3 25 Wellens wint Brabantse Pijl en herdenkt overleden Goolaerts Streep door SterZLM Toer Onderzoek naar 'wheelguns' 'Kan beter een kiwi eten' UITSLAGEN l.O'TTO Op dinsdagavond, toen Tim Wel lens op de massagetafel lag, bedacht hij in overleg met zijn masseur al het meest passende zegegebaar in treurige wielertijden. Niet uitbun dig juichen, maar met zijn vinger naar de hemel wijzen, dat leek de twee het beste, zo kort na het over lijden van Michael Goolaerts. De Brabantse Pijl stond in het te ken van de zondag in het zieken huis overleden Belg van pas 23 jaar. Uit de autopsie is gebleken dat hij tijdens Parijs-Roubaix eerst een hartaanval kreeg en daarna ten val kwam. „We wilden sowieso iets doen", zei Wellens, ongeveer een half uur nadat hij bij de finish zijn rechterwijsvinger omhoog had ge stoken. „We hadden zwarte lintjes om als eerbetoon. Iedereen reed met Michael in zijn achterhoofd." Wellens won na een solo voor Sonny Colbrelli (de winnaar van vorig jaar) en Tiesj Benoot (zijn ploeggenoot bij Lotto-Soudal). Hij kende Goolaerts niet persoonlijk. Wel heeft de Belg een goede band met Sean De Bie en Zico Waeytens, twee van Goolaerts' ploeggenoten bij Veranda's Willems-Crelan. „Ik ben vanochtend meteen naar ze toegegaan. Zij zaten helemaal kapot en dat is logisch. Meer dan ze even proberen te steunen, kun je dan niet doen." Veranda's Willems had na over leg met de familie van Goolaerts besloten om van start te gaan. Naast de acht deelnemers waren ook de andere renners aanwezig. Drievou dig wereldkampioen veldrijden Wout van Aert, in spijkerbroek en met zonnebril. Routinier Stijn De- volder, zich continu ontfermend over de ontroostbare mannen naast hem. Het publiek gaf hen een lang, warm applaus bij de teampresenta tie op de Grote Markt. Verwerken Ploegleider Michiel Elijzen had zijn mannen bij de teambespreking in de bus geen instructies gegeven. Hij had gezegd dat er geen goed of slecht zou zijn op deze dag. De één zou wellicht vol vuur voor de ont snapping willen gaan, de ander zou uren nodig hebben om enigszins in de koers te komen. Het zou niet uit maken. Ze waren hier om het onbe vattelijke te verwerken, ze waren hier voor'Goolie'. Voor de start hingen op de voor ste rij van het stilstaande peloton mannen als De Bie, Waeytens, Elias Van Breussegem en Huub Duijn minutenlang over hun stuur, elkaar af en toe in de schouders knijpend, in tranen. Dries De Bondt, vlak voor vertrek nog in een innige omhel zing met Devolder, was na de mi nuut stilte en de officiële start de eerste aanvaller van de dag. Het was Ik wil niet aan de risico's denken voor ik op de fiets stap. Ik weet dat iedereen het kan overkomen zijn manier om zijn overleden ploeggenoot te eren. Daarna barstte de koers los, een wedstrijd die traditiegetrouw de serie heuvelklassiekers inluidt. Als vanouds, eigenlijk, zonder rem. Zo als de renners in Leuven al hadden aangekondigd. Dylan Teuns, de uit eindelijke nummer zeven, vond de tragische dood 'verschrikkelijk', maar zei ook: „Ik ga het proberen niet te laten meespelen", aldus Teuns. Dat was ook de uitleg van Wel lens na de ingetogen huldiging. „Het klinkt superhard, maar ik heb het direct achter mij proberen te la ten", zei Wellens. „Ik wil niet aan de risico's denken, voordat ik op de fiets stap. De koers is heel gevaarlijk en natuurlijk probeer ik geen onno dige risico's te nemen, maar uitein delijk weet ik dat iedereen het kan overkomen. Daar wil ik niet over nadenken, hoe hard dat nu ook klinkt." donderdag 12 april 2018 WIELRENNEN De interna tionale wielerwedstrijd Ster ZLM Toer gaat dit jaar niet door. Het is de organisatie niet gelukt het etappen- schema bijtijds rond te krij gen. In 2019 moet de wed strijd wel weer worden ver reden, zo is het plan. De koers stond gepland voor 13 tot en met 17 juni. Vorig jaar schreef Dylan Groene- wegen twee etappes op zijn naam. AUTOSPORT De FIA stelt een onderzoek in naar de zogeheten 'wheelguns' in de Formule 1. Met dat elek trische gereedschap, be doeld om banden razend snel te verwisselen tijdens een pitstop, is in de afgelo pen twee grands prix veel misgegaan. Zondag nog reed Raïkkönen over het been van een monteur. WIELRENNEN Tom Du- moulin (foto) heeft maatre gelen genomen om een nieuw poepincident zoals vorig jaar in de Giro te voorkomen. Tegenover de NOS zei hij gisteren dat hij moeite heeft met een aan tal voedingsgroepen, zoals fructose en lactose. „In een appel zit bijvoorbeeld heel veel fructose. Dan kan ik beter een kiwi eten." TENNIS Houston (VSt). Mannen, eerste ronde: Kudla (VS) - Verdasco (Spa/5) 6-4 7-6, Johnson (VS/6) - Escobedo (VS) 3-6 7-6 6-2, Harri- son (VS/7) - Kecmanovic (Ser) 6-4 6-3, Sandgren (VS/8) - Kavcic (Slo) 6-2 6-2, Laaksonen (Zwi) - Brown (Dui) 6-4 6-3, Tiafoe (VS) - McDo nald (VS) 6-3 6-3, Zeballos (Arg) - Nishioka (Jap) 6-1 6-2, Fritz (VS) - Smyczek (VS) 6-7 6-2 7-6. WIELRENNEN Brabantse Pijl, mannen (201,9 km): 1. Wellens (Bel/Lot) 4.46.49,2. Colbrelli (Ita/Bhr) +0.05,3. Benoot (Bel/Lot) z.t., 4. Serry (Bel/Qst) z.t., 5. Tratnik (Slo/CCC) z.t., 6. Pasqua- lon (Ita/Wan) z.t., 7. Teuns (Bel/BMC) +0.07, 8. Duyn (Ned/VWi) z.t., 9. Sprengers (Bel/SpV) +0.12,10. Impey (ZAf/Mit) z.t. Vrouwen (136,8 km): 1. Bastianelli (Ita/Ale) 3.37.56,2. Kirchmann (Can/Sun) z.t., 3. Vos (Ned/Wao) z.t., 4. D'hoore (Bel/Mit) z.t., 5. Confalonieri (Ita/Vlc) z.t., 6. Leleivyte (Lit/Aro) z.t., 7. Druyts (Bel/Dtc) z.t., 8. Consonni (Ita/Vlc) z.t., 9. Van de Ree (Ned/Wao) z.t., 10. De Vuyst (Bel/Dtc) z.t.. Tim Wellens juicht niet als hij over de streep komt, maar steekt zijn vinger op naar Michael Goolaerts in de hemel, fotobelga Alleen een vinger richting de hemel Tim Weilens (26) won de Bra bantse Pijl, maar toonde geen uitbundige blijdschap. Het over lijden van Michael Goolaerts hing als een sluier over de wed strijd die traditiegetrouw de serie heuvelklassiekers inluidt. Pim Bijl Overijse -Tim Wellens (26) De ploeg van Michael Goolaerts, getooid met rouwbanden, voor de start in Leuven, fotosbelga,photonews

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25