u balderman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl 4 21 Michiel Elijzen over de dag van het overlijden van Michael Goolaerts: Ploegleider Michiel Elijzen was zondag als eerste bij Michael Goolaerts (23), na diens fatale val in Parijs- Roubaix. Ruim acht uur later kreeg Elijzen een telefoontje dat de jonge Belgische wielrenner was overleden. Een emotionele monoloog. „Op de tweede kasseistrook hoor den we over de koersradio dat er iemand van Veranda's Willems was gevallen. We hoorden geen nummer, want hij lag op zijn rug. Het duurde een minuutje voordat we bij hem waren. De mecanicien en ik zijn uitgestapt. Wij waren de eersten. Michael lag er niet goed bij. Zijn benen zaten in zijn fiets en hij was buiten bewustzijn. De mecanicien heeft zijn pols vastge pakt, ik zijn hoofd en we zijn tegen hem beginnen te praten. „Het is niet duidelijk of Michael eerst een hartaanval kreeg en toen gevallen is, of andersom. Dat wordt nog onderzocht. We heb ben er een minuut of vijf bij ge staan, maar konden niets doen. Ik zag dat drie of vier doktoren met hem bezig waren en wij zijn ver der gegaan. Onze ploegarts hield contact met de medische dienst en vertelde na een uur dat hij met een helikopter werd overgebracht naar het ziekenhuis. „Had ik erbij moeten blijven? Had dat de situatie veranderd? Ben ik egoïstisch geweest door terug te gaan in koers? En door te beden ken dat we met Wout Van Aert nog konden winnen? Het prakti sche, zakelijke en emotionele liep allemaal door elkaar. Er kwamen nog 25 kasseistroken aan. Het was Ik ga ook naar een psycholoog. Als ik er hardop over spreek, is dat voor mij verwerking geef je het door. Dat is belangrijk, want Trentin was een favoriet. „Nick Nuyens, de ploegmanager, is naar het ziekenhuis gegaan, waar ook de ouders van Michael waren. Die waren 's ochtend bij de start en zouden langs het parkoers staan. Voor hen is dit een nacht merrie. Ik ben met de renners naar het hotel gegaan waar we al het hele Vlaamse voorjaar verbleven. Iedereen was heel stil. Het enige wat je op dat moment kunt doen, is bij elkaar zijn. Er hoeft niks ge zegd te worden. „Om tien over half elf belde de trainer van de ploeg mij vanuit het ziekenhuis. Je zakt door de grond, maar ik ben ook een van de lei- dinggevenden en moest het nieuws brengen aan de ren ners en het perso neel. Ik ben naar bin nen gegaan en heb ver teld dat Michael zojuist was overleden. In de ploeg heb ben we een jongen van 21, een eer stejaars beroeps, maar het aan hem vertellen is net zo moeilijk als aan Stijn Devolder die ouder is dan ik met m'n 35 jaar. Op zo'n moment gaat iedereen kapot. „Woensdag rijden we de Bra bantse Pijl. We willen dat als een moment zien om bij elkaar te ko men. Ook de renners die niet rij den, zullen er zijn als steun voor de rest. Er is hulp voor traumaver werking, ik ga zelf ook naar een psycholoog. Als ik er hardop over spreek, is dat voor mij verwerking. Ik ga het lang met me meedragen. Dat beeld dat Michael daar lag, ik krijg het niet van mijn netvlies." een bizarre achtbaan. Je ziet een van je renners liggen én er is een renner van je ploeg die meedoet voor de overwinning. Ik ben hele stukken kwijt en weet ook niet wat er in de finale is gebeurd. Het was een roes tot Roubaix. „Ik begrijp wel dat er discussie is of de race gestaakt had moeten worden, maar ik weet het ant woord niet. Het was een valpartij achterin het peloton, met al hon derd renners die voorbij zijn ge gaan en een kopgroep op zeven minuten voorsprong. Wat ga je doen? Je weet niet hoe erg het is. Ik heb wel twintig valpartijen gezien. Een ongeluk zit in klein hoekje, maar in Parijs-Roubaix in een iets groter hoekje. Ik zag Matteo Tren tin in de foetushouding. Is die op gestaan? Ik weet er niks van. Het gaat op de automatische piloot. Je kijkt naar rugnummers en dan 5-daagse Stedenreis Berlijn 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Barcelona en Andorra 10 dagen Toscane, Florence, Pisa en Elba 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen 5 dagen Tarrenzin Tirol dinsdag 10 april 2018 GO 'Ben ik egoïstisch geweest?' Daan Hakkenberg Roubaix - Michiel Elijzen A Michael Goolaerts (m) reed vorige week nog op kop in de Ronde van Vlaanderen, fotobelga v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 hoal/innon' boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni 14, 28 juli/II aug etc. Vertrekdata: 16,30 april 14, 28 mei 11,25 juni 9 juli etc. Vertrekdata: 30 april 21 mei 18 juni 10 sept. Vertrekdata: 16, 23, 30 april 7,14 mei 2, 9,16, 23 juli etc. Vertrekdata: 21 mei 4,18 juni 2, 16, 30 juli 13,27 aug etc. Vertrekdata: 16,30 april 14, 28 mei 11,25 juni 9 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21