Ontslag van Fraser is een 22 'Dit had niemand zien aankomen' SXf Basketbal AIS PSV in eigen huis de titel pakt, dan wordt dat Ajax roept hard het feestje van PSV te willen verstoren. Maar de kampioenswedstrijd van de rivaal uit Eindhoven, waar altijd met dédain naar wordt gekeken, kan een vernedering voor de eeuwigheid worden. Kort Duel schorsing Van den Brom John van den Brom (foto) zit morgen niet op de bank van AZ in het uitduel bij Heracles. De AZ-trainer gaat akkoord met één duel schorsing van de KNVB omdat hij zich na het verlies tegen PSV (2-3) negatief uitliet over arbiter Kevin Blom. „Er is dit week einde één topduel. Ik begrijp niet dat we daar geen topscheidsrechter voor krijgen." Verdediger Ron Vlaar, die rood kreeg, is niet akkoord gegaan met de schorsing van één duel. Dat beroep dient vanavond in Zeist. Guardiola op het matje ManCity-coach Pep Guardiola moet op 31 mei voor de tuchtcommissie van de UEFA verschijnen. De Spaanse coach wond zich in de mislukte thuiswedstrijd in de kwartfina les van de Champions League tegen Liver- pool (1-2) op over het optreden van scheids rechter Antonio Mateu Lahoz. Volgens de bond op onbehoorlijke wijze. Daarbij hield Guardiola zich niet aan de regels die gelden als je naar de tribune wordt verwezen. UCI: Besluit Froome na Giro Chris Froome (foto) lijkt in mei van start te kunnen in de Ronde van Italië. De UCI liet gisteren weten voor die tijd geen besluit te verwachten over de van doping verdachte Britse renner. Voor de start van de Ronde van Frankrijk waarschijnlijk wel. Froome zelf blijft volhouden dat hij het verboden middel tegen astma gebruikte. Flitsen Quote van de dag Rakut# Darts Voetbal Er waren zelfs speciale jubileum shirts ontworpen voor Ajax - FC Twente op 19 maart 2000. Ajax vierde die dag de honderdste ver jaardag. Invaller Wamberto ver dronk bijna in het te grote, klassieke sportbroekje. De wedstrijd moest een feestje worden, maar werd uit eindelijk in een heel ander perspec tief historisch. FC Twente won met 0-1 door een kopbal van Jan Venne- goor of Hesselink. Uit een corner van, jawel, Erik ten Hag. De huidige trainer van Ajax, die moet voorko men dat PSV-Ajax zondag een smet op de geschiedenis van Ajax wordt. Frank Verlaat (50) was erbij in 2000. Vanaf de reservebank zag hij zijn ploeggenoten worstelen, het publiek morren. „Het was toen geen finale of zo, maar het jubileum was groots aangepakt", weet de oud-Ajacied. „Van die momenten dat je beseft: dit gaat de geschiede nis in. En dan gaat het dus fout. Een vernedering? Nou, het was in elk geval heel frustrerend. Het was toen niet alleen die wedstrijd. Heel het seizoen was een drama. We werden vijfde, trainer Jan Wouters werd ontslagen. Die wedstrijd te gen FC Twente was symbolisch." Ajax is de meest succesvolle club van het land. Maar in de prijzenkast ligt een dikke laag stof. Toch straalt alles in Amsterdam nog uit dat de club alleenheerser is. De supporters Nu gaat het direct om de landstitel. Dan is verliezen pijnlijker, krijg je wel een tikje van hebben er zelfs hun lijfspreuk van gemaakt. 