II liü 10 ZE De Koeijer maakt achtste hattrick van dit seizoen PHILIPPINE DERDE KLASSE ZONDAG Loof pakt bij rentree meteen de volle buit Visser pakt zilver op NK voor junioren Geen twijfel: Ceesay maakt de mooiste Belgische aanvaller is razendsnel een belangrijke pion geworden bij zijn nieuw ploeg. Zondag scoorde hij tegen HVV'24 opnieuw twee keer. VLISSINGEN Yerseke-spits Arjen de Koeijer liep verder weg in het PZC-topscorersklassement. De koploper schoot zijn ploeg met zijn achtste hattrick van het seizoen langs Wemeldinge (1-4). Daarmee bleef Yerseke koploper in de derde klasse A en bleef De Koeijer met 33 doelpunten en 49,5 punten koplo per in het topscorersklassement. Zijn achtervolgers kwamen ook tot scoren, maar waren niet zo produc tief als De Koeijer. Dave den Boef (Tholense Boys) achterhaalde op de tweede plaats Jean-Paul Harthoorn (Apollo'69). Niek Luime (Zaam- slag) verdrong Dennis de Nooijer van de vijfde plaats. E-hockey In het thuisduel met Helmond Sport kreeg Augustine Loof gisteravond eindelijk weer eens speeltijd bij FC Eindhoven. De verdedi ger uit Koewacht miste enkele duels door een knieblessure en zat vervolgens in zes duels negentig minuten op de bank. In de derby te gen de ploeg van trainer Roy Hendriksen be gon Loof weer in de basis, speelde de hele wedstrijd en boekte met zijn ploeg een 3-2- overwinning. Het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer, die naast Julius Bliek ook linksback Karim Bannani een basisplaats gaf, ging voor de derde keer op rij onderuit. MVY was met 1-0 te sterk. Istvan Bakx verloor met FC Oss bij titelkandidaat NEC (2-1). Niemand die eraan twijfelde: Sidy Ceesay maakte dit weekend de mooiste treffer. De volley van de spits van Hoek tegen koploper Noordwijk, werd in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards gekozen tot doelpunt van de week. Ceesay was niet de enige speler van Hoek die in de prijzen viel. Topscorer Rik Im- pens, die zaterdag zijn twaalfde van het sei zoen maakte, werd gekozen tot speler van de week. Diederik Hiensch, die de laatste tijd weer goed op dreef is met degradatiekandi daat Terneuzense Boys, is de trainer van de week. Club van de week is ZSC'62, dat koplo per Krabbendijke afdroogde: 4-0. James Zwemmer Yorick Visser (De Zeeuwse Kust) heeft op het Nederlands kampioenschap lan- gebaan voor junioren zilver gewonnen op de 1500 meter vrije slag. In het Haagse Hofbad fi nishte de Goesenaar in de jaargang 2003, ach ter winnaar Lucas Peters (PSV), in een tijd van 17.41,18 minuten. Zijn clubgenote Bridget de Bat uit Terneuzen voltooide de 800 meter vrije slag in 10.03,47 en werd daarmee vijfde bij de junioren 3. Tijdens de Swim Cup-wedstrijden, die in het zelfde zwembad waren, tikte Maarten van der Zwan (Scheldestroom) op de 50 meter school slag als vierde aan in de B-finale: 32,52. PHILIPPINE Robin Praet debu teerde eind januari als vervanger van de wegens studie vertrokken Sebastian de Meijer in de punt van de aanval bij Philippine en speelde zich in korte tijd in de kijker. De 35- jarige Belg is fysiek sterk, moeilijk van de bal af te krijgen en veel snel ler dan hij oogt. Met negen goals in zeven duels is hij echter vooral tref zeker. Hij werd meteen tijdens zijn de buut in Breda tegen Groen Wit met twee doelpunten (2-1) matchwin naar, stond vervolgens twee weken droog, maar pakte daarna de draad weer op. Praet mikte tegen UVV'40 en Hoeven twee keer raak, scoorde bij Hontenisse één keer en tekende zondag tegen HVV'24 voor twee van