Oranje boven in de CL? PSV kwam meer dan eens goed weg in deze SCHONE 18 Wéér maakte PSV Ajax gek, nu door in de slotfase toe te slaan tegen AZ. Lasse Schóne verwoordt de Amsterdamse frustratie: „Dan zit je voor de tv en vliegt er wel eens een vaas door de lucht, ja." Hoe groot is de schade inmiddels wel niet in huize Schóne? Kort Capello (71) stopt als trainer Fabio Capello (foto) heeft het einde van zijn trainerscarrière aangekondigd. De 71-jarige Italiaan was tot voor kort werkzaam bij het Chinese Jiangsu Suning. Eerder was hij bondscoach van Italië en Rusland en leidde hij AC Milan naar vier landstitels en de Champions League in 1994. Hij wertke ook bij Real Madrid, AS Roma en Juventus. Torres vertrekt bij Atlético Fernando Torres is bezig aan zijn laatste sei zoen bij Atlético Madrid. De 34-jarige aan valler debuteerde in 2001 voor de club en keerde er na periodes in Engeland en Italië vier jaar geleden ook weer terug. Het is niet bekend waar hij zijn loopbaan voortzet. Japan wisselt bondscoach Twee maanden voor het begin van het WK heeft de Japanse bond afscheid genomen van bondscoach Vahid Halilhodzic. De bond heeft in Akira Nishino al een opvolger ge vonden voor de Bosniër. De Japanner was reeds in dienst als technisch directeur. Choukoud door op marathon Khalid Choukoud (foto) gaat toch door met marathons lopen. Na een mislukte race in Rotterdam kondigde de 32-jarige atleet zon dag aan de klassieke afstand nooit meer te lopen. Op Instagram kwam hij daar gisteren op terug. „Ik kom in 2019 terug en wil me plaatsen voor de Spelen in Tokio." Masters Taakstraf Oudste Flitsen Vaas 1:17 september Vroeg in het seizoen gaat de eerste vaas al aan diggelen. Het is 17 sep tember en PSV wordt een hele tweede helft weggespeeld in zijn thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Let wel: het zijn 10 Feyenoorders die het Philips Stadion stil krijgen, want voor rust, wanneer juist PSV heer en meester is, wordt Steven Berghuis met rood weggestuurd. Lasse Schone en de andere Ajax- spelers zien daarna doelman Je roen Zoet (foto) uitblinken. Fey enoord krijgt - en mist - de ene na de andere kans, terwijl de Ajacie- den zelf bloedchagrijnig zijn na hun 1-1 tegen ADO Den Haag. Vaas 2:5 november Weer een dubbele kater voor Ajax. Nu verliezen ze op zondagmiddag eerst zelf thuis met 1-2 van FC Utrecht, dan nog getraind door de huidige Ajax-coach Erik ten Hag. Aanvankelijk lijkt de schade won der boven wonder mee te vallen, want in de late zondagwedstrijd van 16.45 uur staat PSV na 93 mi nuten nog op 3-3 thuis tegen FC Twente. De debuterende Twente- trainer Gertjan Verbeek staat al klaar om het verdienstelijke gelijk- Vaas 3:19 november Dit is misschien wel de meest pijnlijke wedstrijd in dit rijtje. Het is het weekeinde dat Ajax op zater dagavond met 0-8 wint in Breda van NAC. Een galavoorstelling die voor euforie zorgt bij de Ajacieden. 'We gaan er morgen eens goed voor zitten, want uit bij PEC zal het heel moeilijk worden voor PSV', is de gedachte. Dat wordt het een dag later ook. De kop loper moet achteruit, ziet Jorrit Hendrix bijna rood krijgen en knijpt de han den dicht bij een 0-0 stand bij het ingaan van de blessuretijd. Maar dan negeert centrale verdediger Nicolas Isi- mat (foto) een order van zijn trainer om bij een vrije trap voor PSV ach terin te blijven. De Franse verdediger gaat eigenwijs mee naar voren en werkt spel te vieren met zijn ploeg, wan neer Stefan Thesker (foto) PSV als nog de zege schenkt. De captain van Twente werkt uiterst