Wiessner maakt het karwei toch af THE LlON KiNG Koning der Musicals 11 meer in had." Hij was gestopt, toen hij in contact werd gebracht met RIA Westdorpe en Philippine. „Ik ben in Westdorpe komen tes ten, maar vond de beleving bij Phi lippine professioneler. Ik had ook het gevoel dat ze me echt wilden hebben. Frank van Damme had ie mand nodig in het aanvallend compartiment. Sebastian (de Mei jer, studie) en Jos (Westerhout, ge blesseerd) vielen weg." In België wordt veel meer geha merd op tactiek, zegt hij. „In het voetbal hier krijg je iets meer ruimte. Ik teer vooral op ervaring en heb nog steeds de techniek om een mannetje uit te schakelen. Of er verder verschillen zijn met het Belgisch voetbal? Nee, als je wint, maken ze overal een feestje, met een goed Belgisch biertje erbij." Lachend: „Alleen is de muziek an ders. De liedjes hier ken ik niet, Meer pionnen Donderdag ontvangt Philippine streekgenoot Terneuzen, voor het restant van het eerder door de re genval gestaakte duel. Destijds werd er tot aan de rust niet ge scoord. Praet: „Het wordt leuk, ook al is het maar één helft. Hoe meer je scoort, hoe meer je in de gaten wordt gehouden. Maar we hebben meer pionnen die een doelpunt kunnen maken." DERBY hoor. Allemaal een beetje après ski-achtig." Met Philippine is hij ondanks een trainerswissel nog steeds kansrijk voor een prijs. „Het is al lemaal een beetje raar gegaan", kijkt hij terug op het vertrek van de vorige technische staf. „De spe lers wilden een constructief ge sprek, omdat ze het gevoel hadden dat er geen samenhang was. Het is jammer dat de trainers dat anders ervaren hebben. Rob van den He mel is zich er perfect bewust van geweest dat hij de wereld niet kon veranderen. Er is met Rob en Nor- bert (Van Limmen) leuk en scherp getraind. In België bepaalt een trainer hoe er wordt gespeeld, maar zij vroegen inspraak en bab belden met ons." Het mooiste aanbod voor een avondje uit! €10,- vroegboek-voordeel* Bestel je tickets op pzc.nl/lionking Een dag later kon Wiessner er wel om la chen. „Jullie dachten zeker dat er een heroïsch verhaal achter schuil ging?", zei hij. „Dat was natuurlijk het mooiste geweest, maar helaas kan ik het niet mooier maken dan het is. Het ging niet, punt. Ik had mijn dag niet en het liep he lemaal niet lekker. Dat merkte ik al na twintig kilometer, maar na dertig kilometer besloot ik uitein delijk te stoppen." Zijn startnummer ging af en de Walcherse atleet liep tussen de dranghekken door, het par koers af. Maar niet voor lang. „Het zat me niet lekker", vertelde Wiessner. „Ik dacht: 'Dit ga ik me niet laten ge beuren'. Dus toen ben ik naar het meisje van de organisatie gelo pen om te vragen of ik toch terug in de wedstrijd mocht. Ik kreeg toe stemming, heb mijn startnummer weer opgespeld en ben doorgelo pen naar de finish." Het leverde hem uiteindelijk een tijd van twee uur, 38 minuten en 45 seconden op. Niet wat hij wilde, maar alsnog een uitstekende pres tatie. „Onder de 2.30 lopen was mis schien ook iets te ambitieus voor mij." Daarnaast heeft Wiessner zichzelf iets bewezen. „Met mijn doorzettingsvermogen zit het goed. Ik zie het achteraf daarom vooral als een goede mentale training, iets Het ging niet, punt. Ik had mijn dag niet en het liep helemaal niet lekker waarmee ik weer vooruit kan." Het liefst zou de atleet de lessen die hij in Rotterdam heeft geleerd zo snel mogelijk in de praktijk brengen. Maar dat vindt niet iedereen een goed idee. „Ik zei tegen mijn vrouw: over vier weken ga ik de ma rathon van Tilburg lopen. 'Doe dat maar niet', zei ze." Ook de marathons van Eindhoven en Amsterdam zijn opties voor Wies sner. „Maar dan zou ik de Kustma- rathon moeten laten schieten. Dat vind ik een hele grote opoffering." Zesseconden Naast Wiessner beleefde ook zijn loopmaatje Erwin Adan in Rotter dam niet de middag waarop hij had gehoopt. De 2.30 uur was een geza menlijk doel, dat beiden niet haal den. Maar waar Wiessner dat al snel door had, was het voor Adan span nend tot de laatste meters. Met een eindtijd van 2.30.06 uur kwam hij uiteindelijk slechts zes seconden tekort. dinsdag 10 april 2018 geen topscorer Philippine kan donderdag avond bij winst op Terneuzen naar de derde plaats stijgen. Van de derby in de derde klasse moet alleen de tweede helft worden gespeeld. Philippine-Terneuzen werd eerder dit seizoen, op zater dagavond 7 oktober, halver wege gestaakt. Hevige regen val had het veld onbespeel baar gemaakt. Het restant van het duel begint donderdag om 19.30 uur op sportpark 't Bermpje. Philippine staat die avond onder leiding van inte rim-trainer Alexander van Keulen, die vanavond voor de eerste keer de training leidt. Joop van den Ende en Albert Verlinde presenteren de Stage Entertainment productie Wil je écht iets bijzonders meemaken? Ga dan met je geliefde, je vriendinnen of familie naarThe Lion King. Het wereldwijde theatersucces met de beroemde muziek van Elton John en Tim Rice. Leeuwenkoning Simba neemt je mee op avontuur in een adembenemend mooi verhaal over hoop, moed en liefde. Boek nu en profiteer van een uniek vroegboek-aanbod: 10,- voordeel per kaart voorvoorstellingen in juli! Daniël Vervelde Na tientallen kilometers ploe teren op Rotterdams grond gebied wist Ralph Wiessner het zondag al: zijn doel - onder de 2.30 uur lopen in de marathon van Rotterdam - ging hij niet halen. Het zorgde voor twijfel bij de Walcherse atleet. Doorlopen of stoppen? Hij koos voor het laatste, maar kwam alweer snel terug op zijn beslissing en haalde toch de finish - Ralph Wiessner Ralph Wiessner zag behoor lijk af in de marathon van Rot terdam. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43