de drie treffers. „Ik ben nochtans geen doelpun tenmaker", klinkt het bijna ver ontschuldigend. „Ik heb acht jaar in de nationale jeugd van Lokeren gespeeld. Daarna een jaar bij Kal ken in de eerste ploeg en met Sint- Niklaas, Bornem en Berlare in vierde en derde nationaal gespeeld. Ik ben eigenlijk vooral rechtsbui ten geweest, toen ik nog iets snel ler was." Geen plezier Praet keerde vier jaar geleden terug bij Kalken, dat toen in de tweede klasse provinciaal speelde. Hij werd aanvoerder en promoveerde afgelo pen zomer na een kampioenschap naar de eerste klasse provinciaal. „Ik ben eigenlijk een 'acht' of een 'tien", vindt hij. „We hadden een goede ploeg, maar er werden veel nieuwe spelers gehaald. Ik paste dit seizoen niet meer in de plannen van de trainer. Ik heb in negen we ken vooral bij de reserves en twee keer een half matchje bij de eerste ploeg meegedaan. Ik trainde niet scherp, omdat ik er geen plezier Ik had ook het gevoel dat ze me echt wilden hebben bij Philippine Topscorer l 36 19 r 251 12 dinsdag 10 april 2018 Tristan Cairo mag zich sinds dit weekend Nederlands kampioen noemen. De 12-jarige Vlissinger, die lid is van JudoGoes, pakte de nationale titel in de klasse -34 kg (tot 15 jaar). Cairo boekte in het Groningse Leek vijf zeges op rij. In de finale tegen Sil Velstra paste hij de tactiek toe die hij vooraf met zijn coach Cor Moerman had besproken. Cairo domineerde de wedstrijd, kon snel een ippon scoren met zijn schouderworp en pakte zo de titel. De turnsters Kim Jansen en Brechje Zwaga hebben zich geplaatst voor de landelijke bondsfinale. Tijdens de halve finale in Nieuwe- gein werd het tweetal van EMM Terneuzen vijfde, bij respectievelijk de senioren en de juni oren derde divisie. Clubgenote Skye Wiskerke (toestelfinale sprong) en Anne Lotte Boonstra van MTV Middelburg plaatsten zich ook. Na de voorlaatste speeldag in het elektrisch rolstoel- hockey hoeft het Goese SGB zich geen zorgen meer te maken over de gradatie uit de eerste divisie. Na een overwinning, een nederlaag tegen koploper CHT Colours en een gelijkspel in Eindhoven be draagt het verschil met de nummer laatst nu dertien punten. VOETBAL ZWEMMEN VOETBAL l Na één jaartje Brabant keert Roycel James (foto) terug naar de Zeeuwse voet balvelden. De ver dediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan, verruilt Halsteren voor Goes. James kwam in het verle den onder meer uit voor VC Vlis- singen. Goes be schikt ook vol gend seizoen over Ray Kroon. De buitenspeler kon naar Kloetinge, maar koos toch voor een langer verblijf bij Goes. Praet is eigenlijk DZK-zwemmer Yorick Visser pakte een zilveren plak in Den Haag. fotosandypleyte Robin Praet (links) is een echte aanwinst voor Philippine. Zondag scoorde hij weer twee keer, tegen HVV'24. fotocamileschelstraete - Robin Praet, goed voor negen goals in zeven duels klasse goals co-eff totaal Arjen de Koeijer Yerseke 3Azat 33 1,5 49,5 Dave den Boef Tholense Boys 3Bzat 24 1,5 Jean-Paul Harthoorn Apollo'69 4Bzat .36 1 36 Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 4Azat 1 34 Nlek Luime Zaamslag 3A zat 1,5 28,5 Dennisde Nooijer Apollo'69 1 4Bzat 28 1 28 Tom Blomaard Luctor Heinkenszand 4Azat 1 25 Riklmpens tHoek HA zat 2 24 Rico de Putter Krabbendijke 3Bzat 15 I 1,5 22,5 Guus de Leeuw Yerseke Patrick Joossens MZVC Tom de Bonte Kloetinge Sidy Ceesay IHoek Erwin Franse Goes 3Azat 14 j 4Azat 21 1Bzat 10 HA zat 10 HBzon 10 1,5 1 2 2 2 21 21 20 20 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42