Werkdruk wordt kamerleden te veel Starters maken geen schijn van kans meer door prijsexplosie Geld Goed Huisjes delen om je vakantie terug te verdienen SGP'er Elbert Dijkgraaf verlaat Kamer om huwelijkte redden »pu Of ze ook een wielewaal gezien hebben, is niet bekend. Maar de leerlingen van basisschool de Kirreweie uit Burgh-Haamstede speurden gisteren wel het landschap bij Koudekerke af naar vogels. Het was de landelijke buitenlesdag en Zeeland is topscorer wat deelname betreft.l zeeland5 De huizenprijzen liggen inmiddels zo hoog, dat kopers noodgedwon gen uitwijken naar de randge meenten. Starters komen er hele maal niet meer aan te pas op de koopmarkt, aldus de Vereniging Ei gen Huis. Teleurgestelde Amsterdamse huizenkopers zoeken hun heil in middels in gemeenten als Edam- Volendam en Haarlemmermeer. In Edam-Volendam steeg het aantal hypotheken vorig jaar bijvoorbeeld met 21 procent, aldus De Hypothe ken In de gemeente Zuidpias, onder de rook van Rotterdam, werden vo rig jaar 92 procent meer hypothe ken afgesloten. Ook in Utrecht is sprake van een overspannen huizenmarkt. In De Bilt is sprake van een sterke groei: er werden 63 procent meer hypo theken afgesloten dan in 2016 en het gemiddeld hypotheekbedrag nam met 19 procent toe. Volgens cijfers van het Kadaster wisselden in februari in heel Nederland zo'n 16.000 woningen van eigenaar. Dat is ruim 9 procent minder dan een jaar eerder. In januari was het aantal Belangrijke oorzaak is een schrijnend gebrek aan nieuwbouwhuizen transacties al met 3,1 procent ge daald. Een belangrijke oorzaak van de 'verstopping' op de woning markt is een schrijnend gebrek aan nieuwbouwwoningen, aldus de hoogleraren Peter Boelhouwer (TU Delft) en Edwin Buitelaar (Univer siteit Utrecht). Momenteel worden tussen de 40.000 en 60.000 nieuwe woningen per jaar gebouwd, zegt Boelhouwer: „In plaats van de 80.000 die nodig zijn. Dat betekent dat het tekort van 200.000 huizen dat er al is, nog verder zal oplopen." Rabobank en het Economisch Bureau van ABN Amro voorzien dit jaar een gemiddelde stijging van de huizenprijzen met nog eens 8 pro cent. De Vereniging Eigen Huis maakt zich grote zorgen over het grote te kort aan nieuwbouwwoningen, de prijsontwikkeling en de tweede ling op de woningmarkt. Starters die geen spaargeld en/of vermo gende ouders hebben, grijpen per definitie naast een koopwoning, al dus de VEH. „Door de almaar stij gende huizenprijzen maken zij geen schijn van kans meer", weet woordvoerder Hans André de La Porte. „Een grote groep komt nu helemaal niet meer aan een huis." »P16 Nieuwsmedia Woningmarkt in stad oververhit In Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht dreigt de koop woningmarkt volledig 'op slot te gaan'. Natasja de Groot Peet Vogels Rotterdam —Hoogleraren Boelhouwer en Buitelaar Zon en buien wisselen elkaar af pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1