'Wij zijn Ajax, wij zijn de beste'. Juist die club ondergaat zon dag misschien wel een pijnlijke te rechtwijzing. Tegen PSV nog wel, de provinciale club waar nog altijd met dédain op wordt neergekeken. Verlaat: „Vreselijk man, als je zo'n feest van de tegenstander moet meemaken. Ik zit even aan een mo gelijk laatste kwartier te denken als PSV voorstaat. Dan gaat zo'n sta dion onophoudelijk hossen en sta je daar op het veld. Dat wil je niet meemaken, hoor. Dit is nog wel een tikje erger dan de wedstrijd die wij toen speelden tegen FC Twente." Bij Ajax is er in de historie vaak Henk Fraser zelf is allerminst ver baasd over zijn ontslag bij Vitesse. De coach wist zaterdagavond na het verlies bij NAC (1-0) met de aan kondiging van het crisisberaad bij de Arnhemse club al dat de breuk aanstaande was. „Daarom heb ik maandagavond op Papendal ook mijn spullen gepakt. Ik ben niet gek. Iedereen zag dit van mijlenver aankomen", zegt Fraser. „De han delingen van de beleidsbepalers waren voor mij alleszeggend. De re sultaten waren ook niet goed. Ze hebben zo een wapen gekregen. Als je als speler niet presteert, kan je ge wisseld worden. Vallen de presta ties weg en je bent de trainer, dan is er een gerede kans op ontslag. Dat is mij nu overkomen." Fraser (51) nam gisterochtend af scheid van de spelersgroep van Vi tesse. In zijn kielzog toonde assis tent Aleksandar Rankovic (39) zich solidair. Fraser had de klus bij Vitesse graag afgemaakt. Hij was ervan overtuigd met deze groep de play- offs te halen. „Of ik het ontslag dan terecht vind? Er zijn altijd argu menten voor en tegen. De club heeft een keuze gemaakt. Dat kan op basis van de resultaten. Ik kan ook een andere kant belichten. Maar die tellen in de discussie niet." Fraser sprak bij zijn afscheid de spelersgroep nog toe. „Ik heb ver teld dat het voor mij hier eindigt. Maar zij moeten de play-offs halen én gewoon winnen. De groep moet zich om mij geen zorgen maken. Ik heb alle zaken netjes afgehandeld met de club." Wint Vitesse de play- offs, dan deelt hij mee in de bonus. Ik ben niet gek, zag dit mijlenver aankomen. Daarom pakte ik maandag al mijn spullen op Papendal donderdag 12 april 2018 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Mike Teunissen mag na Parijs-Roubaix ook meedoen aan de Amstel Gold Race. De 25-jarige renner van Sunweb is voor de klas sieker van zondag aangewezen als vervan ger van de Duitser Lennard Kamna. Rémy Di Grégorio is in maart tijdens Pa- rijs-Nice betrapt op doping. De 32-jarige ren ner uit de ploeg Melko Marseille Provence KTM is door de UCI voorlopig geschorst, hij mag nog contra-expertise aanvragen. In 2012, destrijds in dienst van Cofidis, was hij ook verdachte. Toen werd hij vrijgesproken. Barcelona-speler Andrés Iniesta reageerde geschokt op het verlies bij AS Roma (0-3) en de uitschakeling in de Champions League. Het heenduel werd met 4-1 gewonnen. i 'Vreselijk man, zo'n feest' Het Groningse Donar heeft de eerste wed strijd in de halve finales van de FIBA Europa Cup verloren. Het Italiaanse Reyer Venezia benutte het thuisvoordeel: 82-72. De re turn is vol gende week donderdag. De 10de speel ronde in de Premier League begint vanavond met een langdurig applaus voor de vorige week plotseling over leden Britse dartsheld Eric Bristow (60, foto). '3 Het Griekse Panathinaikos heeft 3 punten in mindering gekregen omdat het een schuld heeft van 500.000 euro aan de Duitse verdedi ger Jens Wemmer. O fi. <0 Daniël Dwarswaard Amsterdam -Nourdin Boukhari (37) David Neres wordt in de eerste ont moeting tus sen Ajax en PSV dit sei zoen in de tang genomen. De Amster dammers won nen met 3-0 en klampen zich vast aan de gedachte dat ze nog geen topper verloren. Vitesse heeft coach Henk Fraser gisteren ontslagen. Aanleiding zijn de tegenvallende resultaten. Assistent-trainer Edward Sturing maakt het seizoen af. Lex Lammers Arnhem -Henk Fraser (51)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22