Jongetje komt om bij brand in woonwagen Maleisië EUWS 11 Langstzittende kandidaat in 'Blokken' De Groningse student Jan van Soeren (23) mag zich sinds dinsdag de beste Nederlandse deelnemer van het populaire Vlaamse spelprogramma Blokken noemen. Jan hield het zeven afleveringen vol; iets dat hij vooral zelf niet had verwacht. HpjH oen ik de eerste afle- vering had overleefd, I was ik eigenlijk al te- Hl vreden", zegt Jan van Soeren enthousiast vanuit zijn studentenkamer in Groningen. In Blokken, dat sinds 1994 vlak voor het Vlaamse Journaal wordt uitgezonden, nemen twee kandi daten het tegen elkaar op in een algemene kennisquiz en spelen ze tussendoor een blokkenspelle tje dat gebaseerd is op het compu terspel Tetris. Hij had ook een dosis mazzel, zegt hij. „Als Nederlander is het maar afwachten of er veel vragen over België inzitten die niet te weten zijn voor Nederlanders. En je blijft afhankelijk van tegen wie je het spelletje speelt." Jan schreef zich in als kandidaat omdat hij rond 18.30 uur op zijn bank met een bord op schoot graag naar die Belgische 'hart stikke leuke' show kijkt. Voor de bachelorstudent aan de Academi sche pabo is Blokken een 'gemak kelijk concept' en riep hij nogal eens dat hij daar aan mee wilde doen. Nadat hij werd uitgenodigd voor een selectiedag in Vilvoorde, zat hij erbij, en bleek hij er hart stikke goed in. „Het ging maar door. Maar ik heb ook veel geluk gehad", vertelt hij nuchter. „Ik heb veel bonusrijen gemaakt voor 50 punten. Dat werkt op dat mo ment erg in je voordeel." Al snel stond Jan bekend als de Nederlander die onverslaanbaar leek. „Toen bekend werd dat het om een Groninger ging die al vijf keer gewonnen had, vonden ze dat bijzonder. Het was wel inti miderend voor ze." Het Vlaams was soms lastig te volgen, moet hij erkennen. „De presentator Ben Crabbé spreekt heel verstaanbaar. Maar als een kandidaat uit een bepaalde regio, zoals West-Vlaanderen, kwam, dan is het toch flink anders dan we in Nederland gewend zijn. Dan moest ik beter luisteren om te horen wat er echt gezegd werd. Toen er in Gents dialect gevraagd werd naar een Vlaamse provin ciehoofdstad meende ik dat het Frans was." Om na te genieten van zijn avontuur keek Jan alles terug met ondertiteling. In een aantal geval len viel toen pas het kwartje. Het prijzengeld van 6.000 euro, een kostbare Oled tv en een smartphone kan Jan maar wat goed gebruiken. Wat met hij met het geld gaat doen, is overduide lijk. „Ik krijg geen studiefinancie ring meer, dus het gaat in mijn studie. En ik kan er ook nog leuk van op vakantie." De verslagenheid op het woonwa genkamp was enorm. Met het ver lies van een van hun kinderen is 'voor de ouders het ergst denkbare scenario waarheid geworden', zei burgemeester Ahmed Marcouch, die 's middags zijn medeleven kwam betuigen. „Mijn gedachten zijn vooral bij hen, bij de andere kinderen, de overige familieleden en ook bij de medewerkers van de hulpdiensten. Ook op hen heeft HVier andere gezinsleden konden hetchaletjewel op tijd verlaten deze gebeurtenis een enorme im pact. De stad leeft met hen mee." De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De vader en de moe der en de dochter die de woonwa gen op tijd wisten te verlaten, zijn onderzocht in een ambulance om dat ze rook hadden ingeademd. Het drama voltrok zich rond 8 uur in de ochtend. Vier andere gezins leden konden op tijd uit het bran dende chalet komen, maar op straat kwamen ze er achter dat hun zoon toch nog binnen was. De vader van het jongetje heeft nog geprobeerd het kind te redden, maar het vuur was al te heet en de rook te hevig. Ook de brandweer kon niets meer voor het jongetje betekenen. Toen de eerste wagen arriveerde, stond het chalet vanbinnen al vol ledig in brand. Omwonenden zijn vanwege het gevaar dat de brand zou overslaan, uit hun huis ge haald. volgende keer weer! www.dejongintra.nl/maleisië donderdag 12 april 2018 Groningse Jan koning van Vlaams televisiespelletje Suzanne Borgdorff Groningen Jan van Soeren sleepte 6.000 euro, een tv en een smartphone in de wacht. GO De brandweer in actie bij de heftige brand bij een woonwagen kamp aan de Ingenieur Molsweg in Arnhem, fotoanp Bij een brand op een Arnhems woonwagenkamp is gistermor gen een jongetje van 5 jaar oud omgekomen. Ook twee honden en een kat hebben het vuur niet overleefd. Raymond Boere Arnhem Student Jan van Soeren bleek heel goed te zijn in Blokken. vanaf 1099 vanaf 1185 vanaf 2307' Verre reizen Steden reizen Autoreizen Vliegreizen Busreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom excl. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en €2,50 Calamiteitenfonds Klassiek Maleisië 16-daagse privé rondreis (incl. gids/chauffeur) reiscode: vqmy701 Het mooiste van Maleisië 12-daagse autorondreis (zelf rijden) reiscode: vqmy802

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11