Vernoemd naar Eros Ramazzotti n 9 Hij werkt als personal trainer, maar ook in zijn vrije tijd is hij graag met sport bezig. De mancave van Rick van Boven (25) uit Hulst staat daarom vol krachtapparaten. Rick van Boven is personal trainer en heeft zijn eigen bedrijf. Zijn vrije tijd brengt hij graag door in zijn 'sportcave'. „Ik heb altijd gezegd: als ik een eigen huis heb, zou ik graag een fitness ruimte willen", vertelt Van Boven. „Mijn vriendin Lisanne en ik woon den hiervoor in een appartement, daar was niet veel ruimte om te spor ten. Omdat ik door mijn werk ook niet veel tijd had om naar de sport school te gaan, lag het trainen een beetje stil." Nu hij sinds november een eigen huis heeft, is zijn droom in vervul ling gegaan. „Ik kan nu sporten wan neer ik wil." De mancave van Van Boven is een souterrain en ligt dus gedeeltelijk onder het huis. „Je moet er via buiten in. Dat is ook fijn voor Lisanne, want er komen regelmatig vrienden sporten. Zij kunnen ge woon achterom komen en hoeven dus niet allemaal door het huis te lo pen." Zijn vriendin was het dan ook meteen eens met zijn plan. Tuingereedschap „Je kunt die ruimte natuurlijk ook als opslag- of klusruimte gebruiken, maar ik heb twee linkerhanden en onze tuin is niet groot, dus we heb ben niet veel ruimte nodig om ons tuingereedschap op te bergen." In de fitnessruimte staan vooral krachtapparaten. Zo is er een bank- druk, een assault bike en een rek met dumbells aanwezig. „Met die drie dingen kun je alles doen, ik heb geen grote apparaten per spiergroep nodig. De fiets is trou wens speciaal gemaakt voor interval- training. Die zie je hier niet veel, dus die heb ik uit Amerika laten komen. En er ligt ook een fitnessbal voor buikspier- en stabiliteitsoefeningen." In zijn vorige appartement kon Van Boven enkel eens iets met een ge wichtje doen in de woonkamer. Die assault bike zie je niet veel, die heb ik uit Amerika laten komen „Toestellen in de woonkamer neer zetten... Nee, dat doe je niet één, twee, drie." Maar voordat hij daad werkelijk kon beginnen met sporten, moest zijn mancave eerst nog een likje verf krijgen. „Het was echt een opslagruimte: de wanden waren geel en op de vloer zaten verfspetters. Ik heb dus alles opnieuw geverfd. Nu moet ik er enkel nog nieuwe ruitjes in zetten." De sportfanaat is tevreden met zijn fitnessruimte. „Er kan ook niet veel meer in, ik moet er nog wel kunnen rondlopen natuurlijk." Balans Hij brengt zo'n vier tot vijf keer per week een uurtje door in zijn man cave. „Ik zit er niet veel, want ik ben van mening dat je een goede balans moet vinden. Ik zorg ook voor varia tie: de ene keer werk ik aan mijn schouders, de andere keer aan mijn benen. Bovendien werk ik onregel matig, dus als ik 's avonds een keer thuis ben, vindt mijn vriendin het ook wel leuk als ik eens boven blijf." SILVIA EROSS DIABLO *J£l vrijdag 6 april 2018 ■4 Rick van Boven maakte van een op- slaghok een fitnessruimte. FOTO PETER NICOLAI De sportcave van Rick Gertie De Boey —Rick van Boven Silvia van Straten (50) uit Terneuzen is blij met haar retrievers Eross en Diablo. Zij houden haar gezelschap als haar man van huis is. „Mijn man en ik hebben al vijfentwintig jaar golden retrievers. Als klein meisje had ik een vuilnis- bakkenrasje, maar ik heb altijd een zwak gehad voor retrievers. Onze eer ste twee honden zijn overleden. Daarna zijn Diablo (10) en Eross (7) in ons leven gekomen. We hebben ze bij een fokker in de buurt van Apeldoorn gehaald. We hebben geen kinderen, dus de honden spelen een heel bijzondere rol in ons leven. Mijn man werkt bij de luchtmacht en is soms lange periodes van huis. Des te blijer ben ik met de honden. Ze zijn altijd blij als ik thuis kom en het is gewoon gezellig. Eross is vernoemd naar een van mijn favoriete zangers, Eros Ramaz zotti. Mijn man heeft nog drie jaar in Italië ge woond, dus het moest echt een Italiaans getinte naam worden. Voor nageslacht hebben de honden nog niet ge zorgd, al heeft Eross daar alle kans voor gehad. Laatst kwam er een loopse teef op bezoek, om zich door hem te laten dekken. Wat een schot voor open doel moest zijn, pakte heel an ders uit. Wat we ook pro beerden, meneer had er geen zin in. Het teefje droop dan ook met de staart tussen de benen af." —Bas Dingenouts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53