c* Wethouder Vader wil negatieve beeldvorming rond Vlissingen doorbreken VLISSINGEN Boaz Mesie uit groep 4 van de Graaf Jan van Nassauschool in Vlissingen bekijkt een pelargonium, beter bekend als geranium. De leerlingen verpotten gisteren deze plantjes in het kader van het Floraliaproject. In verschillende natuurlessen leren basisschoolkinderen meer over het groeiproces en de verzorging van planten. Het project is een initiatief van Groei&Bloei afdeling Walcheren en wordt dit jaar voor de 36e keer gehouden. De komende week worden op nog 22 andere Walcherse basisscholen geraniums uitgedeeld en lessen gegeven. „De militaire vakbonden moeten niet over de rug van Zeeland ver plaatsing uit Doorn naar Vlissin gen proberen te voorkomen. Alle begrip dat de verhuizing voor een aantal mariniers ongemakkelijk kan zijn", zegt de Vlissingse wet houder Albert Vader „maar het gaat te ver om Zeeland in het alge meen en Vlissingen in het bijzon der als een achtergebleven gebied af te schilderen." Vader: „In het begin draaide de discussie over de vraag of de ka zerne aan de eisen zou voldoen. Dat was een interne zaak van De fensie en daar hebben we ons ui teraard niet mee bemoeid. Defen sie heeft duidelijk gemaakt dat het een volwaardige kazerne wordt. Maar nu worden Vlissin gen en de rest van Zeeland in dis krediet gebracht. Dan zeg ik: kom niet aan Vlissingen, kom niet aan Zeeland." Geen twijfel De wethouder twijfelt niet aan de komst van de mariniers naar de nieuw te bouwen Michiel Adri- aenszoon de Ruyterkazerne. Het besluit is genomen, de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe kazerne zijn in volle gang. In 2022 moet de ka zerne in bedrijf zijn. „De nu weer opgelaaide discussie is, om in mi litaire termen te spreken, een ach terhoedegevecht. Maar we willen niet dat een beeld ontstaat van Zeeland als onaantrekkelijke re gio. Ze moeten wel van Vlissingen afblijven." Oude garde John Kouters, voorzitter van de afdeling Zeeland van de AVOM (Algemene Vereniging van Oud en actief dienend Marineperso neel) ergert zich aan het negatieve beeld dat van Zeeland wordt ge schetst. Kouters heeft de indruk dat een kleine groep de toon in Doorn bepaalt. Het is 'de oude garde', de oudere onderofficieren die tegen hun pensioen aan zit ten, die in de media aan het woord komen. In Zeeland is volgens Kouters alles te vinden wat de De nu opgelaaide discussie is, om in militaire termen te spreken, een achterhoedegevecht mariniers en hun gezin nodig hebben. „We hebben hier ruimte, water, bos, woningen, volop werkgelegenheid en een veiligere omgeving voor hun gezinnen dan in de Randstad." Het gaat er volgens wethouder Vader om de mariniersgezinnen hiervan te overtuigen zodat ze met plezier naar Zeeland komen. Gezien de reacties op de sociale media ('in Zeeland is alles op zon dag op slot') moeten er nogal wat hardnekkige vooroordelen over wonnen worden. „Het klinkt gek, maar we moeten ze duidelijk ma ken dat alle basisvoorwaarden om hier goed te kunnen wonen aan wezig zijn. Woningen, goed on derwijs, werk." Zeeland heeft hiervoor een strategie bedacht om de mariniers en hun gezinnen te informeren. Die informatie stroom zal toenemen naarmate de opening van de nieuwe kazerne dichterbij komt. Robin Praet is razendsnel belang geworden voor Philippine ZEELAND 10 ff dinsdag 10 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Plant in de klas FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 'Mariniers, maak ons niet zwart' In Vlissingen ergert men zich groen en geel aan het negatieve beeld dat belangengroepen van mariniers schetsen van Zee land. Tijd voor een tegengeluid, vindt de wethouder. Theo Giele Vlissingen - Albert Vader, wethouder van Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33