Minderhoud kan Dujardin niet volgen Tennissters Sluiskil staan voor enorme uitdaging Vijfde duel meteen cruciaal voor Bouzambou 13 Een erepodium na afloop van de Grand Prix met uitsluitend inter nationals. Olympisch kampioene Charlote Dujardin stond op de hoogste trede van het ereschavot. Een droom van de organistie, die op het CDI3* Zeeland Outdoor International in vervulling ging. Hans Peter Minderhoud, afkom stig uit Westkapelle, werd derde. Dujardin maakte evenals op de eerste dag van het internationale evenement in Nieuw- en Sint Joosland ook gisteren haar faam waar. De amazone uit het Engelse Newent Gloushesterhire liep in de arena van het Hippisch Sport Centrum De Kroo weer naar de overwinning (75,152%). De tweede trede van het ere schavot werd bezet door de Zweedse international Juliette Ramel. Minderhoud werd, tijdens het internationale debuut van zijn paard Dream Boy, derde. „Dream Boy liep heel fijn. Ik kon er de hele proef fijn op rijden. Ik ben tevreden", zei hij na het be halen van de bronzen plak. De andere Zeeuw op de deelne merslijst, Thamar Zweistra, en- digde net bij de beste tien. Op Hexagon's Doublé Dutch reed ze naar de negende stek. „Daar ben ik wel tevreden mee." heb ik lang uitgesteld, ook vanwege mijn werk, maar nu gaat het echt niet meer." Het valt Toubiana dui delijk zwaar. Zijn kop wil nog wel en de rest van z'n lichaam ook. Al leen die heup niet. Kopstoot De carrière van Toubiana begon zo'n veertig jaar geleden bij GSC in Goes. Na zijn pupillentijd moest hij door het ontbreken van junioren teams op zijn veertiende al de stap naar de senioren maken. „Ik weet nog goed dat ik de hal binnenstapte en zag hoe Peter Lefèvre een doel letterlijk door midden schoot. Die man had zo'n verschrikkelijk hard schot. Dat maakt wel indruk wan neer je als veertienjarige net komt kijken", blikt Toubiana terug. Na GSC speelde Toubiana voor Delta Sport, waar hij deel uitmaakte van de gouden generatie die in 1992 naar de eredivisie promoveerde. Via Saturnus Ridderkerk en EMM belandde Toubiana - na een sabbatical van acht jaar - vier jaar geleden in Heinkenszand. Dat hij na zijn vijftigste nog in de hoofd klasse speelt, vindt hij zelf niet zo bijzonder. „Vergelijk het maar een beetje met Dennis en Gérard de Nooijer bij Apollo'69", wijst hij op de voetbalbroers die nog altijd ac tief zijn in het eerste elftal van de club waar Toubiana op zijn veertig ste begon met voetballen. Op zijn veertigste? Ja, op zijn veertigste. In die tijd was Toubiana even gestopt met handbal en dus moest er een gat opgevuld worden. Dat was het gevolg van een schorsing van twee jaar, na zijn beruchte kopstoot-in cident. „Ik verloor 1.2 seconden mijn verstand en toen lag de scheidsrechter al", blikt Toubiana schuldbewust terug op de zwarte bladzijde uit zijn carrière. „Na die schorsing heb ik gezegd: 'ik stop, het is mooi geweest.' Dat heb ik dus acht jaar volgehouden..." Maar nu zit zijn leven als hand baller er echt op, net als voor team genoot Potter. Nog één keer mogen de routiniers de ring in. Voor wie Potter en Toubiana nog één keer in actie wil zien en Aertssen nog één keer wil zien coachen bij Orion is er nog één kans. Zondag spelen ze om 14.00 uur thuis in De Stenge tegen Oliveo 2. Handhaven zal een hele klus wor den. Daar is ook captain Rebecca Matthijs (32) zich van bewust. „Dat is wel onze doelstelling, maar het plezier blijft voorop staan. We wil len gewoon mooie wedstrijden spelen. In overleg met onze Ver- enigings Competitie Leider (VCL) Han Matthijssen hebben we deze klasse aangevraagd", vertelt de aanvoerster. „Het initiatief voor dit nieuwe team, we spelen zowel dubbel- als enkelpartijen, is eigen lijk van Demi Engelaar gekomen. Het is ontstaan aan de bar van het Racketcentrum in Terneuzen. Demi had het erover met Petra Kanselaar en het is door mij opge pikt. Ook Irene Knegtel, Renee van Sabben en Tamara Eggermont za gen het wel zitten." Sluiskil beleeft de vuurdoop met een uitwedstrijd in en tegen het Zuid-Hollandse Maasland. Verder dienen de Kanaaldorpbewoners ook af te reizen naar Breda, Vlaar- dingen en Zierikzee. Tebo uit Heinkenszand is de derde Zeeuwse representant in de eerste klasse, die wordt gecompleteerd door Zundert en Lepelstraat. Matthijs heeft veel getraind en toernooien gespeeld met Petra Kanselaar. „We zijn in Terneuzen