SSSÜHVI 4 HEILIG HUISJE Warme jeugdherinneringen heeft Nynke Heikens aan de H.A. Hankenstraat in Wilheminadorp. Toen vorig jaar in die straat een huis te koop kwam, aarzelde ze dan ook geen moment. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis Jop en Zus mogen veel. Wat ze uitspo ken in de speciaal voor hen ingerichte kamer boven, is ge heel aan hen. Maar van de nieuwe meu bels in de woonkamer moeten de katten met hun poten afblijven. Desondanks is de uitspraak 'Een hond heeft een baas, een kat perso neel' zonder meer van toepassing op het duo dat sinds oktober vorig jaar resideert op H.A. Hankenstraat 18 in Wilhelminadorp. Op rozen zitten ze er, zij het niet letterlijk. Want tuinie ren, daar heeft Nynke niets mee. „Ik ben erg gesteld op mijn privacy en houd werk en privé liefst zo veel mogelijk gescheiden. Als wijkver pleegkundige, werkzaam op Walche ren, kom ik bij veel mensen over de vloer en ik heb er geen behoefte aan hen ook nog eens in mijn vrije tijd tegen het lijf te lopen. Zodoende woon ik op Zuid-Beveland. Op Facebook zag ik dit huis en het sprak me meteen aan, vooral ook om dat mijn grootouders vroeger twee deuren verderop woonden. De wo ning en de buurt voelden meteen veilig en vertrouwd, en binnen een weekend was de kogel door de kerk. Ik heb het strak en modern ingericht, met veel metalen meubels en acces soires. De allesbrander stook ik nooit, want ik hou niet van de hitte die hij verspreidt. Toch mag hij blijven, want hij past mooi in het interieur." Psychedelisch „De zithoek, en dan vooral mijn 'ze tel', is het hart van mijn huis. Hij heeft precies de goede zithoogte en ik ben helemaal weg van het stofje waarmee hij is bekleed. Het dessin, met al die driehoekjes in wit en olijf groen, heeft iets psychedelisch. Ook heel fijn is de breedte van de stoel: hij omarmt me maar sluit me niet in. Mijn pronkstuk is de hoge bartafel met de zes metalen barkrukken. Het tafelblad is gemaakt door mijn vader, WILHELMINADORP Ik moet er erg aan wennen dat iedereen naar elkaar zwaait vrijdag 6 april 2018 PZ Verhuisd, want gesteld Paula Koster De H.A. Hanken straat 18 - verkoop prijs €169.000 - werd gebouwd tus sen 1946 en 1964. De woning, die door de jaren heen regelmatig werd gemoderni seerd, heeft grote ramen voor en achter, en is daardoor licht en zonnig. In de achter tuin staat een houten berging. Er is een bij keuken met een door gang naar een stenen schuur. Het huis heeft drie slaapkamers en zowel boven als bene den is er een toilet. Nynke parkeert haar auto voor haar huis, langs de openbare weg. —Nynke Heikens Rtrtrtrt't'i •Vïrï jgggtgTOBSpOol 1 M'WWKliil ;::'ifi't

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48