Nog veel vragen over gemeentelijke vuurwerkverboden ÖZCAN AKYOL WEES ER SNEL BIJ Midde llandse 088 - 70 70 600 6 v.a. 899 nu v.a. 8 dagen per 4* AAS Sovereign Column y @ÖzcanAkyol Het vrolijkste nieuws kwam gisteren uit Friesland. Daar had de provincie bedacht om een stukje asfalt tussen Stiens en Leeuwarden een deel van het Friese volkslied te laten 'zingen', op het moment dat voertuigen over de ribbelpatronen rijden. Ik dacht eerst aan een satirisch krantenbericht, maar toen vond ik een filmpje op YouTube, waar we dankzij Persbureau Noord Neder land ruim vier minuten, zonder commentaar of andere vormen van ruis, kunnen genieten van het ellendige geluid dat omwonenden de hele dag moeten horen. Want dat is het sentiment: de buurt is boos, spreekt van een 'psychische marteling' en iemand anders zegt dat het 'vuvuzelage- jank' hem 'knettergek' maakt. Hoewel een woordvoerder van de provincie de klagers begrijpt, baalt hij toch ook wel een beetje, want het idee van een zingende auto weg, een noviteit, sloot toch bij zonder goed aan bij Leeuwarden als Culturele Hoofdstad. Maar dan komt de grootste grap: het hele initiatief, inclusief het weghalen van het ritmische asfalt, kost 80.000 euro gemeen schapsgeld. Ik durf te stellen dat subsidies in het verleden beter zijn besteed. Veel mensen hekelen de wijze waarop de centen over de balk worden gesmeten, terwijl er echt wel iets creatievers verzonnen had kun- nen worden. gekte tot dit soort capriolen kan leiden, is alleen maar een indicatie in wat voor lekker land we leven. Elders moeten ze rennen voor gif gasaanvallen, om maar wat te noe men. Het is daarom te hopen dat de boze Friezen genadig zullen zijn voor de organisatie en alle andere betrokkenen bij het initiatief. Gis teren kon de gedupeerde van de provincie, Sietske Poepjes, tijdens de feestelijke opening louter reke nen op boze blikken. En op sociale media zijn de reacties van honder den mensen ook al niet mals. Dat zingende asfalt gaat er kortom uit. Het chauvinisme van de Friezen kent godzijdank ook zijn grenzen. Maar laten we niet boos zijn. Dat is nergens voor no dig. Benijdenswaardig is een natie die haar wegen een regionaal volkslied kan laten zingen. Deze welvaartsgekte is een indicatie in wat voor lekker land we leven „Anders krijg je de gekke situatie dat mensen een paar meter over de gemeentegrens in Rijswijk wel mogen knallen en hier niet", zegt haar woordvoerder. Ook met het oog op duidelijkheid naar de bur ger en 'slagvaardige' handhaving zou lokale regulering geen werk bare optie zijn, aldus de grote ste den verenigd in de G4. Het kabinet onderzoekt of het mogelijk kan maken dat gemeen ten in de toekomst al het vuur werk binnen hun grenzen kun nen verbieden. De VNG gaat vooralsnog uit van de regel dat vuurwerk met oud en nieuw in beginsel mag. De koepel van gemeenten raadde lo kale bestuurders eerder al aan om vuurwerkvrije zones 'niet te ruim' te trekken, omdat ze anders de huidige regels overschrijden. Minister Grapperhaus liet recent aan de Kamer weten dat besluit vorming over de landelijke aan pak eind mei zal zijn afgerond. Het kabinet vindt het belangrijk om maatregelen te nemen die lei den 'tot een substantiële daling van letsel en overlast door vuur werk', aldus de minister. De discussie over consumen tenvuurwerk kwam in een stroomversnelling toen de On derzoeksraad voor Veiligheid in december 2017 aanbeval om ris- i VNG gaat ervan uit dat vuurwerk met oud en nieuw mag kant vuurwerk, zoals vuurpijlen en knalvuurwerk, te verbieden. Vuurpijlen veroorzaken vol gens de Onderzoeksraad elk jaar veel letsel doordat ze uit de hand worden afgeschoten, op omstan ders worden gericht of uit flessen worden afgestoken die makkelijk omvallen. Knalvuurwerk zorgt voor veel overlast en nodigt uit tot roekeloos gedrag, zoals het gooien naar omstanders en hulpverle ners, zo oordeelt de Onderzoeks raad voor Veiligheid. Akkoord. van deze kneute rige mis ser. Dat wel- 'y vaarts- v.a. 599 v.a. 599 v.a. 599 v.a. 599 v.a. 989 v.a. 859 v.a. 799 v.a. 779 Vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven Alle maaltijden en drankjes Vele faciliteiten aan boord Prachtige route met o.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livorno Kijk voor méér cruises op onze website JAAR reizen dinsdag 10 april 2018 Zinnend asfalt Pauline Krikke, burgemeester van Den Haag, is geen voor stander van een gemeentelijk verbod op het afsteken van vuurwerk. Ze wil een lande lijke regeling. Edwin van der Aa Tobias den Hartog Den Haag Aan de andere kant werd ik ook wel ontzet tend blij Al 1 Indusive Cruise! H April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November Toeslag buitenhut v.a. €60 VERTREK AMS VERTREK EIN stipreizen.nl/crpsob stipreizen.nl/crpseb Villefranche-sur- Sè 599/ Echt een topreis voor een topprijsl Boek nu deze All Indusive 8-daagse 4-sterren cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van april t/m november. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: I nu bij ons v.a.slechts €599! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign. Q Aan boord hoeft u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een ^^verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Dit wilt u niet missen! Civitavecchia Barcelona Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6