êm 1 Een Dagje Wellness voor maar 5,95* ^)ee/ ll 24 9 s INTERVIEW GUUS HIDDINKJ Zuid-Korea, De Graafschap, Chelsea, PSV. Bij Guus Hiddink (71) liggen de hoogtepunten uit zijn loopbaan verankerd in zijn dagelijkse leven. Vanavond gaat de film Hoe Zuid-Korea Guus Hiddink veroverde in première. Zondag wacht de kraker PSV - Ajax. Guus Hiddink heeft net weer zijn vaste rondootje gespeeld op sport park Middenmeer van voetbalclub Zeeburgia, samen met Sjaak Swart, Freek de Jonge en een stel andere grijsharige jongens uit de hoofdstad. Een bont gezelschap van vrijbui ters, artiesten, oud-voetballers en marktkoopmannen dat twee keer per week - elke maandag en donderdag - samen een potje gaat voetballen. „Frank Lammers, de acteur, doet ook mee tegenwoordig", vertelt Hid dink. „Dat is wel zo prettig, want dan ben ik tenminste niet meer de enige PSV'er. Kunnen we de gefrustreerde opmerkingen van die Ajacieden een beetje samen opvangen." De maandagmiddagrondo staat in zekere zin symbool voor het leven dat Hiddink nu leidt, dik twee jaar na zijn laatste interimklus bij Chelsea, en bijna drie jaar na zijn pijnlijke ontslag als Oranje-bondscoach. De voormalige succescoach stapt meer dan ooit ontspannen door het leven, pendelend tussen Amsterdam en zijn huis in Zuid-Frankrijk, slechts af en toe de bal beroerend. „Mijn vrouw en ik doen nog vooral leuke dingen", al dus Hiddink. Bij De Graafschap helpt hij achter de schermen. Chelsea en eigenaar Roman Abramovitsj nodigen hem nog geregeld uit op Stamford Bridge. De Herdgang van PSV? Hiddink is er altijd welkom. Een verhaal apart is de fascine rende, onverwoestbare link met Zuid-Korea, het land waar hij in 2002 historie schreef door de halve finales van het WK te halen. Om de zoveel tijd wordt Hiddink er nog geëerd, ge ridderd of onderscheiden. Het pro gramma Andere Tijden Sport maakte een uitgebreide documentaire over de status van Hiddink in Zuid-Korea, een film die vanavond in première gaat op het Sportfilmfestival in Rot terdam. De titel, met een subtiele twist: Hoe Zuid-Korea Guus Hiddink veroverde. „Dat was ook mijn eerste reflex toen ze me vroegen", aldus Hiddink. „Daarom heb ik ook gelijk gezegd: vraag dan vooral andere mensen over onze tijd in Korea." „Dat kwam door een opmerking van mijzelf. Ik kreeg een vraag tijdens een bezoek en antwoordde: als jullie er nou in slagen om Noord- en Zuid- Korea samen te voegen tot één natio nale ploeg, dan wil ik er wel over na denken. Dat was een beetje prikke lend bedoeld." „Ja, dat vind ik wel. In Zuid-Korea is er een algemeen respect voor mensen die al wat ouder zijn, die iets hebben bereikt in het leven, of die gewoon >.<h De mensen in Zuid-Korea zijn heel loyaal. Dat is wel heel anders dan het cynisme datje in Nederland vaak treft •PC natuurlijk respect afdwingen als va der of als leidinggevende. De mensen zijn heel loyaal, heel trouw ook. Dat is wel heel anders dan het cynisme dat je in Nederland vaak treft, en in de meeste andere landen veel min der. Ja, daar heb ik wel moeite mee gehad. Kritiek is niet erg, maar wel met wat respect, graag. „Zeker, maar er zijn wel dwarsver banden. Dat we in Nederland voor een moeilijke periode stonden, was vóór het WK van 2014 al wel bekend. Maar omdat er in Brazilië zo goed was gepresteerd, was dat weer heel snel vergeten. Maar dan heb je ver volgens wel tijd en steun nodig om de boel om te bouwen. Dat gaat niet in één keer." „Er is nu gelukkig veel meer het besef dat we niet meer van topniveau zijn. Ronald is bij uitstek de man om als nog een nieuw fundament te leggen. Hij heeft er de ervaring en de stabili teit voor." „Laatst belde er een club uit China, daar heb ik geen trek meer in. Maar als er een voetbalbond zou vragen of ik mee wil helpen om bijvoorbeeld de trainersopleiding sturing te geven, dan zou dat best leuk zijn." „Ik ga wel naar Rusland, maar voor de televisie. Fox Sports Amerika heeft me uitgenodigd om de wedstrijden te analyseren." „Ik zit niet in het stadion, helaas. Maar ik ga het uiteraard volgen en mijn band met PSV is bekend, uiter aard hoop ik dat ze winnen. Als ik dan zie hoe Phillip Cocu met het be schikbare materiaal omgaat, en hoe hij daar het maximale uithaalt, dan vind ik dat heel erg knap. Het kunnen straks drie kampioenschappen wor den in vier jaar, bij zijn eerste klus als hoofdcoach. Dat zegt toch alles?" - Ga naar pzc.nl/krantsparen donderdag 12 april 2018 'Kritiek mag, maar wel wat respect, graag' 1 Sjoerd Mossou Amsterdam Is dat verhaal niet al veel vaker ver teld in de afgelopen pakweg vijf tien jaar? Vorig jaar wilden ze dat u weer bondscoach zou worden. De waardering die u daar krijgt, is dat een groot contrast met Neder land, in het bijzonder met uw laat ste periode als bondscoach? AGuus Hiddink, met zorgelijke blik in zijn laatste periode als bondscoach van Nederland. „Er is nu veel meer het besef dat we niet van topniveau zijn." FOTO PIM RAS -Guus Hiddink (71) Maar de context was bij Oranje toch onvergelijkbaar met die in Zuid-Korea destijds? Wordt dat nu onder Ronald Koe man anders? Ziet u uzelf nog ergens aan de slag gaan? Of is het definitief mooi ge weest? Is het WK nog een optie geweest? Er duikt links en rechts weieens een land op dat plots een bonds coach zoekt. En zondag als supporter naar Eind hoven, toch? Hoe werkt het? Ga naar pzc.nl/krantsoaren Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 2 juni 2018 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95* op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart. U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: 'SpaPuur fSpaWell ^ELYllUM 'SpacSense *VeluwseBron *zwaluwhoeve 'Thermen Boliday ^Hezemeer 'fepaU/eesp *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van 3,- p.p. JP Reserveringen kunnen gemaakt worden tot en met 31 augustus 2018 o.b.v. beschikbaarheid. Bekijk de algemene voorwaarden op de website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24