Gordon in tranen voor de rechter: 28 M ANGELA KIJKT TV Met 90 films op zijn naam is Nicolas Cage een van de productiefste acteurs in Hollywood. Vandaag begint hij aan nummer 91, Primal, met Famke Janssen. Zijn ijver heeft vooral te maken met zijn exorbitante uitgavenpatroon. Ze moeten me niet vragen voor een simpel boy-meets- girlverhaal Caro bij Quincy Sharid Alles manager van 3FM Soms lijkt het alsof Nico las Cage (54) elke rol ac cepteert die hem wordt aangeboden. De acteur, die een tijdlang vijf films per jaar maakte, heeft een van de grilligste carrières in Hollywood. Spraakmakend is hij al lang niet meer vanwege zijn films, het gaat va ker over zijn uitgavenpatroon. Prachtige rollen in films als Lea- ving Las Vegas (bekroond met een Oscar) wisselt Cage af met twijfel achtig popcornvermaak in onbedui dende producties als Looking Glass, Pag the Ghost en Left Behind, die vaak niet eens de bioscoop halen. De ijver van Cage heeft, los van ar tistieke motieven, ook een financiële reden. Door zijn koopdrift heeft de acteur een groot deel van zijn ge schatte vermogen moeten inleveren, deels om een kolossale belasting schuld in te lossen. Ooit werd zijn vermogen geschat op 150 miljoen dollar, verdiend in de periode 1996- 2011. Van dat bedrag schijnt nu nog 25 miljoen dollar over te zijn. Het koopgedrag van Cage nam ja renlang de meest bizarre vormen aan. Zo had hij op een gegeven mo ment vijftien huizen, verspreid over de hele wereld, inclusief een kasteel dat 8 miljoen dollarwaard was. Ook kocht hij twee eilanden in de Baha- ma's. Naar verluidt was hij ook de ge lukkige eigenaar van een dinosaurus skelet, gekrompen hoofden van pygmeeën en een graf in de vorm van een piramide in New Orleans. Daar is hij overigens ook de eigenaar van een riant onderkomen vol geesten, ver moedelijk van slaven die door een se riemoordenares in het landhuis om het leven zouden zijn gebracht. Daarnaast had Cage een voorkeur voor exotische dieren. Niet alleen be zat hij twee witte cobra's, maar ook een octopus, een haai en een kroko dil. Auto's zijn eveneens een hobby: op een gegeven moment bezat hij ne gen Rolls-Royces. Gordon dacht in Kevin uit Almere de ware te hebben gevonden, bleek bij de zitting in Lelystad. Dat de zaak de zanger en presen tator (49) aangrijpt, is zeker. Meermalen was Gordon emotio neel in de rechtszaal. Toen zijn ad vocaat WhatsAppberichten van hem en Kevin voorlas, veegde de entertainer de tranen uit zijn ogen. Quote van de dag Ook confronterend: al die ophef voordat er nog maar een minuut was uitgezonden. Deskundigen buitelden over elkaar heen om te waarschuwen voor de psychische gevaren voor de deelnemers. Ik moest grinniken om zoveel voorbarige veront waardiging, tot die ene aflevering van de laatste Barbie-reeks weer op mijn netvlies schoot. Daarin danste ze door haar woonkamer met haar kinde ren en viste schaamteloos een gebruikte tampon uit haar onderbroek, die eruit gehupst was. Hummie van der Tonnekreek, hoofdredacteur van Big Brother, wilde in Andere Tijden dan ook on der geen beding horen dat ze aan de wieg staat van deze hedendaagse reality. Zij gaf mensen geen bo- tox, nepborsten en nieuwe naam, zei ze gedeci deerd. Zij liet mensen schitteren zoals ze waren en zorgde ervoor dat ze net zo gezond weer uit Het Huis kwamen als ze erin gingen. Had Barbie maar een Hummie gehad, dacht ik. Maar het goede nieuws: na bijna 20 jaar hadden de deskundigen tóch gelijk gekregen. Daar waren ze weer: Bart, Willem, Ruud, Karin, Maurice, Bianca. Stralend, stalen koffertjes met het blauwe logo in de hand, klaar voor het grote avontuur. Idioot gewoon dat de namen zo in je hoofd zijn verankerd dat je ze bijna 19 jaar na die eerste Big Brother nog zonder nadenken kunt opdreunen. Andere Tijden wijdde zaterdagavond een afleve ring aan het door John de Mol verzonnen feno meen. In Amerika begint deze week het 22ste seizoen. In Nederland voelt het inderdaad als an dere tijden: toen Rolf Wouters nog op tv was, Twitter en Facebook niet bestonden en roken geen discussiepunt was. Onze huiskamer stond nog net niet blauw na afloop van de aflevering, zoveel werd er gepaft in de bunker in Almere, tot in de slaapkamer aan toe. Denk maar aan Bart en Sabine. Het was om meer redenen bijzonder om terug te zien. Zaten we echt met z'n allen ademloos te kij ken naar een koffiedrinkende man, een groep die een spelletje speelt en kip die een vrouw pikt? En analyseerden we die beelden ook nog met z'n al len? Maar wat bleek: de makers vermoedden al voor de start dat ze goud in handen hadden. Ze hadden voor 'droog' geoefend met een stel proef personen in een vakantiehuisje. In de bungalow ernaast bivakkeerde de crew. Al snel puilde dat huisje uit van de collega's die per se wilden weten hoe het verder ging met de groep die dagen zat te niksen op de bank. dinsdag 10 april 2018 Big Brother MUZIEK Caro Emerald treedt op bij de viering van de 85ste verjaar dag van compo nist en producer Quincy Jones, op 27 juni in de 02 Arena in Londen. Andere gasten zijn onder anderen Mick Hucknall (Simply Red) en Mark Ronson. RADIO Ab Zagt miljoen dollar verdiende Nicolas Cage tus sen 1996 en 2011 Gordon gisteren bij aankomst bij de rechtbank in Lelystad. FOTO ANP Gordon sloeg zijn ex Kevin B. terwijl hij een mes in zijn hand hield. Kevin, die gisteren bij de rechtbank in Lelystad de relatie ontkende, voelde zich bedreigd en gestalkt. Hij vroeg de voor- zieningenrechter Gordon een contactverbod op te leggen. Sharid Alles is vanaf 1 juli zen dermanager van 3FM. Alles (37) is nu program maleider van FunX. 3FM kel derde de laatste jaren in luister cijfers. Tot vorig jaar vervulde Basyl de Groot de functie van zendermanager. —Acteur Michiel Huisman, succesvol in het buitenland, staat open voor een Neder landse film. Die moet dan wel 'uniek Nederlands' zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28