!l Twee families wisselen van leven, huis en inkomen 12 ZE Twee gezinnen uit Etten-Leur en Hoeven doen mee aan SBS- programma 'Steenrijk, Straatarm'. r .zv Twee families wisselen voor een week van leven, huis en inkomen. De één heeft weinig te besteden, de ander veel. Dat is het concept van het SBS-programma Steenrijk, Straatarm. Aanstaande dinsdag zijn twee gezinnen uit Etten-Leur en Hoeven te zien. Het arme gezin bestaat uit Ma- rio, Jessica, Dylano en Giovanni en heeft 6o euro per week te beste den. Het rijke gezin bestaat uit Ro nald, Christianne, Laurits en Seve- rine en heeft 1.500 euro per week. Maakt geld gelukkig? Dat is de vraag die centraal staat in het tele visieprogramma. Mario van Put: „Geld maakt het leven wel gemak kelijker. Het is handig als je het hebt, maar ik ben ook wel een ge lukkig man. Ik heb liefde en liefde is niet te koop. Dat is het belang rijkste wat er is. Geld is slechts een bijzaak." Hoewel Ronald een to taal ander leven heeft dan Mario, denkt hij er precies hetzelfde over. „Geluk zit niet in geld, maar in kleine dingen." Mario gaf zijn gezin in eerste in stantie op als verrassing voor zijn vrouw en kinderen. „Het is verve lend om altijd 'nee' te moeten ver kopen aan de kinderen. We dach ten: we proberen het gewoon, we doen gewoon mee." En daar heeft hij absoluut geen spijt van. Ze kwamen in het huis van Van den Broek terecht. Bestedingsruimte: 4 Y: 4 r~wm 1.500 euro voor één week. „We hebben uitgebreid boodschappen gedaan voor 160 euro, we zijn naar de Efteling geweest en we hebben een tattoo laten zetten door volks zanger Grad Damen. Ik een voor Het is vervelend om altijd 'nee' te moeten verkopen aan de kinderen mijn moeder, die vorig jaar is over leden. Mijn vrouw Jessica heeft een vlinder laten zetten op haar enkel." Er bleef nog 700 euro over. „Ge noeg om heel veel kleding van te kopen." De week van het andere gezin zag er heel anders uit. Ronald: „We hebben niet zoveel kunnen doen. Boodschappen en de hond uitlaten. Maar zelfs bij het uitlaten van de hond moet je op je geld let ten. Normaal rijden we met de huisdieren naar een natuurgebied, maar dat kon nu niet. Een autoritje kost al snel 3 euro aan benzine. Dat geld heb je gewoon niet als je een week lang van 60 euro moet leven. Hetzelfde geldt voor de bood schappen: zelfs de goedkoopste fles wijn of een Unox-worst past niet in het budget. Je wordt met je neus op de feiten gedrukt." Eigenlijk heeft dat er juist voor gezorgd dat het gezin juist blij is met hun deelname. „We hebben een week lang echt van elkaar ge noten. Samen in deze situatie ge zeten. Op vakantie heb je ook tijd voor elkaar, maar dit is toch an ders. We hebben ons echt gereali seerd dat wat je hebt, niet vanzelf komt." De voornaamste reden dat de fa milie Van den Broek deelnam, is het delen van geluk. „Je krijgt de kans om mensen die het moeilijk hebben, even van hun zorgen te mêemm laten verlossen. Hen mee te laten genieten van wat je zelf hebt opge bouwd." Zo mocht Mario niet al leen het huis van Ronald lenen, maar ook zijn Lamborghini en Te- sla. „Het leuke aan het hebben van deze auto's is dat je er andere men sen in kan laten rijden en ze mee kan laten genieten." De families Van Put en Van den Broek hebben elkaar ook ontmoet. „Het is een gezin met hele warme mensen", zegt Mario. „Ronald is een goed mens. Mijn auto was ka pot en hij heeft gezegd dat hij de reparatie wel zou betalen." Wat de families van hun deel name hebben geleerd? „Met hard werken kun je ver komen, maar je moet ook niet bij de pakken neer gaan zitten", aldus Mario. „Het was geen tegenvaller om weer thuis te komen. 1.500 euro voor een week is natuurlijk fijn, maar je weet niet beter dan dat je voor 60 euro moet leven." Ronald: „Als je niet meedoet, kun je je niet voor stellen hoe moeilijk het kan zijn om met weinig geld te leven. Met deze kans hebben we kunnen in zien hoe het ook anders kan zijn." dinsdag 10 april 2018 Arm gezin uit Etten-Leur voelt zich week lang rijk in Hoeven Karen Luiken Etten-Leur/Hoeven De gezinnen Van Put en Van den Broek hebben veel opgestoken van 'Steenrijk, Straatarm'. „Geld is slechts bijzaak." fotos sbs - Mario van Put De familie Van Put bij haar huis in Etten-Leur. De familie Van den Broek bij haar huis in Hoeven. 'Steenrijk, Straatarm' is dinsdag om 20.30 uur te zien op SBS6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44