vlissingen komt, is geen besluit dat gisteren is genomen. Dat besluit dateert al uit 2012. De voor bereidingen zijn in volle gang, de voormalige marinekazerne is geslo ten en de aanbesteding voor de ma rinierskazerne loopt", zegt Van den Tillaar. Op de vraag of hij niet vreest dat het kabinet alsnog op zijn schreden terugkeert, antwoordde de Vlis singse burgemeester dat hij 'ervan uitgaat dat we in Nederland een be trouwbare overheid hebben'. Van den Tillaar wijst er op dat er de afgelopen jaren huizen zijn ge sloopt en bedrijven zijn verhuisd voor realisatie van de kazerne. „Er zijn onderzoeken verricht en er wordt druk gewerkt aan de ontslui ting van de toekomstige kazerne." Het college 'begrijpt heel goed dat mariniers tegen de verhuizing aan- hikken'. „Maar we krijgen hier een goede, volwaardige kazerne. Het is tijd dat mensen het goede beeld van Zeeland voor ogen krijgen, want het huidige klopt niet. We zitten hier niet in een uithoek. Er zijn goede woningen en banen beschik baar. We hebben geschikte oefen terreinen, niet alleen aan de kust, maar ook verder weg in Zeeland en aangrenzend Brabant. We zijn er klaar voor om de mariniers te ver welkomen." Staatssecretaris Barbara Visser Ik ga ervan uit dat we in Nederland een betrouwbare overheid hebben antwoordde gisteren op Kamervra gen dat 'jarenlange contacten met de gemeente (Utrechtse Heuvelrug, waarin Doorn ligt) niet hebben ge leid tot een oplossing van het ruim tegebrek op de kazerne, ingeklemd tussen de bebouwing van Doorn en de natuur'. De kazerne heeft in Doorn geen enkele ontwikkelingsmogelijkheid. Dit leidde in 2012 tot het besluit een nieuwe kazerne in Vlissingen te bouwen. De Michiel Adriaenszoon de Ruyterkazerne moet over vier jaar in gebruik zijn. Popken stelde de vragen naar aanleiding van het bericht in de Volkskrant dat er sprake zou zijn van een 'leegloop bij het Korps Ma riniers' vanwege de aanstaande ver huizing naar Vlissingen. Volgens de staatssecretaris blijft het Korps Ma riniers in staat aan zijn huidige in- zetverplichtingen te voldoen. tz donderdag 12 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8 'Die kazerne komt in Vlissingen' De marinierskazerne in Vlissin gen komt er wel degelijk. Dat zegt burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen. Uitbrei ding van de kazerne van de ma riniers in Doorn was en is geen optie, schrijft ook de staatsse cretaris van defensie Barbara Visser in antwoord op vragen van het PVV-Kamerlid Gabriëlle Popken. Theo Giele René Hoonhorst Vlissingen -Bas van den Tillaar, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29