Strijd om een échte kassei O O) 0) O 12 ZE Groene Ster treft zorgenkindje Jannes Tant neemt Stef de Backer mee Delta Sport raakt kwartet kwijt Wéér belof tenteam voor FC Dordrecht Drietal met samen ruim 120 jaar aan handbalervaring zwaait af in Heinkenszand. Zondag is hun laatste duel. HANDBAL ORION 1 Voor de zaalvoetballers van Groene Ster Vlis- singen staat vanavond in de eredivisie de wedstrijd tegen GZV Watergras op het pro gramma. Die ploeg is met twee punten hek kensluiter en zag deze week twee spelers voor lange tijd geschorst worden. In het duel met 't Knooppunt kregen Water gras-spelers Jouad Essanoussi en Oussama Yekhlev het met elkaar aan de stok. Beiden zijn voor een jaar geschorst. Essanoussi mag ook een jaar niet in actie komen op het veld. Voor Groene Ster is het treffen met de oude club van trainer Samir Yaaqobi een mooie ge legenheid een goede reeks te starten, na de zege op Amicitia van twee weken terug. Stef de Backer speelt volgend seizoen voor Ra- cing Gent, dat uitkomt op het tweede Belgi sche amateurniveau. De centrale verdediger van Hoek volgt daarmee het spoor van trainer Jannes Tant, die volgend seizoen aan het roer staat bij de Belgische club. Eerder werd al be kend dat Tant ook zijn assistent Wesley de Smet meeneemt naar zijn nieuwe club. Een andere speler die Hoek verlaat, Birgen Martens, heeft zijn laatste wedstrijd mogelijk al gespeeld. Hij brak vorige week zijn kaak op drie plaatsen en is de komende tijd niet be schikbaar. Vier handballers van hoofdklasser Delta Sport/EMM nemen zondag, na de laatste wed strijd van het seizoen, afscheid in Zierikzee. Het gaat om de tweelingbroers Tim en Mick Vleeshouwer, Nico Yuen en Thijs van Splun- der. Ook teamleidster Miranda den Hollander neemt afscheid. Tim Vleeshouwer vertrekt naar Hercules in Rijswijk, dat uitkomt in de tweede divisie. Dat is één klasse hoger dan Delta Sport, dat in de hoofdklasse speelt. Zijn broer Mick vertrekt naar US handbal in zijn woonplaats Amster dam. Yuen stopt met handballen, omdat hij vader wordt. Wat Van Splunder gaat doen, is nog niet bekend. Trainer Gérard de Nooijer en verdedigers Ju- lius Bliek en Karim Bannani treffen met FC Dordrecht vanavond weer een beloftenteam. Na de 2-3-nederlaag tegen Jong Ajax van maandag is Jong AZ nu de tegenstander. Voor Istvan Bakx staat met FC Oss een Bra bantse derby op het programma. RKC Waal wijk komt op bezoek. Augustine Loof ont vangt met FC Eindhoven De Graafschap en trainer Roy Hendriksen speelt met Helmond Sport thuis tegen MW. zv SDO'63 Clubcross Driebanden Hier zit zo'n honderd jaar handbalervaring", grapt coach Jos Aerts- sen (60) terwijl hij sa men met Remco Pot ter (44) en Jean-Marie Toubiana (51) op een bankje zit in de kleedka mer van sporthal De Stenge in Heinkenszand. Wanneer de drie Zeeuwse handbaliconen het nog eens narekenen komen ze zelfs op ruim 120 jaar uit. „Maar daar moe ten we dan eigenlijk nog een paar jaar van aftrekken", zegt Toubiana met een knipoog naar onder meer zijn eigen sabbatical. Met elkaar ge speeld, tegen elkaar gespeeld. Ze hebben samen veel meegemaakt. Het is oude jongens krentenbrood op het houten bankje. Het tafereel speelt zich af vooraf gaand aan de laatste training van Potter en Toubiana. Na de wedstrijd van zondag houden de twee het voor gezien. Om compleet uiteen lopende redenen. Ook voor Aerts- sen is het zijn laatste wedstrijd bij Orion/GSC. Althans, daar gaat hij vooralsnog vanuit. „Ik heb gezegd dat ik wel wil blijven als er nog mi nimaal vier gelijkwaardige spelers en een keeper bij komen. De tech nische commissie heeft de eerste aanwinst schijnbaar al binnen", zegt hij met een schuin oog naar de andere kleedkamer, waar de selec tie zich voorbereid op de training. Terwijl Aertssen de deur bij Orion op een kier houdt en ook nog open staat voor andere aanbiedin gen, slaan Potter en Toubiana het boek echt dicht. „Het is mooi ge weest", zegt de jongste. „Ik hecht veel waarde aan m'n vrije tijd en besteed die nu liever