5 Plukken maar, maar ook afrekenen Kledingbank krijgt ieder jaar5000euro 6 HERINRICHTING GRINDWEG De herinrichting van de Grindweg leidt tot frustraties. Vrachtwagens zorgen voor gevaarlijke situaties en het ontbreekt aan goede communicatie. „Pas nadat omleidingsborden zijn geplaatst, zijn wij geïnformeerd over de werkzaamheden", zegt bloemist Hector Jansen. Geen goed woord heeft Hector Jansen over voor de manier waarop de werk zaamheden aan de Grindweg zijn aangekondigd. Na tuurlijk is het werk nodig. En na tuurlijk leidt dat even tot minder klandizie. Dat begrijpt Jansen best. Wat hem steekt is de gebrekkige communicatie richting de onder nemers aan het Terreplein. „Je moet zelf om informatie vra gen en vervolgens hoor je niets. En dan de timing. Die valt in de druk ste periode van het jaar." Groente boer Dirk van Buuren, met een winkel in het Vershof, kan het be vestigen. „Tot nu toe hebben we alleen een vage tekening gekregen. Dat is toch niet communiceren?" Een deur verder, bij supermarkt Albert Heijn, krijgen medewer kers voortdurend klachten van We krijgen er een bredere op- en afrit voor terug klanten. Met name over het parke ren, zegt ondernemer Jurgen Stroot. Hij begrijpt niet dat de aan nemer, naast de werkzaamheden aan de Grindweg, ook begon met het opbreken van de op- en afrit van het parkeerterrein voor de winkels aan het Terreplein. „Het is hier een chaos. Zeker nu het vrachtverkeer voor onze deur af en aan rijdt. Dat zorgt voor gevaar lijke situaties voor onze klanten." De Thoolse Jacqueline Zandijk, die bij de bakker een bestelling doet, heeft de chaos op het par keerterrein net ervaren. Met haar auto stond ze klem tussen twee vrachtwagens. Ze kon geen kant op. „Werkzaamheden gaan niet zonder overlast, maar hier lijkt niet goed over nagedacht." De be woners van de aangrenzende nieuwbouwwijk Vestetuin zitten met de handen in het haar. Zoals Anouk Uijl. Ze ziet de volgeladen vrachtwagens door de wijk razen. „Het is een grote modderpoel. Maar dat is nog niet het ergste. Als bewoners zijn wij totaal niet geïn formeerd over de werkzaamheden aan de Grindweg. Laat staan over een eventuele omleidingsroute. Dat wordt wat als volgende week ook de fietsers geen doorgang meer krijgen." Feestdagen Of de werkzaamheden invloed hebben op de klandizie kunnen de ondernemers nog niet zeggen. „Daar is het nu nog te vroeg voor", zegt Jansen. „Maar ik vrees voor aankomende feestdagen. Daar moeten wij het van hebben." Vis- verkoper Gydo van de Velde vreest dat als de bereikbaarheid van de winkels niet verbetert, mensen voor dagelijkse boodschappen doorrijden naar Halsteren. Roos Jansen, die bij het Vershof haar winkelwagentje vult, is dat zeker niet van plan. „De ondernemers kunnen het niet helpen. En ja, je moet omrijden. Maar een wereld reis is dat niet." De enige ondernemer die posi tiefis over de werkzaamheden is Kees Bal, eigenaar van het tanksta tion. „We krijgen er straks een bredere op- en afrit voor terug", zegt hij. „Dat voorkomt straks een hoop ergernis." Wel moet hij toe geven dat nu de weg is afgesloten, Bal minder klandizie heeft. „Ho pelijk compenseren we dat met ons station aan de Postweg." Dat het college positief heeft gere ageerd op het verzoek van de kle dingbank komt mede door de hulp die in Goes wordt gegeven. „Vorig jaar hebben ze 307 gezinnen met een minimuminkomen geholpen met kledingpakketten", zegt wet houder André van der Reest. „Het werk van deze stichting past prima binnen ons nieuwe armoedebe leid." De gemeente heeft als eis gesteld dat kinderen binnen de gemeente Goes het speerpunt worden. „Het is heel belangrijk dat kinderen qua kleding kunnen aansluiten bij leef tijdsgenoten en representatief voor de dag kunnen komen. Het hebben van goede kleding maakt dat men sen in sociaal opzicht mee kunnen doen en dat is goed voor de gezond heid." Reserves De kledingbank had eigenlijk 15.000 euro per jaar gevraagd, maar volgens de gemeente heeft ze te veel reserves om voor zo'n bedrag in aanmerking te komen. „Daar hebben we regels over, die hebben we hier toegepast." Nog een week, dan bloeien de eer ste tulpen en narcissen en kunnen de pluktuinen van Steketee open. Eerst op Walcheren, wat later volgt de rest. In Yerseke bijvoorbeeld zijn de bloemen nog niet zo ver. „Dat ligt aan de grond", weet Ste ketee. De Yersekenaar is druk be zig met de laatste voorbereidingen op de nieuwe locaties. De succesvolle start met Pluk tuin Yerseke smaakte naar meer. Steketee vond vijf andere velden van zo'n half hectare waarop hij pluktuinen realiseerde. In Melis- kerke, Serooskerke (W), Burgh- Bij de ingang staat een bord met de prijzen per soort en per steel Haamstede, Ouddorp en Hooger- heide kunnen mensen straks zes dagen per week terecht. Op zon dag zijn de pluktuinen dicht. Alle locaties zijn onbemand, wat inhoudt dat Steketee een beroep doet op de eerlijkheid van zijn be zoekers om netjes af te rekenen. „In Yerseke hebben we op die ma nier gewerkt en dat is goed beval len", licht hij toe. Prijzen Bij de ingang komt een bord te staan met daarop de prijzen per soort en steel. Die variëren van twintig cent voor een tulp tot vijf tig cent voor een lelie. Op tafels lig gen scharen om de stelen af te knippen en een kassa waarin pluk kers na afloop hun contante beta ling kunnen doen. Door de uitbreiding is de naam Pluktuin Yerseke niet langer pas send. Steketee gaat verder onder de naam Pluktuin La Fleur. Via de ge lijknamige Facebookpagina houdt hij zijn volgers op de hoogte van de verschillende bloeiers en ander nieuws. vrijdag 6 april 2018 BE 'Het is een grote modderpoel' Timo van de Kasteele Tholen Schietbaan Buurtbewoonster Anouk Uijl: „Wij zijn totaal niet geïnformeerd." fotoleoadriaansen -Kees Bal, eigenaar tankstation De gemeente Goes gaat de kle dingbank Zeeland subsidiëren. De stichting kan een jaarlijkse bijdrage van vijfduizend euro te- gemoetzien. Rob Paardekam Goes Dat bloemen niet alleen vrou wen blij maken, bewijst Loran Steketee uit Yerseke. Zijn vorig jaar geopende pluktuin was zo'n groot succes dat bloemen liefhebbers dit jaar op zes plaatsen in Zeeland en West- Brabant terecht kunnen voor een zelfgeplukt boeket. Ellen Jobse Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61