ongeluk kig een voorzet in eigen doel: 4-3. Het Philips Stadion ontploft. In huize Schone klinkt gevloek en glasgerinkel. Quote van de dag 'Ik heb de luxe niet om hem te laten spelen. Ik moet w( winnen' Oranje presteerde voor het laatst in de zomer van 2014 naar behoren. En wie naar het hoogste internationale podium op clubniveau kijkt, ziet dat ook daar sinds 2014 sprake is van schaarste. Arjen Robben was dat jaar de laatste Nederlander die de halve finale van de Champions League speelde. En wie de buiten speler van Bayern München voor het gemak even niet meerekent, moet nog veel verder terug naar Nederlandse inbreng in de eindfase het miljardenbal. In 2011 kwamen Edwin van der Sar (Manchester United), Ibrahim Afellay (Barce- lona) en Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04) tot de halve eindstrijd en de eerste twee zelfs tot de finale. Zeven jaar geleden alweer. Als Liverpool vanavond in het Etihad Stadion erin slaagt om de 3-0 voorsprong die vorige week bij elkaar werd gespeeld op Anfield Road niet weg te geven, dan kun nen er eindelijk twee namen van Nederlanders worden bijgeschre ven op dat lijstje. Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum staan op de drempel van de halve finale. Wij naldum begon een week geleden op de bank bij de 3-0 winst tegen City, maar loste kort na rust de gebles seerde Mo Salah af. Briljant Of de Egyptenaar in bloedvorm op tijd fit is voor de terugwedstrijd, is afwachten. Maar aanvoerder Jordan Henderson is geschorst en Emre Can geblesseerd en dat zal de weg voor een basisplaats voor Wijnal dum vrijmaken. „Gini was afgelo pen weekend briljant tegen Ever- ton", zegt de absente Henderson. „Hij liet de bal rondgaan, liet zien dat hij die rol prima kan invullen. Hopelijk haalt hij hetzelfde niveau in Manchester tegen City." Die ploeg zou aangeschoten wild dinsdag 10 april 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL ATLETIEK li Patrick Reed (27) heeft zijn eerste major gewonnen. De Amerikaanse golfer bleef in de Masters op het fameuze Augusta Natio nal Rickie Fow- ler één slag voor met een score van 15 onder par. Hij won 1,6 miljoen euro. Tegen oud- Ajacied Kenny Tete is in hoger beroep een taakstraf van 80 uur, waar van 30 voor waardelijk, geëist voor een vechtpartij in 2015. Tete speelt nu bij Lyon. Huize Schóne Tekst Maarten Wijffels PSV wint met 1-0 van tien Feyenoorders PSV wint in blessuretijd van Twente door een eigen goal: 4-3 PEC - PSV wordt in de 93ste minuut 0-1 SportPesff Met 79 jaar en 9 maanden is geweerschut- ter Robert Pit- cairn de oud ste deelnemer ooit aan de Ge- menebestspe- len, die op dit moment in Australië wor den gehouden. David Alaba is morgen inzetbaar bij Bay- ern München in de kwartfinale van de Cham pions League tegen Sevilla. De Oostenrijker is hersteld van een rugblessure. Hicham Faik speelt de komende drie sei zoenen voor Zulte Waregem in België. Hij heeft een aflopend contract bij Excelsior. Galatasaray verloor gisteren in de Turkse competitie van Genglerbirligi (1-0), de club van Elvis Manu. Daardoor heeft 'Gala' nu twee punten achterstand op Basaksehir. Everton-manager Sam Allardyce over Davy Klaassen Liverpool is er bijna. Maar nog niet helemaal. Als het Manches ter City van manager Pep Guar- diola de 3-0 achterstand niet wegpoetst, staan Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in de halve finale. Twee Nederlanders die zo ver komen, het is al even geleden. Mikos Gouka Liverpool/Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18