0 Leert twitterende Trump Syrië een lesje, of ontketent hij een oorlog? Lekker alleen Volgende zomer start project Lichaam vermiste visser gevonden Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Walcheren Uit Thuis Christof van der Ven Lang niet alle jongeren hebben trek om zich maandenlang vrij willig tegen een kleine vergoe ding in te zetten voor de samenle ving. Ongeveer de helft van alle jongeren tussen de 15 en 25 jaar zet zich wel eens als vrijwilliger in. Maar dat is nog wat anders dan een 'diensttijd', daar ziet een groot deel van de jeugd niet veel brood in. Toch gaat de maatschappelijke diensttijd volgend jaar zomer al van start, blijkt vandaag uit een brief van staatssecretaris Paul Blokhuis. Na gesprekken met honderden jongeren begin dit jaar luidt de conclusie: „Lang niet ie dereen is gemotiveerd om deel te nemen. Het is voor jongeren nog onduidelijk wat het betekent. Zij maken zich zorgen over prestatie- druk en zeggen dat er al veel speelt in hun leven." Als er een diensttijd komt, dan moet die volgens de geraad pleegde jongeren flexibel zijn, aansluiten bij hun interesses, leer zaam zijn en erkenning opleve ren. De staatssecretaris ziet het als een 'hele mooie uitdaging' om jongeren over de streep te trekken, vertelt hij. „Ze zijn heel eerlijk en hebben zoiets van: 'Wat is dit!' Maar tegelijk wil de jeugd massaal meedenken over hoe je zo'n peri ode kan inrichten. Dat heeft me verrast. Zij hebben ook de leiding bij de uitwerking." Het idee van maatschappelijke diensttijd staat in het regeerak koord. Vanaf vandaag kunnen or ganisaties met een goed idee zich inschrijven voor financiële onder steuning bij oefenprojecten. Daarin kunnen jongeren vanaf deze zomer actief zijn. Hiervoor is dit jaar 25 miljoen euro vrijge maakt. De jeugd wil massaal meedenken over hoe je zo'n periode moet inrichten Concreet moet de jeugd straks kunnen deelnemen aan allerlei soorten dienstverlening: of het nu gaat om een bestuursfunctie bij een voetbalclub, senioren begelei den in een tehuis of helpen bij het plaatselijke poppodium. De christelijke partijen CDA en Christenunie zijn groot voorstan der van de maatschappelijke diensttijd. Ze kregen hun parade paardje, dat jongeren meer moet betrekken bij de samenleving, vo rig jaar in het regeerakkoord. De liberale regeringsfracties wilden echter niet aan een verplichting. ARNEMUIDEN De politie heeft gistermiddag bij Neeltje Jans het stoffelijk overschot gevonden van een sinds 28 januari ver miste visser uit Arnemuiden. Dat heeft de politie gisteravond bekend gemaakt. De 58-jarige man uit Arnemuiden werd zon dag 28 januari als vermist opge geven. Zijn auto werd bij De Punt in Burgh-Haamstede ge vonden. Er is dagenlang naar de man gezocht. NOG 2 DAGEN innKii h Met exclusieve uitgaven, gesigneerde edities, dagaanbiedingen en bijzondere auteursoptredens. Nieuwsmedia Sara Vernimmen uit Dendermonde is improvement engineer bij DOW in Terneuzen. Een vrouw in een technisch beroep. Zijn er veel meer zoals zij? Gisteren was het landelijk Girlsday en ook in Zeeland maakten tientallen meiden kennis met bedrijven en opleidingen in de techniek en iet. »P4 Jeugd ziet weinig in sociale diensttijd Het kabinet neemt een jaar de tijd om de jeugd toch warm te maken voor de maatschappe lijke diensttijd. Het gaat om een project uit het regeerakkoord. Edwin van der Aa Den Haag Staatssecretaris Paul Blokhuis »P10 n voor een volledig overzicht van alle acties en activiteiten of vraag er naar bij een boekhandel bij u in de buurt. Ga naar donderdag 12 april 2018 Van tijd tot tijd zon, kans op enkele 19°C buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1