anders. Het is bovendien belachelijk ver rijden naar uitwedstrijden in deze klasse." Potter is bezig aan zijn derde sei zoen in Heinkenszand. Wekelijks wordt hij nog geroemd om zijn sterke optredens in de hoofdklasse. „Die gaat nog wel een paar tele foontjes krijgen", zegt Aertssen, die net als Potter het grootste deel van zijn (spelers)loopbaan onder de lat bij EMM in Middelburg doorbracht. „Jos was ook echt mijn voorbeeld", erkent Potter. „Keepen is een vak apart, je moet er een beetje gek voor zijn", ver volgt Potter met een voorzichtig lachje. „Ik denk wel dat het een on dergewaardeerde positie is. De aan dacht gaat vaak al snel uit naar de Een operatie heb ik lang uitgesteld, maar nu gaat het echt niet meer doelpuntenmakers." Toubiana haakt snel in en wijst naar het Ne derlands vrouwenteam. Aertssen kopt de voorzet binnen: „Ik kijk ook liever naar Tess", zegt hij met knip oog naar zijn trouwe sluitpost. Voor Toubiana was het geen keuze om ermee te stoppen. „Ik heb een versleten heup. Daar heb ik al een paar jaar last van. Een operatie Begin maart werd al de Ster van Zwolle verreden in de Topcompeti tie. De Omloop van de Braakman is de tweede wedstrijd in een reeks van acht. Maarten van Trijp, die rijdt voor Destil-Parkhotel Valken burg, start in Philippine in de lei derstrui. Binnen de Topcompetitie is de Omloop van de Braakman dé kas- seienkoers. Op de route van 189 ki lometer gaan de coureurs enkele tientallen kilometers over kinder kopjes. Ze passeren tijdens vier grote lussen en twee plaatselijke rondes onder meer de Timmer- mansweg, de Smokkelweg, de Boekhouteweg en de Kasseiweg. Vaak valt op één van die hinder nissen de beslissing. Op al die stro ken zijn punten te verdienen; de gene die de meeste punten bij el kaar sprokkelt, wint het kasseien klassement en gaat met een echte kassei naar huis. In Philippine, waar om 12.30 uur de start is, komt onder meer een ploeg van ZRTC Theo Middelkamp aan het vertrek. Peter Gödde, de ploegleider bij de Zeeuwse wieler vereniging, neemt Bobby Balk, Jimmy de Bruyn, Roy Gijzel, Eddy Gödde, Sven Gommers, Roy Gue- quierre, Eloy Raas en Ezra Tolhoek mee. Namens Destil-Parkhotel Val kenburg rijden de Goesenaren Timo de Jong en Lars Oreel mee. De laatste werd een maand geleden 34ste in de Ster van Zwolle. Er wordt al lang gewacht op een Zeeuwse winnaar. De laatste keer dat iemand uit de provincie als eer ste de meet in de Kasteelstraat pas seerde, was Dennis Raadtgever in 2004. Francois Franse (2x), Toine van den Bunder (3x), Gaby Minne- boo, Charles de Smit en Patrick van Passel gingen hem voor. vrijdag 6 april 2018 ZAALVOETBAL VOETBAL HANDBAL VOETBAL l Danny Magito is vanaf komend sei zoen trainer van zondag-vijfdeklas- ser SDO'63. Hij volgt Dimitri Goos- sens op, die na twee seizoenen vertrekt bij de club uit Lamswaarde. Magito komt over van vierdeklasser Oostburg. In Axel staat mor gen de derde van zes clubcrosses op het pro gramma. De crossmotoren worden vanaf 13.15 gestart voor ver schillende wed strijden in diverse klasses. Het RES- circuit aan de La- geweg in Axel is, net als bij de an dere clubcrosses, het strijdtoneel. De driebanders van Polka Print speelden in de tweede divisie in eigen huis gelijk tegen Lynn So- mers uit Zundert (4-4) en haakten definitief af in titel strijd. In de vierde divisie won Zan- dee Kloetinge de derby met Jacobs Mannenmode 3. Het werd 2-6. Lach en traan bij Menno Kole Heinkenszand Oude jongens krentenbrood op een houten bankje in Hein kenszand. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Jean-Marie Toubiana Met de 49ste editie van de Om loop van de Braakman wordt morgen de Topcompetitie van de KNWU hervat. Sinds jaar en dag maakt de Zeeuws-Vlaamse koers deel uit van een serie voor de beste clubteams van het land. Roeland van Vliet Philippine a Birgen Martens (R) in het shirt van Hoek. FOTO DANNY PLOEGAERT/ORANGE PIOTURES Remco Potter (L) en Jean-Marie Toubiana. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40