kampioen geworden in de be- drijfscompetitie. Petra heeft een Handhaving is het doel in Sluiskil, maar het plezier blijft vooropstaan dwingende forehand. Daardoor kun je aan het net makkelijker af maken. Ze slaat vaak door het mid den, waardoor het veld kleiner wordt en je er aan het net makke lijker tussen kan springen", aldus de teamcaptain. Ze heeft er al wat wedstrijden in het buitenseizoen opzitten, met name dankzij het eigen Obe Lix Sluuskille Voorjaarstoernooi. „We hadden te maken met regen en kou, maar dat is het risico. In het eerste weekend waren de banen zelfs helemaal wit vanwege de sneeuw. Toch was het een zeer ge slaagd toernooi. Het zat twee we ken goed vol en we hebben alle wedstrijden kunnen spelen", ver klaarde de wedstrijdleidster, die speelsterkte vijf heeft. Naast de landelijke competitie is Matthijs met TV Sluiskil ook actief in de Zeeuwse mixedcompetitie, waarna ze ook weer de nodige toernooien zal spelen. Het zal erom spannen. Dit week end speelt Permata tegen IPC Pe- lindo II Jakarta, een directe con current in de strijd om een play- off-plaats. Pelindo staat tweede en Permata derde. En alleen de eerste twee plaatsen geven recht op deel name aan de play-offs. „Sinds ik hier ben, speelden we vier keer", vertelt Bouzambou (28). „Drie keer gewonnen, één keer verloren. In de eerste wed strijd scoorde ik vier keer." Het verlies tegen lijstaanvoerder Black Steel (1-3) kostte Permata twee weken terug de tweede plaats in poule B van de zaalvoetbalcompe titie. Het duel met Pelindo is een cruciale. „Als we winnen, nemen we de tweede plaats over van Pe lindo met een voorsprong van twee punten. Gelijkspelen is ook niet ongunstig, aangezien Pelindo een dag later tegen de koploper moet." De nummers één en twee van poule B spelen met de beste twee teams van poule A om de landstitel. Permata mag morgen niet ver liezen. Als dat gebeurt, kan de ploeg de play-offs vergeten. Of de concurrentie moet in de reste- lk ben hier niet gekomen om vakantie te vieren. We trainen heel hard rende duels ineens heel slecht spe len. Bouzambou voelt dat er druk is, dat de mensen rond de club hoge verwachtingen hebben. Van hem, maar ook van de Braziliaan Thiago Mora de Oliveira. „In ver gelijking met vorig jaar is de com petitie sterker geworden. Vorig seizoen speelden er maar een paar buitenlanders. Nu zijn er zeven teams die twee buitenlanders in de ploeg hebben. Thiago heeft ze ven jaar als profzaalvoetballer ge leefd, in Brazilië en Thailand. Ik ben hier gepresenteerd als de top scorer van Nederland. Het is lo gisch dat de mensen dan iets van ons verwachten." Bouzambou leeft in Indonesië als een prof. Twee keer per dag trainen, om de week een dubbel wedstrijdprogramma; één op za terdag, één op zondag. Voor duels reist het team per vliegtuig van ei land naar eiland. „Het is hier ge nieten", vertelt Bouzambou van uit zijn appartement in Makassar. „Maar ik ben hier niet om vakantie te vieren. We trainen heel hard." Vorig jaar speelde hij met Vamos FC Mataram mee in de Aziatische Champions League, maar de Indo nesische competitie is nieuw voor hem. Bouzambou: „Qua niveau is het vergelijkbaar met de Neder landse eredivisie, maar teams als 't Knooppunt en Groene Ster zou den het hier lastig krijgen. Ze zijn hier ontzettend gedisciplineerd en blijven maar gaan. Ik worstel daar eerlijk gezegd wel een beetje mee, want het is soms niet bij te hou den. Dat heeft ook te maken met de temperatuur en luchtvochtig heid. Maar het gaat steeds beter." vrijdag 6 april 2018 NIEUW-EN-SINT-JOOSLAND afscheid In de landelijke tenniscompeti- tie, die zondag van start gaat, komt Tennis Vereniging Sluiskil met een gloednieuw vrouwen team uit in de eerste klasse. Via promotie bij keuze is de forma tie meteen ingestroomd op het twee na hoogste niveau, na de hoofdklasse en de eredivisie. Henk van de Voorde Sluiskil Het nieuwe team van Sluiskil, met Matthijs, Kanselaar, Van Sab ben, Knegtel, Engelaar en Eggermont. fotocamileschelstraete Haalt Permata Indah Manokwari de play-offs van de Indonesi sche zaalvoetbalcompetitie of niet? Vier weken na zijn entree bij de ploeg uit Makassar heeft Vlissinger Saïd Bouzambou er vertouwen in dat het lukt: „We hebben genoeg kwaliteit." Eldridge Pentury Makassar - Saïd Bouzambou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41