7 JUBILEUM POPFESTIVAL Van vijf vaten Maes in 1999 tot 127 vaten Heineken vorig jaar. De drankconsumptie tekent de groei van het jubilerende Weitjerock. Bij een jubileum hoort een boek, vonden de organisa toren van Weitjerock. En dus wordt zaterdag het werk '10 edities Weitjerock' gepresenteerd. Het werk over het IJzendijkse fes tival is van de hand van Karlijn de Splenter (tekst), Corinne Lecluyse (ontwerp) en Peter van Hanegem (coördinatie). Het vlot geschreven boek, voor zien van heel veel foto's, is een ode aan alles wat van Weitjerock zo'n succes maakt: de bijzondere mix van lokale kleinschaligheid en een meer professionele organisatie, die met een aardig budget en relatief grote bands werkt. Betty Serveert En dus gaat het boek in op de komst van bekende namen als Bettie Serveert, Will and the Pe- ople en De Jeugd van Tegenwoor dig naar het Zeeuws-Vlaamse fes tival. Maar ook wordt uit de doe ken gedaan hoe een lokaal be kende IJzendijkenaar een nachtje in Torentijd moet doorbrengen omdat hij een kinderfiets heeft ge stolen. Nou ja, gestolen... de man moest plassen, besloot dat thuis te doen en pakte, niet geheel nuchter meer, de eerste de beste fiets die voorhanden was... Anekdotes Veel van de anekdotes ontstonden dankzij uitbundige bierconsump tie. Maar voor het mooiste achter- Veel anekdotes ontstonden door uitbundige bierconsumptie grondverhaal moeten we terug naar de eerste editie, in 1999. Het plan van vier jonge IJzendijkena- ren voor het houden van een festi val loopt eigenlijk spaak, omdat de gemeentelijke vergunningen niet rond komen. De initiatiefnemers besluiten er dus maar een 'tuinfeest' van te ma ken, met zes lokale bands op een boerenkar. Kaarten - eten en drin ken inbegrepen - worden alleen vooraf verkocht, zodat er geen contant geld in omloop is als de politie zou komen controleren. En de naam verandert van het aan vankelijk gekozen Weiderock in Weitjerock. Het is immers 'maar' een tuinfeestje... Scheiding In het boek is, net als in de prak tijk, een scheiding aangebracht tussen de 'oude' edities en de nieuwe serie. Aan het 'oude' Wei tjerock komt immers na vijf edi ties een einde. Acht jaar later tekent een groten deels nieuwe groep organisatoren voor een doorstart van het IJzen dijkse evenement. Sommige din gen blijven hetzelfde, zoals de lo catie - de Krabbegatweg - en de datum: de laatste zaterdag van juli. Maar het festival gaat vooral met de tijd mee: de 'kneuterigheid' uit de beginjaren, zoals de organisato ren het zelf noemen, is eraf. Op voortvarende wijze wordt Het festival gaat met de tijd mee. De kneuterigheid uit de beginjaren is eraf ingezet op groei van Weitjesrock: in enkele jaren tijd groeit het eve nement uit tot een begrip in de re gio, met - vorig jaar - 3300 bezoe kers, onder wie veel complete ge zinnen. Ook het absolute dieptepunt, het afgelasten van de editie van 2015 van het muzikale en culturele festival wegens noodweer, brengt daar geen verandering in. Presentatie Weitjerock vindt inmiddels plaats aan de Mauritsweg. Daar vindt op 28 juli ook de elfde editie van Wei tjesrock plaats. Absynthe Minded, Pip Blom en The Van Jets zijnaJvastgeJegd, de rest van de line-up wordt zaterdag bekendgemaakt, na de presentatie van het jubileumboek. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in café La Porte d'Or in IJzendijke. Het boek kost 17,50 euro en is te koop via Weitjerock.com en op verschillende locaties. vrijdag 6 april 2018 2V Het publiek gaat uit z'n dak tijdens Weitjerock van 2016. fotos karma fotografie Ode op papier aan Weitjerock Martijn de Koning IJzendijke Tijdens de eerste editie van het festival, in 1999, ging het er anders aan toe dan tegenwoordig...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66