Dan maar zelf de keuken in! Kortingsdagen Minister studeert op lokale ban vuurwerk Walcheren Don van Vliet is eigenaar van strandpaviljoen De Haven van Renesse. Maar hij staat tegenwoordig heel wat uurtjes extra in de keuken. Hij is op zoek naar een kok, maar kan die niet te pakken krijgen. Dat is tekenend voor de situatie in de Zeeuwse horeca die alles uit de kast moet m trekken om aan personeel te komen.zeeland 2 Nu kunnen gemeenten alleen be perkte vuurwerkvrije zones aan wijzen, maar geen verbod uitvaar digen voor de hele plaats. Minister Ferdinand Grapperhaus (CDA, Justitie) studeert onder meer op dit alternatief voor een landelijk knalvuurwerkverbod, be vestigen bronnen binnen de coali tie. Het lukt de regeringspartijen niet het eens te worden over een landelijk rotjesverbod. Vooral de WD voelt hier niets voor. Die par tij wil vooral illegaal vuurwerk hard aanpakken. Daarom moest Grap perhaus onlangs een voorstel om rotjes te verbieden van tafel halen. Maar een lokale ban op alle soor ten vuurwerk is volgens ingewij den waarschijnlijk wel acceptabel voor de vier regeringspartijen. „Er is een enorm verschil tussen de vuurwerkproblematiek in de grote steden en de dorpen buiten de Randstad. Deze maatregel geeft de minister, die in zijn maag zit met het vuurwerkgeweld tegen hulp verleners in de grote steden, een mogelijkheid om lokaal maatwerk te bieden", aldus een ingewijde. De maatregel is tijdens een recent overleg tussen de coalitiepartijen en de bewindslieden Grapperhaus en staatssecretaris Stientje van Veldhoven (D66, Milieu) aangedra- Glashandel MELIESTE gen. Grapperhaus heeft intern aan gegeven het plan te bekijken. Veiligheid Over een andere maatregel zouden de regeringspartijen allemaal te spreken zijn: de verplichting voor handelaren om bij vuurpijlen sta biele afschietbuizen en veiligheids- brillen te verkopen. Tijdens de jaarwisseling eindigen jaarlijks bijna 500 mensen op de spoedeisende hulp, raken 200 ogen beschadigd, valt gemiddeld één dode en worden zo'n 11.000 inci denten geregistreerd. Daarmee is oud en nieuw op veel plaatsen in Nederland het onveiligste feest van het jaar, stelde de Onderzoeksraad voor Veiligheid eind vorig jaar vast. Door het gemeenten mogelijk te maken helemaal vuurwerkvrij te worden, moeten die cijfers rap da len. Nu kunnen gemeenten alleen vuurwerkvrije zones aanwijzen als de openbare orde of veiligheid van mensen of dieren daar in gevaar is, zoals bij verzorgingstehuizen of kinderboerderij en. Vandaag laatst( dag/ Korting op reizen met vertrek t/m oktober 2018! ersoon il/kortingsdagen Nieuwsmedia Verzetshelden vinden gedoe over te dikke erewachten te gekvoor woorden Artsen hebben bijles nodig over rol van voeding 1 Gemeente mag rotjes verbieden Gemeenten kunnen in de toe komst mogelijk al het vuurwerk binnen hun grenzen verbieden. Dit plan is het alternatief voor een landelijk verbod op knal vuurwerk. Edwin van der Aa Tobias den Hartog Den Haag Hardglazen deuren HR" isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood l|fl Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl »P6 dinsdag 10 april 2018 Kans op een bui, 's middags droog 18°C »P16 pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 »P7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1