4 Toch een inbreker A 6 INDE ETALAGE Bloemen kleuren je tuin, maar stoelen ook! Tip: kies niet voor één kleur, maar varieer. Ook met het ontwerp. Zo krijg je een bont gezelschap van zetels én een vrolijke tuin. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: je huis beveiligen Peace Hemels blauw Gele bogen Groen en strak DE KLUSVROUW Handige jongens Uit heizicht vrijdag 6 april 2018 O. GO €199, Seletti €45,99, Maisons du Monde Zon en zetel €192, Kartell €229, Hay FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Is kind deed ik weieens aan slaapwandelen. Ik herinnerde dat ik op een ochtend, ik woonde nog thuis, de inhoud van mijn tas op ons balkon vond. Het slaapwandelen kreeg de schuld. Ik vond het wel een eng idee dat ik in de nacht, in mijn pyjama, blijkbaar met mijn tas op het balkon zou heb ben gestaan. En ook wel gek dat ik dan over het bed waarin mijn moeder sliep moet zijn geklommen omdat dat dwars voor de deur staat. En dan ook nog zonder dat ze het ge merkt heeft. Nou ja, je kunt immers gekke dingen doen in je slaap. Die middag kwam mijn moeder naar mijn werk met de boodschap dat ik niet had geslaapwandeld. Dat was een opluchting. Het slechte nieuws kwam er gelijk achteraan; er was ingebroken. Getver, dat is nog veel enger. Een wildvreemde in je huis, wat was er ge beurd als we wakker wa ren geworden? En die wildvreemde moet dus over mijn moeder geklom men zijn. En dan te beden ken dat we op de vierde verdieping woonden! Daar acht je niemand toe in staat, om in het donker ongemerkt van het ene balkon op het andere te klimmen. Is jouw huis goed bevei ligd? Denk niet te snel 'ach, dat lukt een inbreker niet'. Inbrekers zijn heel handig. En reken er ook niet op dat je ze altijd hoort. Onlangs heb ik bijvoorbeeld niet eens gehoord dat de pinauto maat vlakbij mijn huis met explosieven is ge kraakt! Ik heb heerlijk geslapen die nacht. <v -»y. Er is meer wat je kunt doen, naast het beves tigen van een extra slot. Leg bijvoorbeeld je autosleutel niet voor het raam waar iedereen hem ziet liggen. Dat geldt ook voor andere waardevolle spullen. Laat zelfs kleine ramen niet open staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50