II Nieuwe theetuin bij Oud-Vossemeer ÏGHaUBERKmBMMEmm lRUNDERMRP^mmmWDENMGÊUBIEFmtë® warkenshmshSMï KIPKARBONADE m 1!5 i 1 mWDENBMSiWiiï^MÜ 7 WETHOUDERS HOOGTEPUNTEN Was het hun droombaan? Ja en nee. Je kunt vaak het verschil maken. Hebt veel contacten. Maar het vraagt ook offers. Toch kijken wethouders Conny M iermans en Ad Schenk met veel plezier terug op de afgelopen jaren. i/Ts Het lijken de laatste lood jes voor hun pensioen, maar schijn bedriegt. Morgen is weliswaar de afscheidsreceptie van Conny Miermans, en volgende week die van Ad Schenk, maar weg zijn ze nog niet. De nieuwe wethouders worden pas op 17 mei geïnstalleerd en dus moeten de twee vertrek kers noodgedwongen nog een paar weken door. „Ja, dat was even schakelen voor mij, maar ook voor Conny", zegt Ad Schenk. „Vijf april zou mijn laatste dag zijn en 6 april is mijn vrouw jarig. Ik zou voor het eerst op haar verjaardag thuis zijn." Het is niet anders, constateren Mier mans en Schenk. Het tekent hun betrokkenheid. Bij een afscheid hoort terugkij ken. „De fusie van het Havenbe drijf is voor mij een hoogtepunt. Daar zijn we lang mee bezig ge weest", zegt Schenk. „En ik ben ook heel trots dat we financieel ge zond zijn." Maar ook op het opknappen van het centrum van Kwadendamme en de complete renovatie van het dorpshuis Driewegen is hij trots. Miermans had de portefeuille Zorg. Dat het gelukt is om samen met de andere gemeenten de over gang van de zorg van het Rijk naar de gemeente in goede banen te lei den maakt haar blij. „Het is hier best goed geregeld", zegt ze. „Ik hoor heel weinig klachten." Dat ook de duurzaamheid volop in de aandacht staat maakt haar trots. „Dat leefde acht jaar geleden nog niet zo." Beide wethouders zaten vol am bitie toen ze begonnen aan dit avontuur. „Mijn drijfveer was er Je moet op je netvlies houden voor wie je het doet voor zorgen dat mensen zo goed mogelijk kunnen wonen en leven in Borsele", zegt Miermans. „Voor mij hetzelfde", zegt Schenk. „Leef baarheid vind ik heel belangrijk." „Je moet op je netvlies houden voor wie je het doet", zegt Mier mans. „Ik denk dat we veel tot stand hebben gebracht", zegt Schenk. „Niet alleen met dorps huizen, maar ook het traject Bor sele 2030." Beide wethouders kijken met plezier terug op de onderlinge sa menwerking. Er werden wel eens discussies gevoerd tijdens de col legevergadering, maar elkaar voor het blok zetten past niet in de cul tuur. „We delen vooraf al veel met elkaar", zegt Schenk. „Je neemt el kaar mee in het proces." „Als je iets wilt weten of je hebt vragen, loop je even bij elkaar naar binnen", zegt Miermans. „Er heerst een hele open cultuur", zeggen beide wet houders. Als de sleutel van het gemeente- huis op 17 mei dan echt kan wor den ingeleverd, wat dan? „Dat is op een donderdag", zegt Miermans. „En vrijdag is mijn beeldhouwdag, dus... En daarna ga ik de achter stand in de tuin wegwerken." Schenk denkt een paar seconden na. „Misschien is de dag erna wel een hele mooie dag om er samen met mijn vrouw op uit te trek ken." Beiden zien er naar uit om het wat rustiger aan te doen. „Ik denk dat het een prettige leegte is", zegt Miermans. Maar stilzitten zullen ze niet. Er hebben zich al heel wat clubs gemeld. „En we gaan nieuwe raadsleden coachen." Lian Duine uit Oud-Vossemeer wil aan de Kromme Dreef 2 in die plaats een theetuin beginnen: De Hikkepolder. Ze springt daarmee in het gat dat Patricia Hartman achterlaat, die vanwege een ver huizing stopt met haar theetuin aan de Hiksedijk. Duine heeft haar plan voorgelegd aan de gemeente. Ze hoopt op 1 juni te kunnen beginnen, zodat ze nog een groot deel van het zomer seizoen open kan zijn. „Er komen hier veel toeristen, wandelaars en fietsers voorbij", legt ze uit. „Toen ik hoorde dat Patricia met De Weele zou stoppen, leek het me leuk om zelf te beginnen. Ik wil het wel kleinschalig houden, met vijf tafeltjes. Vanwege mijn werk ernaast ga ik op woensdag en in het weekend open." Voor de rest van de week is het nog even af wachten. „Kijken hoe het loopt en of ik het zelf leuk vind." Hartman is verheugd. „Mensen gingen het net vinden. Daarom was ik blij dat Lian met dit plan op de proppen kwam. Zelf verhuis ik naar Oud-Vossemeer en begin daar een theewinkel. Lian neemt de thee van mij af. Dat is toch leuk!" 15 liO A 4KG 10T"f bkker efr^awJtrè m GOES I KIJK OP MAROSGOES.NL OF ZEELANDBARBECUE.NL dinsdag 10 april 2018 Afscheid nadert na veel mooie jaren Melita Lanting Heinkenszand Conny Miermans vertrekt na acht jaar als wethouder in Borsele. Ad - Conny Miermans (PvdA) Schenk was er zes jaar wethouder. FOTO MECHTELD JANSEN Michiel Bouwman Oud-Vossemeer BESTEL VIA INTERNET MET MOGELIJKHEID TOT BEZORGING Reclames geldig t/m zaterdag I Groothandelskorting 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden I Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55