II krantenbezorgen.nl Lokale ritrijder dagbladen gezocht op Schouwen-Duiveland 7 Buurten mnn ra A m-r .flflniBh Meer informatie? Mail naar: peter.van.saane@persgroep.nl Het begon met opvang voor oude mannen. Later werd de HBS gebouwd. Die maakte plaats voor een seniorenwooncomplex. Jong en oud wisselen van plek in de Manhuisstraat. Gezocht vroege vogels voor het bezorgen van o.a. PZC, de Volkskrant en AD Verdienste, incl, km verg, 900,- per 4 weken 6 dagen per week van 04.30 tot 07.00 uur Gratis de kant lezen In bezit van een auto Minimumleeftijd 18 jaar De contrasten vallen op: een jong gezin in een historisch huis en ouderen in het vrij nieuwe complex De Veste met 39 appartementen. Het blijkt in de praktijk goed te mat chen. Al waren er in 1992 wel pro testen tegen het ontwerp. Bewo ners aan de overkant vonden het te hoog en te lelijk. „Maar wij wilden hier graag komen wonen", laten Stoffel (98) en Tine (92) Boot-van Oostveen weten. Ze zijn blij met hun woning op nummer 8 aan de straatkant en dus met eigen voordeur en terrasje aan de achterkant. De toegang tot de woningen op de tweede en derde verdieping gaat via de hoofdingang van De Veste wat verderop in de straat. „Volgens Frits Wansink hier tegenover blijkt het achteraf toch wel mee te vallen met gemis aan zonlicht, dankzij de puntdaken", zegt Stof fel. Hij deelt de liefde voor bloe men en groen met zijn overbuur man, die destijds werkzaam was bij de gemeentelijke plantsoenen dienst. Stoffel zelf blikt terug op een mooie loopbaan als bloem- sierkunstenaar in Amstelveen. Penningen aan de muur getuigen van de waardering voor de fraaie bloemstukken die hij voor het Ko ninklijk Huis creëerde. Na zijn Pluspunten Hij pendelt dagelijks als docent Elektrotechniek naar Edudelta in Sommelsdijk en Pam werkt 24 uur per week als projectleider bij Kun steducatie Walcheren. „Ik ben ab soluut geen stadsmens en we wo nen hier fijn", zegt Leo. Een woonkeuken, een tuin, een grote schuur, een achteruitgang, een bo venverdieping met drie slaapka mers en een badkamer gelden als pluspunten. Pam: „En deze straat is fijn, met leuke contacten met de buren en met de mensen in De Veste. Een bewoonster daar laat soms vanaf haar balkon via een mandje aan een touw knuffels voor de kinderen zakken." pensionering in 1984 wilde Stoffel terug naar zijn geboortestreek. Tine was liever in Amstelveen ge bleven, had het aanvankelijk ook Een bewoonster laat soms vanaf haar balkon een mandje met knuffels zakken niet zo naar haar zin in de Mast gatstraat, maar heeft in de Man huisstraat haar draai gevonden. „Het is een mooie straat, lekker in de stad en gezellig ook dat er vaak mensen voorbij komen", zegt Tine. Met wat hulp in de huishou ding lukt het nog zelfstandig te wonen. „Jammer dat de Spar is verdwenen, maar Stoffel wandelt nog graag naar AH voor wat bood schappen." Stoffel bezoekt ook elke doorde weekse ochtend het koffie-uurtje in de Garnizoenszaal van De Veste. Hij was 17 jaar voorzitter van de bewonerscommissie, maar die taak rust nu op de schouders van Joop van Loo. Tine gaat alleen op maandag mee, want zij heeft tenslotte nog meer te doen. Voor Leo (35) en Pam(3i) Verbeek-Blik man stond het als een paal boven water dat zij na hun studietijd in Utrecht naar Zeeland zouden te rugkeren. „De Stadhuistoren was voor mij als kind al een boegbeeld en nu zie ik die gelukkig weer", zegt Pam. Zij woonden eerst op een flat in de Plevierstraat, maar hun kinderwens motiveerde hen in 2013 tot de koop van Manhuis straat 19. Het gezin is uitgebreid met zoon Gijs van vier en dochter Suus van anderhalfjaar oud. „We hebben een vast ritme: altijd druk", zegt Leo. dinsdag 10 april 2018 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE MAN HUISSTRAAT ZIERIKZEE. Jong en oud gedijen in de Zierikzeese Manhuisstraat Ali Pankow Stoffel en Tine Boot, in De Veste. Leo en Pam Verbeek met Gijs (links) en Suus. fotos dirk jan gjeltema - Pam Verbeek-Blikman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52