I mi Niet praten over auto's! 44 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Takkenstoel Vurig rood Keurmerk Meerdere punten Brandveilig Ik ken een man waar je op verjaardagen geen geani meerd gesprek mee zal voeren. Hij vindt sociaal doen namelijk maar een toestand. Kom je naast hem terecht, dan wordt het een lange avond. Als hij praat, is het over één onderwerp. Auto's. En tenzij je zelf ook graag over auto's praat, heb je in dat ge val óók een heel lange zit voor de boeg. Is hij eenmaal van wal gestoken, dan laat hij je niet meer gaan. Zelfs niet voor wc-bezoek. Waar mee hij je ook nog eens de kans ontneemt om je je via het wc-raam uit de voeten te maken. Helaas voor mij vind ik niet veel van auto's. Een auto moet me bij voorkeur niet in het holst van de nacht op een verlaten weg bij Lutjelollum op de ANWB laten wachten. En hij moet er een beetje tof uitzien. Bijvoorbeeld zoals deze vintage modelauto's van Majorette die ik spaar: in een felle kleur en soms met een miniatuurhondje achter het autoraam. In het onfortuinlijke geval dat ik naast hem terecht kom, is dat het enige wat ik aan het gesprek toe te voegen zou hebben. Maar ook mannen zonder sociale handicap praten graag over auto's. Zelfs mijn lief, niet eens een diehard autofan en zeker niet socially Jammer dat een avond anekdotes uitwisselen niet aftrekbaar is van de belasting awkward, maakt zich er schuldig aan. Zo kwam hij pas thuis van een etentje, waarop ik, altijd in voor een goede, liefst sensationele anekdote, hem vroeg waar ze het die avond zoal over gehad hadden. „Auto's. We hebben het de hele avond over auto's WAT DOEN WE ERMEE? gehad." Zei hij. Waarna hij de televisie aanzette om The Grand Tour (voorheen Top Gearte kijken. Ik was met stomheid ge slagen. Hoe kan je een he-le avond over auto's praten? Het is in mijn ogen een doodzonde om de kans op het uitwisselen van goede verhalen en vuige roddels te laten schieten. Een saillante roddel over twee collega's die betrapt werden in het klikohok, een oom die je op een verjaardag heeft ver veeld met een drie uur du rende monoloog over zijn auto.ze zijn voor mij een onuitputtelijke bron van co lumnwaardig materiaal. Keihardwerken Feitelijk is roddelen voor mij gewoon keihard werken. Jammer dat een avond anek dotes uitwisselen niet af trekbaar is voor de belasting. Daarbij moet je ook niet vergeten dat roddelen ook een belangrijke, verbin dende sociale functie heeft. Ik ken in ieder geval een au toliefhebber met een angst voor sociale bijeenkomsten die het in dat kader best wat vaker zou mogen doen. vrijdag 6 april 2018 GO €402, Fast €219, Fermob Loop al je deuren en ramen na, voor je een alarm aanschaft. Als je het goed wilt aanpak ken, zorg je voor een 'keurmerk veilig wonen'. Je krijgt dit keurmerk als je de juiste kwaliteit beveiliging op de juiste manier aanbrengt. Zorg dat je ramen en deuren op meerdere punten beveiligd zijn; boven, midden (bij hoge ramen en alle deuren) en onder. Daarvoor gel den vaste afstanden die vaak in de handleiding staan. Kijk anders online voor de juiste afstan den. Beveilig je huis niet zó goed, dat je er zelf niet meer uit kunt bij brand. Let erop dat je in paniek snel de sleutel van ramen en deuren kunt vinden. Leg de sleutels altijd op een vaste plek zodat jouw automatisme het kan overnemen als er brand uitbreekt. H Marlous is niet vies van een vuige roddel. Tot haar grote verbazing hebben mannen het veel liever over auto's. Het merk Majorette werd in 1961 opgericht door Emile Véron, nadat het be drijf in eerste instantie Rail Route werd genoemd. Ma jorette was de eerste Franse fabrikant van mo delauto's. De auto's wer den zeer gedetailleerd uit gevoerd, met te openen portieren en vaak in felle kleuren. Daarbij hadden de modelauto's een metalen onderstel en de opdruk 'made in France' tot het bedrijf in de jaren 90 werd overgenomen. Het feit dat modelauto's in alle kleuren van de re genboog komen, maakt ze een perfecte, grappige ac- cessoire. Wil je ze sparen? Stel dan een aantal rand voorwaarden: dat ze een bepaalde kleur moeten hebben, of uit een be paalde periode moeten komen. Modelauto's zijn altijd wel te vinden in de kringloop winkel. Ze worden vaak in grote bakken verzameld en er is niks leuker dan om in zo'n bak op zoek te gaan naar (hopelijk) een gaaf exemplaar. Zoek ernaar op de kinderafdeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51